Avaleht Arvutikomponendid Kuidas aktiveerida kahe kanaliga RAM-mälu

Kuidas aktiveerida kahe kanaliga RAM-mälu

6
0
how-enable-dual-channel-FC7DE.png

Et hoida artikkel võimalikult lihtsana, selgitatakse kahe kanaliga režiimi maalähedaselt ja õpetatakse teile ka seda, kuidas aktiveerida oma arvutis kahe kanaliga RAM-pesad protsessi käigus.

RAM mälu saab paigaldada erinevates režiimides ja lihtsam on kõigepealt läbida kõige levinumad, nagu ühe- ja kahe kanaliga.

Mis on kahe kanaliga režiim?

Kahe kanaliga režiim on põhimõtteliselt kaks RAM-moodulit, mis töötavad koos ühes kanalis, et olla mõnes mõttes “optimaalsem”. Erinevus jõudluses on üsna minimaalne ja see ei oleks kindlasti oluline, kui tegemist on mängimisega.

Mõned uuringud näitasid, et protsessor (protsessor) töötab kahe kanaliga režiimis paremini, kuna see tarbib protsessorile 5-20% vähem koormust.

See on suur tegur, kui kasutate eelarve PC ehitamist, kuna see võib olla palju kasu edasise eluea, jõudluse ja ohutuse osas. Protsessori ületöötamine võib ilma lisajahutuseta üle kuumeneda ja kahe kanaliga RAM-i kasutamine on selles mõttes tõhus.

Mis on ühe kanaliga režiim

Ühe kanaliga režiim tähendab, et iga RAM-moodul töötab teistest paigaldatud RAM-moodulitest eraldi. Kui teil on paigaldatud mitu RAM-moodulit ja need ei ole paigaldatud õigetesse DIMM-pesadesse (RAM-pesadesse), töötab see ühe kanaliga režiimis.

Need RAM-moodulid töötavad eraldi kanalitel ja isegi kui neil on erinevad kiirused ja CAS-viivitus, siis töötab iga RAM-moodul kõige aeglasema kiirusega.

Kujutage ette, kui te sõitsite koos paari sõbraga eri autodega ja kasutate Ferrarit. Kui nemad ei suuda teie tempoga sammu pidada, peate te aeglustama ja nende tempoga sammu pidama.

Kuidas kontrollida, kas te sõidate kahe kanaliga

Saate alla laadida tasuta tarkvaravahendi CPU-Z. See kontrollib teie süsteemi seadmeid ja annab lisateavet, näiteks moodulite spetsifikatsioonid, RAM-i, protsesside, plaatide, SPD-de ja palju muud.

See annab põhjaliku ülevaate, kuidas teie RAM töötab, ja kui te käivitate rakenduse, võite lihtsalt vajutada mälu vahekaarti, et kontrollida oma ram’i. Vaadake rakenduse parempoolsesse ülemisse ossa ja te näete “Channels #”. See võib olla üks, kaks või neli.

Kui see on juba dual, siis olete juba kahe kanaliga režiimis ja ei pea selle lubamise pärast muretsema.

Kahekanalilise režiimi lubamine

Kahekanalilise režiimi lubamiseks pead sa oma emaplaati füüsiliselt kontrollima. Emaplaatidel on tavaliselt 4 DIMM-pesa ja sa näed, et need on omamoodi värvikoodiga.

Nüüd sõltub värv sellest, mis tüüpi emaplaat sul on, kuid 4 DIMM-pesaga emaplaatide puhul on alati vähemalt 2 erinevat värvi.

See on selleks, et oleks lihtsam kokku panna või märgata RAM-mooduleid, kas need on kahe kanaliga või mitte. Reegel on lihtne. Kui teie emaplaadile paigaldatud RAM-moodulid on sama värvi, peaksid nad töötama kahe kanaliga.

See on selleks, et vältida segadust, sest mõnel emaplaadil on oma stiil. Tavaliselt võib näha selliseid koode nagu A1, A2, B1 ja B2. Need on teie emaplaadi DIMM-pesade koodid.

A1 pesa on see, mis on teie protsessorile kõige lähemal ja see läheb täpselt selles järjekorras ülesse. Tahaksite oma RAM-mooduleid sama numbrile, mis peaks olema ka sama värvi.

Näiteks, kui paigaldate RAM-moodulid A1 ja B1, siis on võimalik kasutada kahe kanaliga režiimi, samuti A2 ja B2. Paigaldades need aga A1 ja A2, töötavad need ühe kanaliga režiimis.

Jällegi, enamik emaplaate on nii ehitatud, kuid mitte kõik. Võite kontrollida emaplaadi kasutusjuhendit karbi sees, et seda veel kord kontrollida.

Kui teil on vaja teada, kuidas RAM-i eemaldada, on kõige parem, kui teil on kõigepealt mõned teadmised arvutite ehitamisest või keegi, kes seda teeb, teeb seda teie eest.

Kas saate 3 RAM-mooduliga kahe kanaliga režiimi sisse lülitada?

Kiire vastus on ei. Kui te kasutate arvutit paaritu arvu RAM-moodulitega (1 või 3), on kõik ühe kanaliga režiimis. Teine asi, mille pärast peaksite muretsema, on erinevate RAM-tüüpide ja kaubamärkide olemasolu.

Üldiselt soovite, et sama kaubamärgiga RAM-moodulid oleksid koos “kahest”, et te ei peaks muretsema erinevate RAM-mälude suuruse, kiiruse ja konfiguratsiooni sobitamise pärast.

Kui teil on vaja teada, kuidas kontrollida oma RAM-i tüüpi, peaks CPU-Z andma teile ka selle teabe mälu vahekaardil.

Kahe kanaliga režiimi eelised

Nagu eespool mainitud, on kahe kanaliga režiimil üldise jõudluse seisukohalt minimaalsed parandused. Kiiremad protsessoriprotsessorid võivad aga olla suur asi, sest see säästab protsessorit liiga suure teabe käivitamise eest.

See on tingitud sellest, et kahe kanaliga režiimi käivitamine annab teie arvutile kiirema mälu juurdepääsu ribalaiuse. On palju PC-entusiaste, kes püüavad näha erinevust 4 GB kahesuguse RAM-i (kokku 8 GB) ja ühe 8 GB RAM-i vahel.

Jõudlus on suhteliselt sama, kuna see on nii väike, et see võib olla ka juhus. Tegelik erinevus tuleb andmete ülekandmisel, kuna see toimib 15% kiiremini kui ühe kanaliga režiim.

Mängude puhul võid saada vaid 2-3 FPS-i rohkem, mis on üsna väheoluline. Muude ülesannete, näiteks redigeerimise puhul mõjutab see jõudlust oluliselt.

Kokkuvõte

Kuigi kahe kanaliga režiimi kasutamine annab teile ainult väikese jõudluse kasvu, on suurem kasu siinkohal see, kuidas see aitab teie protsessorit. Nagu ma alati soovitan neile teistele minu ümber, ütlen ma alati, et ostke nii palju RAM-i kui võimalik.

RAM ei ole nii kallis kui teised arvutikomponendid ja see on ebamugav, kui soovite tulevikus RAM-i uuendada. Kui te kasutate oma arvutit tihti, siis võiks ka 32 GB (4 RAM-moodulit) valida, mis on veidi aeglasema kiirusega.

Eelmine artikkelKuidas ühendada konsoolid Bluetooth-mängutooliga
Järgmine artikkelKuidas partitsioneerida SSD

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia