Avaleht Mängud Kuidas eraldada rohkem RAM-i GTA5-le

Kuidas eraldada rohkem RAM-i GTA5-le

4
0
how-allocate-more-7A4D6.png

GTA 5 käivitamiseks rohkem RAM-i hankimine on raske ülesanne. Mäng on absurdselt suur (mängusisene sisu ja suurus). Õnneks on mäng optimeeritud ja Rockstar on teinud suurepärast tööd, et vähendada koormust ja muuta see mängijatele kättesaadavamaks.

Siiski on teatud probleemid, mis võivad nõuda rohkem RAM-i lisamist. Peamiseks süüdlaseks oleks Grand Theft Auto 5 tohutu modding-kogukond.

See juhend näitab teile, kuidas eraldada GTA 5-le rohkem RAM-i ja muuta see optimaalsemaks, nii koos paigaldatud modidega kui ka ilma modideta.

RAM-i kasutamise selgitamine GTA5-s.

Grand Theft Auto 5 on üks suurimaid mänge, mis on kunagi tehtud – ka RAM-i kasutamise osas. Mitte ainult faili suurus ja maailm ei ole nii tohutu, vaid ka see, et mäng on üks kõigi aegade enim müüdud mänge.

See kõik on tingitud sellest, kui populaarne on see frantsiis ja sellest, et selle mängimiseks võib kulutada tuhandeid tunde ja ikka veel nautida mängimist.

Kui palju andmeid tuleb laadida, võtab mäng teie arvuti igale osale suure koormuse. Selle stsenaariumi puhul oleks vaja head protsessorit, graafikakaarti ja RAM-i.

Kui palju RAM-i on GTA 5 jaoks vaja, on üks kõige sagedamini esitatavaid küsimusi mängu kohta. Allpool leiad kõik süsteeminõuded, mida pead täitma, et GTA 5 sujuvalt mängida.

Minimaalsed süsteeminõuded

 • Operatsioonisüsteem: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1.
 • Protsessor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2,40 GHz (4 protsessorit) / AMD Phenom 9850 neljatuumaline protsessor (4 protsessorit) @ 2,5 GHz.
 • Mälu: MÄLU: 4 GB
 • Videokaart: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
 • Helikaart: Helikaart: 100% DirectX 10 ühilduv
 • HDD ruumi: 65GB

Soovituslikud süsteeminõuded

 • Operatsioonisüsteem: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1.
 • Protsessor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 protsessorit) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 protsessorit).
 • Mälu: 8 GB
 • Videokaart: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
 • Helikaart: Helikaart: 100% DirectX 10 ühilduv
 • HDD ruumi: 65GB

Vaid minimaalseid süsteeminõudeid vaadates võtab mäng rohkem kui 4GB mälu. Võimalik, et nad ei arvestanud oma online multiplayeriga selle eest.

Isegi siis ei piisa sellest miinimumist veel, kui mängu kõige madalamate seadetega käivitada. Kogemuse põhjal ütleksin, et 8GB soovituslikke süsteeminõudeid tuleks vähemalt miinimumiks pidada.

Teine aspekt, mida peaksite teadma, on see, et VRAM (virtuaalne mälu) erineb RAMist. Lühidalt öeldes tuleb VRAM teie graafikaprotsessorist, Kõrged tekstuurid, mis muudavad mängu esteetiliseks, nõuavad samuti vähemalt 4 GB VRAMi.

Kuid selle juhendi puhul keskendume rohkem GTA 5 RAM-i ehk mälu kasutamisele.

GTA 5 modide väljalülitamine

Kui teie arvuti vastab soovituslikele süsteeminõuetele või on neist isegi parem, siis eeldan, et kasutate Grand Theft Auto 5 modi. Kui te ei kasuta modisid, minge edasi järgmisesse jaotisse.

GTA 5-s on saadaval hulgaliselt modisid. Enamik neist modidest võimaldab teil laadida tonni varasid, mille moddaja on teinud, et lisada mängule uut maitset või sisu.

Kõigi nende läbitöötamine võtab kaua aega, sest alati ilmub uusi modi. Üldine reegel, mida peaksite teadma, on see, et mida rohkem varasid lisatakse või kohandatakse GTA 5 sees, seda rohkem mälu on vaja selle laadimiseks.

Modid, nagu paremad tekstuurid, reshade ja kunstikujundused, on enamasti teie VRAMi peal. See sõltub sellest, kuidas modders optimeeritud varade.

Kuid modid nagu loominguline ehitamine, kaardiredaktor, zombimoodid ja automoodid võtavad rohkem mälu või RAM-i kui see, mida mäng tavaliselt vajab.

Kui te kasutate kaardiredaktorit ja tegite Los Santosest uskumatult loomingulise versiooni, siis vajate rohkem RAM-i või mälu sõltuvalt sellest, kui palju varasid te mängu lisasite.

Samuti on olemas mängusisesed modid, nagu FPS booster, mis aitavad teie mängul optimaalsemalt töötada. Niikaua kui modi uuendatakse koos mängu versiooniga, peaks see aitama teie arvutil GTA 5 paremini käivitada.

RAM-i prioriteedi seadmine ülesannete halduris

Kui sa mõtled, kuidas suurendada GTA 5 videomälu, siis parim viis selleks on mängu prioriteetide seadmine Task Manageris.

RAM-i või mälu eraldamise suurendamiseks GTA 5 jaoks peate avama GTA 5 ja veenduma, et see töötab. Sama kehtib ka Robloxi või mõne muu mängu RAM-i suurendamise kohta.

Avage Task Manager, hoides all Ctrl + Alt ja vajutades DEL. Valige Task Manager ja see avab rakenduse.

Sa võid rakenduse avamiseks otsida Task Managerit ka Windowsi otsinguribalt. Kui Task Manager on avatud ja GTA 5 töötab taustal, mine vahekaardile “Details”.

Sa näed mitmeid teenuseid, mis sinu arvutis jooksevad ja sorteerid kõik kasutamise järgi. See peaks panema GTA 5 nimekirja ülaosasse ja Sa näed, kui palju RAM-i või mälu ta tarbib.

Tehke paremklõps GTA 5.exe’le ja valige “Set Priority”. Valige “Above normal” või “High”, et eraldada GTA 5-le rohkem RAM-i.

Kuid te peaksite teadma, et see võib panna GTA 5 kõrgemale prioriteediks teenustele, mis on vajalikud teie arvuti töös hoidmiseks.

See on haruldane, kuid kui teil on mängimise ajal äärmiselt vähe RAM-i või mälu, võib tekkida tehnilisi probleeme, kui GTA 5 kattub teiste oluliste teenustega.

Teiste käimasolevate rakenduste keelamine

Muude programmide või rakenduste käivitamine taustal tarbib pidevalt teie mälu, kuni need suletakse või keelatakse. Kõige tavalisemad süüdlased on sellised rakendused nagu veebilehitsejad, Discord, Spotify ja viirusetõrjeprogrammid.

On veel hulgaliselt muid programme ja te saate kontrollida oma Task Managerit, minnes “Details” asemel vahekaardile “Processes”, et kontrollida, millised rakendused tarbivad palju RAM-i.

Sulgege kõik mittevajalikud GTA 5 mängimise ajal ja avage või lubage need alles siis, kui mängimise lõpetate. GTA 5 mängimine on vaid ajutine ja te vajate selle käivitamiseks võimalikult palju vaba mälu.

Kolmandate osapoolte programmide kasutamine

Peale FPS booster modi, mida saate paigaldada, on olemas ka teisi programme, mille eesmärk on optimeerida teie arvutit mängimiseks. Näiteks kui kasutate Razer Cortexi, võite lasta rakendusel automaatselt oma jõudlust suurendada, kasutades GTA 5 rakenduse “auto-boost”.

Protsessori optimeerimisprogrammid võivad veidi aidata teie mäluprobleeme. Mõnel neist on mälupuhastid, mis võivad pühkida mittevajalikud kasutatavad teenused, mis söövad teie RAM-i.

Protsessorid või protsessor käivad koos teie RAM-iga, kuna RAM-i poolt loetud andmed edastatakse protsessorile töötlemiseks.

Teie virtuaalse mälu ehk VRAM-i suurendamine

Kuigi virtuaalmälu suurendamine erineb teie RAM-mälust, võib see aidata mängu sujuvamalt käivitada.

Ava oma juhtpaneel, otsides seda Windowsi otsinguribalt. Mine jaotisse Systems and Security (Süsteemid ja turvalisus). Selles aknas klõpsa uuesti Systems ja see avab teise akna.

Akna paremal pool näed seotud seadete all “Advanced system settings”. Klõpsa sellel ja see avab teise akna, mis peaks välja nägema nagu ülaltoodud pildil.

Mine vahekaardile “Advanced” ja klõpsa seadistuste jaotise “Performance” all.

Võtke ära märkeruut “Automatically manage paging file size for all drives”. Vali ketas, kuhu on paigaldatud GTA 5 ja kasuta selle all olevat kohandatud suurust.

Kohandatud suuruse jaoks on kaks sisendit, milleks on algne suurus ja maksimaalne suurus. Algse suuruse jaoks kopeerige lihtsalt soovitatud suurus, mis peaks asuma allpool.

See on erinevate RAM-idega arvutite puhul erinev, nii et ärge kopeerige ülaltoodud pildil olevaid numbreid ja kasutage lihtsalt seda, mis on teie aknas näidatud.

Maksimaalse suuruse jaoks peate täpse suuruse välja arvutama. See arvutatakse, korrutades teie hetkel eraldatud vahekaardifaili suuruse 1,5ga. Ülaltoodud näite puhul näitab see, et praegu on eraldatud 14848 MB.

Kui korrutate selle 1,5ga, saate 24576. See oleks number, mille peate ise välja arvutama ja sisestama selle numbri maksimaalsele suurusele. Klõpsake OK ja see peaks maksimeerima rohkem teie arvutis olevat mälu.

Arvutile rohkem RAM-i lisamine

Ilmselt parandab suurema RAM-i lisamine arvutisse teie mäluprobleemid kohe. See on mõeldud just neile, kes soovivad jätkata GTA 5-s lubatud modidega mängimist.

Mäng peaks töötama juba siis, kui teie arvutis on 8 GB RAM-mälu. Mõned modid lisavad mängule tuhandeid uusi varasid, mille laadimiseks on vaja rohkem mälu. Raske on mõõta, kuidas iga mod kasutab RAM-i, nii et võite teha katse-eksituse meetodit, et neid välja lülitada, kuid üldiselt võite oma arvutisse rohkem RAM-i lisada.

Sa peaksid vaatama meie artiklit “Mitu RAM-pesa mul on?”, et teada saada, kas sa saad oma arvutisse rohkem RAM-i lisada.

Kokkuvõte

Grand Theft Auto 5 on tuhande tunni jagu sisu, sest selles on online-mängija ja modding-kogukond. On haruldane, et selline mäng säilitab nii pikka aega aktuaalsuse.

Kindlasti peate oma mänguriarvutit optimeerima, kui jõuate vaevu GTA 5 soovitatud süsteeminõuetesse. Juhul, kui lisate tulevikus modisid, on parim, kui lisate arvutisse rohkem RAM-i.

Mõnikord ei saa te lisatud modide tõttu lihtsalt oma arvuti optimeerimisega ära tulla, erinevalt meetoditest, mida kasutatakse, kuidas eraldada rohkem RAM-i Fortnite’ile.

Eelmine artikkelKuidas eraldada Fortnite’ile rohkem RAM-i
Järgmine artikkelKuidas aktiveerida kahe kanaliga RAM-mälu

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia