Avaleht Arvutikomponendid Kui tihti peaksite termopastat vahetama?

Kui tihti peaksite termopastat vahetama?

5
0
how-often-should-CE714.png

On raske kindlaks teha, kas teil on vaja termopastat vahetada või mitte. Igaühel on erinev vaatenurk rakendatud termopasta elueale. See on tingitud sellest, et sellega on seotud palju tegureid ja seetõttu on kõige parem teada, mis põhjustab selle kuivamist, et saaksite seda ise hinnata.

Kuna termopasta kaubamärk on pikaealisuse puhul suur tegur, võite otsida teiste inimeste varasemaid kogemusi selle kohta, kui kaua nende termopasta kestis. Selles artiklis keskendutakse rohkem termopastade kohta teabe andmisele, et saaksite hinnata, kui tihti peaksite termopastasid vahetama.

Millal te vahetate oma termopastat?

Küsimus, kui tihti te vahetate oma termopastat, on üsna levinud. Ainus probleem on – see tõstatatakse alles siis, kui teil on juba probleeme. On mõned märgid, mis võivad teile teatada, et peate oma termopastat uuesti kasutama.

Kõige ilmsem on ilmselt see, et uuendate oma osi, näiteks protsessorijahutit või protsessorit. Inimesed unustavad sageli, et termopastat ei saa uuesti kasutada. Iga kord, kui eemaldate oma protsessorijahuti protsessorist, peate termopasta uuesti peale kandma.

Enne termopasta uuesti pealekandmist peaksite puhastama ka vana termopasta ja veenduma, et sellest ei jääks jääke.

Te peate termopasta vahetama, sest vana termopasta võib jätta õhumulle või olla juba piisavalt kuiv, kui te eemaldate protsessorijahuti protsessorist. Kui tekstuur näib juba lörtsis, võite minna edasi ja puhastada termopasta ära ning kanda uue peale.

Teine märk, mis võib potentsiaalselt anda märku termopasta vahetamisest, on see, kui protsessori temperatuur muutub liiga kuumaks. Kuigi on palju probleeme, mida põhjustavad kõrged protsessoritemperatuurid, peaksite muutust märkama, kui kasutate sama rakendust.

Näiteks mängite mängu, mida pidevalt mängite. Teie protsessor või protsessor püsib 40 kuni 50 kraadi Celsiuse juures, kui mängite näiteks Call of Duty Warzone’i. Pärast 2 aastat märkate, et see hakkab jõudma 60 Celsiuse kraadini, kui teie arvuti töötleb samal ajal samu rakendusi.

Selle põhjuseks võib olla teie termopasta kuivus või teie protsessorijahuti võib olla kergemaks timmitud. Kõige parem on arvutit avades oma protsessorile lihtsalt uuesti termopasta peale kanda. Termopasta eemaldamise õppimine on lihtne, kui teil on olemas õiged tööriistad.

Tegurid, mis võivad mõjutada teie termopastat

Protsessori temperatuurid

Termopasta eesmärk on tõmmata soojus protsessorist võimalikult kiiresti ära. Kuna õhk on halb soojusjuht, on ohutu temperatuuri säilitamiseks vaja rohkem kui õhujahutit. Siinkohal tulebki mängu termopasta.

Termopasta vähendab soojust kohe, veel enne kui jahuti tööle hakkab. Kui teie protsessori temperatuurid on pidevalt kõrged, võib termopasta kiiremini ära kuivada. Kui teised inimesed või isegi veebisaidid seda arvesse võtavad, muutub termopasta pikaealisus uskumatult ebajärjekindlaks.

Inimesed võivad öelda, et see võib kesta ainult 2 aastat, samas kui teised kogevad kuni kümme aastat ilma termopasta uuesti kasutamata. Kuid üldreeglina võib termopasta kuivada tavapärasest kiiremini, kui teie protsessor töötab kõvasti.

Arvutitorni asukoht

Sama loogika nagu enne, kuid rohkem rõhku pööratakse teie arvuti nõuetekohasele õhuvoolule. Üldiselt soovite, et teie arvuti asuks konditsioneeritud ruumis, mis on ka eemal otsesest päikesevalgusest. See hoiab teie PC-torni võimalikult jahedana.

Samuti soovite, et teie arvuti oleks millegi peal. See võib olla kas laud, arvutialus või mis tahes muu, mis suudab seda põrandast üles tõsta. Seda seetõttu, et kui arvuti jääb põrandale, imeb ta kogu tolmu põrandale. See rikub õhuvoolu ja võib kahjustada ka teie teisi komponente.

Termopasta segu

Soojuspasta koosneb polümeeritavast vedelast maatriksist ja mõnest elektriliselt isoleerivast juhtivast täiteainest. Selle vedela maatriksi jaoks on palju materjale, mida saab kasutada termopasta valmistamiseks.

Parimad arvutite termopastad on peaaegu täielikult valmistatud vedelast metallist. Igal kaubamärgil on oma termopasta jaoks erinevad segud ja kõigil on erinev soojusjuhtivus. Mõned kaubamärgid võivad olla jahedamad, kuid nende eluiga on lühem ja vastupidi.

Kõige parem on tutvuda meie ülevaatega parimate olemasolevate termopastade kohta ja selgitada välja, milline neist on teie jaoks parim.

Kokkuvõte

Kuigi mainitud on ainult 3 peamist tegurit, mis võivad mõjutada teie termopasta pikaealisust pärast pealekandmist, võib eluiga siiski olla uskumatult viltu. Kui te järgite kõiki õigeid samme, et hoida oma arvutit optimaalsel temperatuuritasemel koos parima termopastaga pikaealisuse tagamiseks, võib teie termopasta kindlasti kesta kuni järgmise uuendamiseni (võib-olla 8+ aastat).

Kui see on nii, siis ei pea te kogu aeg varusoojuspastatoru kaasas hoidma. Saate selle niikuinii hõlpsasti osta. Samuti on raske öelda, kui kaua kestab termopasta tuubis, nii et parem on lihtsalt osta üks, kui seda vajate.

Eelmine artikkelWonderFox DVD Video Converter läbivaatamine
Järgmine artikkelKuidas eraldada rohkem RAM-i GTA5-le

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia