Avaleht Arvutikomponendid Kui kuum peaks minu protsessor mängimise ajal olema?

Kui kuum peaks minu protsessor mängimise ajal olema?

4
0
how-hot-should-3522733.png

Protsessori temperatuur on kõige kriitilisem aspekt, mida peaksite jälgima. Protsessor on kogu teie arvuti ehituse keskpunkt ja kui te küsite, kui oluline on protsessor mängimiseks, peaks see olema kohe peal. Pärast protsessori jälgimist võite küsida: “Kui kuum peaks minu protsessor mängimise ajal olema?”. Vastus on lihtne, kuid õige protsessoritemperatuuri säilitamine oleks raskem ülesanne.

On palju tegureid, mis võivad mõjutada teie protsessori temperatuuri, näiteks teie protsessori kasutamine. Samal ajal on ka palju tegureid, mis võivad mõjutada teie protsessori kasutamist. Selle artikli eesmärk on anda teile mõningaid teadmisi mõlema kohta ja õpetada teile, kuidas samal ajal oma protsessoritemperatuuri alandada.

Milline temperatuur peaks minu protsessor mängimisel olema?

Siin on kaks perspektiivi, mida tuleb näidata. Kui teie temperatuur on 70-80 kraadi Celsiuse järgi, siis mõned ütlevad, et see on üldiselt ohutu. Kuigi see on natuke ohutu, on see juba ülekuumenemise ohu taseme lähedal, sest mängimise ajal 90 kraadi lähedale minek võib aja jooksul teie protsessorit kahjustada.

Pärast selle õppimist võite valida, kas hoida oma protsessorit 40-70 kraadi Celsiuse vahemikus või maksimeerida oma jõudlust, säilitades 80 kraadi Celsiuse kraadi kogu mängusessiooni jooksul. Kui hoiad madalamat temperatuuri ja oled konservatiivsem, ei ole ohtu, et protsessor ülekuumenemisest kahjustub. Samuti pikendab see mitte ainult teie protsessori, vaid ka muude osade kasutusiga.

Kuigi mõlemad on üldiselt ohutud, on ka arvutikomponentide puhul olemas kulumise mõiste. Mida kõvemini protsessorit töödeldakse, seda kiiremini võib see kuluda. See on teatud määral tõsi, sest seda peaks olema täiesti ohutu kasutada sageli, kuid mitte nii intensiivselt. Töökoormus on siinkohal suurim tegur pikaealisuse puhul.

Minu isikliku arvamuse kohaselt soovitaksin konservatiivset lähenemist, kus teie protsessor peaks olema keskmiselt 60 kraadi Celsiuse juures . Ilmselt, kui arvuti on tühikäigul, ei tohiks see nõuda nii palju protsessori kasutamist, nii et see peaks olema ainult siis, kui te töötlete asju nagu mängimine või videotöötlus.

Selle temperatuuritaseme säilitamine annab protsessorile rohkem mänguruumi täiendavate andmete töötlemiseks, mis võivad mängimise ajal esile kerkida. On raske mõõta, millal need stsenaariumid toimuvad, kuid enamikul mängudel on üldiselt teatud hetked, mil protsessor töötab tavapärasest rohkem.

Kuidas alandada protsessori temperatuuri

PC paigutus

Esimene viis, kuidas püüda vähendada oma protsessori temperatuuri mängimise ajal, on paigutada oma arvutitorn kõige optimaalsemasse kohta. See on ilmselt iga ruumi paigutuse puhul erinev, kuid te tahaksite, et teie arvutil oleks võimalikult palju hingamisruumi.

See tähendab, et teie arvuti on kõige parem, kui see on avatud ruumi lähedal, kus õhk saab hõlpsasti voolata – see võimaldab mängimise ajal normaalset protsessoritemperatuuri. Vältige selle paigutamist ruumi nurkade lähedusse, kus see on teiste esemete poolt kokku surutud. Samuti koguneb rohkem tolmu, kui paned selle akna või toanurga lähedusse.

Vältige selle asetamist maapinnale, sest see muudab teie arvuti lihtsalt väga kalliks tolmuimejaks, kuna see hingab sisse kõik maapinnal olevad tolmuosakesed. See võib pikemas perspektiivis kahjustada teie arvuti komponente. Kõik need mõjutavad mängimise ajal teie normaalset protsessori temperatuuri, kuna tolm ja õhuvool mängivad selles suurt rolli.

Termopasta uuesti paigaldamine protsessorile

Üheks sagedasemaks protsessori kõrgema temperatuuri põhjuseks on see, kui teie termopasta hakkab kuivama ja te ei tea. Seda on raske öelda, kui see juhtub, kuid märguanne on see, kui teie protsessori temperatuur hakkab tõusma isegi siis, kui teete sama töökoormust kui varem.

Seepärast on alati hea jälgida oma temperatuuri või kasutust iga kord, kui mängid. Et saada üldine ettekujutus sellest, kui tihti peaksite termopastat vahetama, võite tutvuda meie sellekohase artikliga.

Termopasta uuesti pealekandmine protsessorile ja protsessorijahutile aitab teid pikemas perspektiivis isegi siis, kui termopasta pole veel ära kuivanud. Nii et olenemata sellest, kas te vahetate seda varem või mitte, peaks termopasta uuesti pealekandmine alati teie protsessori temperatuuritasemele kasuks tulema.

Veenduge, et teate, kuidas eemaldada termopasta, sest vanade jääkide jätmine võib mõjutada teie uuesti kantud termopastat ja põhjustada uuesti kõrgemat protsessori temperatuuri. See meetod peaks vähendama protsessori temperatuuri, kuid paranemine võib olla vaid minimaalne.

Protsessori kasutuse vähendamine

Milline peaks olema protsessori kasutamine mängimise ajal? Niikaua, kuni te ei kasuta 100% oma protsessori kasutusest ohtlike temperatuuridega, peaks teil olema kõik korras. Siiski on palju tegureid ja protsessorikasutus võib erinevates olukordades kõikuda.

Kuigi protsessori eesmärk on jätkuvalt töödelda kõiki andmeid, mida GPU või RAM talle edastab, mõjutab töödeldavate andmete hulk otseselt teie protsessori temperatuuri. Teades, millised rakendused või programmid kasutavad palju protsessori kasutust, saate määrata, millised neist tuleks sulgeda.

Kui mängite mänge, töötab taustal hulgaliselt teenuseid, mis võivad suurendada protsessori kasutamist. Parim viis selle kontrollimiseks on rakendus Task Manager. Saate selle avada, hoides all Ctrl + Alt ja vajutades DEL. Avage Task Manager ja kontrollige protsessorikasutust vahekaardil “Processes”.

Leidke käimasolevad programmid, mida te ei kasuta, ja sulgege need ükshaaval käsitsi. Sa võid need lihtsalt uuesti avada, kui lõpetad mängu mängimise. Kõige tavalisemad on tavaliselt veebibrauserite videod. Siia kuuluvad ka reklaamid, mis võivad automaatselt mängida, kui külastate teisi veebisaite.

Kas kõrge protsessoritemperatuur on ohtlik?

Kui mängimise ajal ületate keskmist protsessoritemperatuuri, on lühike vastus jaatav. Aga kuidas täpselt on see ohtlik? Esiteks võib see kahjustada teie süsteemi, kui see ülekoormub. Kuigi protsessoritel on sisseehitatud kaitse, mille puhul protsessor drosseldab kõrge protsessoritemperatuuri korral, ei taha te sellele loota, sest see võib põhjustada ka muid probleeme.

Täiuslik näide oleks protsessori kitsaskoht. Kui teie protsessor kõrgete temperatuuride tõttu drosseldub, aeglustub see ja põhjustab teie programmide külmutamise, sest ta ei saa enam nende teenuste töötlemisega hakkama. Näete, et teie protsessori kasutamine tõuseb tavapärasest rohkem ja muutub ebaefektiivsemaks.

Kui te kogete seda ja mõtlete, kuidas protsessori kitsaskohti parandada, peaks see olema suhteliselt sama, mida kasutatakse protsessori temperatuuri alandamiseks.

Kokkuvõte

Protsessori temperatuuri peaks olema lihtsam hallata. Esimene samm on alati jälgida oma kasutust ja temperatuuri. Saate kasutada programme nagu MSI Afterburner, et seda teavet hõlpsasti näha kohandatud kattekihiga mängu mängimise ajal.

Jälgige mängimise ajal pidevalt oma kasutust ja temperatuuri. Kui protsessori temperatuur hakkab mõne aasta pärast tavalisest rohkem tõusma, peaksite esmalt minema kontrollima ja soojuspastat uuesti peale kandma. Näiteks kui sa mängid CSGO-d juba 2016. aastal ja keskmiselt umbes 60 kraadi Celsiuse järgi, siis peaks see ikka sama olema, sest mäng ei ole nii palju muutunud (mootorist lähtuvalt).

See tähendab, et CS: GO puhul oleks hea protsessori temperatuur mängimise ajal umbes 60 kraadi.

Kui see hakkab 4 aasta pärast sama mängu puhul 70-80 kraadi Celsiuse tasemeni jõudma, siis on tõenäoliselt tegemist juba termopasta kuivamisega. Seega lühidalt öeldes võivad paljud tegurid mõjutada teie protsessori temperatuuri ja te peaksite kõiki neid asju jälgima, et hoida protsessori temperatuur mängimise ajal optimaalsel tasemel.

Eelmine artikkelWonderFox DVD Video Converter läbivaatamine
Järgmine artikkelKuidas eraldada rohkem RAM-i GTA5-le

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia