Avaleht Arvutikomponendid Kuidas eemaldada termopasta

Kuidas eemaldada termopasta

5
0
how-remove-thermal-F9EF.png

Termopasta eemaldamine võib olla üsna närviline. Kujutage ette, et püüate puhastada termopastat protsessori viikudelt, kus teie protsessor on umbes 500 dollarit ja ühe viigu vigastamine võib teie protsessori täielikult purustada.

See võib olla raske ülesanne, kuid te tegite juba esimese sammu õigesti, kus te otsisite kõigepealt teavet, enne kui midagi tegite. See artikkel juhendab teid, kuidas eemaldada termopasta protsessorilt kõige ohutumalt.

Tööriistad, mida vajate termopasta eemaldamiseks

Termopastast puhastamiseks on vaja vaid kahte asja, mis ei jäta jääke. Need on mikrokiudlapp ja puhastusalkohol. Lina puhul ei ole tegelikult oluline, millist tüüpi lappi te kaasa võtate, kuid kõige parem on võtta selline, mis ei jäta termopasta maha hõõrumisel materjali tükke.

See tähendab, et tualettpaber või isegi vanad riided võivad termopasta pühkimise ajal materjale maha jätta. Need materjalid võivad tekitada probleeme, kui proovite termopastat uuesti peale kanda, sest rätikupaberist järele jäänud materjalid võivad takistada soojusülekannet.

Hõõruva alkoholi puhul sooviksite midagi, mis on suurema kontsentratsiooniga. Siiski võib piisata ka mistahes korraliku kontsentratsiooniga hõõgumisalkoholist, kui teil ei ole muid võimalusi.

Kui proovite alkoholi asemel kasutada muid puhastusvahendeid, võib see kahjustada teie komponente, näiteks protsessorit. Seda seetõttu, et enamik puhastusvahendeid on elektrit juhtivad ja jätavad maha mingi jäägi.

Muude arvutite ehitamiseks võite vajada muid tööriistu, näiteks kruvikeerajat, et avada arvuti korpus ja eemaldada protsessorijahuti.

Kuidas puhastada termopastat protsessorilt

YouTube / Tech Illiterate

Termopastast puhastamiseks peate kõigepealt korralikult avama oma arvutikarbi ja panema emaplaadi näoga ülespoole tasasele pinnale, et asi oleks lihtsam. Leidke oma protsessorijahuti ja leiate oma protsessori asukoha emaplaadil.

Mõned protsessorijahutid ei vaja kruvikeerajat, sest võite poldid käega keerata. Kui olete protsessorijahuti eemaldanud, peate puhastama nii protsessorijahuti/jahuti kui ka protsessori.

Kui olete protsessorijahuti lahti kruvinud, proovige seda enne sirgeks tõmbamist veidi keerata. Olge igal sammul ettevaatlik ja ärge tõmmake seda pärast lahti kruvimist lihtsalt maha.

Võtke kõigepealt lapp ja määrige seda puhastusalkoholiga. Pühkige termopasta jahutusplaadilt ja protsessorilt maha. Võite proovida alustada ka vatitampooniga ja kasta see esmalt hõõrumisalkoholi. See on palju “täpsem”, aga sa otsid niikuinii lihtsalt iga gramm soojuspastat sealt ära.

Pidage meeles, et puhastage see alati täielikult, sest te ei taha, et eelmisest termopastast jääksid jäägid nii jahutusradiaatorile/ CPU jahutile kui ka protsessorile.

Kuidas puhastada termopastat protsessori viikudelt

YouTube / Graafiline puhastamine

Protsessori viikudelt on seda üsna raskem ära puhastada, sest see on palju hapram. Kui te ei ole ettevaatlik, võite tekitada palju kahju, kui te ei ole ettevaatlik. Parim viis termopasta puhastamiseks protsessori viikudelt oleks hambaharja kasutamine.

Pintsel selleks on just sobiva suurusega ja selleks oleks vaja ka sama hõõrdealkoholi. Lihtsalt kastke hambahari hõõrumisalkoholi ja hõõruge soojuspasta ettevaatlikult protsessori pintslitelt maha. Ärge avaldage sellele küürimise ajal nii palju jõudu ja küürige protsessori pinsid lihtsalt lõdvalt.

Ei ole oluline, kui see on kergelt hõõrudes aeglasem, sest me ei taha protsessoripinke kahjustada. Termopasta pritsimine või tilkumine tagasi protsessori viikudele on üsna haruldane. Selle probleemi peamine põhjus on liiga palju termopasta pealekandmine, mis on samuti halb, sest liiga palju termopastat võib isegi temperatuuri tõsta.

Pärast termopasta puhastamist protsessori viikudelt, veenduge, et kasutate õige koguse termopastat. Alustuseks ei ole vaja nii palju termopastat.

Millal peaksite termopastat uuesti peale kandma?

Teadmine, kui tihti peaksite termopastat vahetama, on tavaline küsimus, kuid see on ainult neile, kes on kogenud oma protsessori ülekuumenemist mängimise ajal. Enamasti ei saa inimesed sellisest probleemist isegi aru, kui on juba liiga hilja.

Üldiselt tahaksite termopastat kord iga 2 aasta tagant uuesti peale kanda. See on juba liiga sage, sest enamik PC-konstruktsioone võib parima termopastaga püsida üle kümne aasta. Minu varasemast kogemusest lähtuvalt kestis minu viimane PC-ehitus 8 aastat ilma protsessori temperatuuriprobleemideta. Ühtegi termopastat ei olnud vaja uuesti peale kanda.

Seega saate hinnata, millal peaksite termopastat uuesti kasutama, kontrollides oma protsessori temperatuuri. Kui te mängite oma tavalist mängu enne ilma probleemideta, peaks see nii jääma.

Mõne aasta pärast märkate, et teie temperatuurid tõusevad äkki sellele, millega te tavaliselt harjunud olete. See võib tähendada, et teie termopasta hakkab kuivama.

Probleemiks on siinkohal see, et on terve hulk probleeme, mis võivad põhjustada sama probleemi juba enne, kui teie termopasta kuivab. See oleks tüütu probleem, mida lahendada, kuid kõrgemad protsessoritemperatuurid on seotud arvuti õhuvoolu, jahutite ja teie termopastaga.

Mängude ja muude rakenduste puhul võivad protsessori temperatuurid olla kõrgemad, kui nad uuendasid oma mootorit või kui mängite riistvaraintensiivset mängu.

Kõigi nende tegurite puhul, mida peate silmas pidama, oleks parim lahendus termopasta uuesti pealekandmine pärast seda, kui märkate, et teie protsessori temperatuur tõuseb protsessori ülekuumenemise ohutaseme lähedale. See peaks olema umbes 55-60 kraadi Celsiuse järgi.

Kui sellest on juba paar aastat möödas, kandke termopasta lihtsalt uuesti peale, mis on teie esimene samm probleemi lahendamisel. Sellest oleks kasu nii või teisiti.

Kui teil on vaja termopastat uuesti peale kanda, on kõige ilmsem aeg, kui te eemaldate oma protsessorijahuti. Jahuti on teie protsessoril ja kui te selle välja võtate, võib see tagasi pannes õhumulle jätta. Nii et parim viis on lihtsalt puhastada kogu termopasta ära iga kord, kui te selle eemaldate.

Ilmselt on üsna haruldane, et eemaldate oma protsessorijahuti ilma põhjuseta. Te võite uuendada arvutikomponenti, näiteks protsessorit või protsessorijahutit. See sunnib teid neid kahte eraldama ja iga kord, kui te selle eemaldate, termopasta eemaldama.

Niikaua kui te teate, et te ei saa seal juba olnud termopastat uuesti kasutada, on teil hea minna. Te peaksite termopastat alati uuesti peale kandma, kui te vahetate oma protsessorit või protsessorijahutit.

Sama loogika kehtib ka vana termopasta kohta tuubis. Raske on teada, kui kaua termopasta kestab tuubis, sest aegumiskuupäev puudub. Kui see on viltu ja kuiv, tuleks see välja visata. Parim oleks lihtsalt osta uus termopasta, kui teie termopastatoru on juba vana.

Kokkuvõte

Peamine asi, mida peate meeles pidama, on veenduda, et vanast termopastast ei jääks jääke enne uue termopasta uuesti pealekandmist. Samuti peate olema ettevaatlik, kui käsitsete protsessoripinke. Pidage meeles, et protsessor või protsessorid on kallid ja termopasta puhastamine protsessori viikudelt on kõige ohtlikum töö, mida teha.

Eelmine artikkelKuidas üle timmida monitori värskendussagedust
Järgmine artikkelMida teevad mänguriprillid?

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia