Avaleht Mängud Kuidas eraldada Rustile rohkem RAM-i

Kuidas eraldada Rustile rohkem RAM-i

4
0
how-allocate-more-9F4ED3A.jpg

Rust on mitme mängijaga ellujäämismäng, mis võimaldab mängijatel ehitada baase, valmistada esemeid ja võidelda teiste mängijatega kaardil, mis on täis igasuguseid ressursse. Võib eeldada, et see mäng oleks arvutimahukas.

Laetakse tuhandeid varasid, sealhulgas kõik mängijad ja NPC-d serveris. Rust võib tarbida rohkem RAM-i kui sellised mängud nagu GTA 5 või Witcher 3, kus maailm on nii massiivne ja üksikasjalik.

Siin on mõned meetodid, mida saate teha, et teaksite enne mängu alustamist Rustile rohkem RAM-i eraldada ja vältida krahhide tekkimist. Enamik neist meetoditest kehtib ka teiste mängude puhul.

RAM-i kasutamise selgitamine Rustis

Rusti puhul võib mälu ehk RAM-i kasutamine olla intensiivne. Seda seetõttu, et RAM laadib ja salvestab kõik ajutised andmed, mida protsessor või protsessor töötleb.

Rustis laetavad andmed on eksponeeritud, sest maastik ja muud keskkonnaobjektid loetakse samuti individuaalseteks varadeks.

Näiteks saab puud ja kivid kaevandada materjale. Selle laadimiseks kulub rohkem RAM-i või mälu, sest need ei ole Rustis puhtalt dekoratiivsed. Sama kehtib iga interaktsioonivõimelise objekti kohta Rusti laias maailmas.

Kui olete märganud, siis on enamikel protseduuriliselt loodud käsitöö- ja ellujäämismängudel, mis on massiivse sisu ja suurusega, suur RAM-i mahutavusnõue. Rusti süsteeminõudeid näete allpool.

Rusti minimaalsed süsteeminõuded

 • Nõuab 64-bitist protsessorit ja operatsioonisüsteemi
 • Operatsioonisüsteem: Windows 8.1 64bit
 • Protsessor: Intel Core i7-3770 / AMD FX-9590 või parem.
 • Mälu: 10 GB RAM
 • Graafika: GTX 670 2GB / AMD R9 280 parem.
 • DirectX: versioon 11
 • Võrk: Lairiba Interneti-ühendus
 • Salvestusruum: 20 GB vaba ruumi
 • Lisamärkused: Täiendavad märkused: SSD on väga soovitatav või oodata keskmisest pikemat laadimisaega.

Rust Soovitatavad süsteeminõuded

 • Nõuab 64-bitist protsessorit ja operatsioonisüsteemi
 • Operatsioonisüsteem: Windows 10 64bit
 • Protsessor: Intel Core i7-4790K / AMD Ryzen 5 1600
 • Mälu: 16 GB RAM
 • Graafika: GTX 980 / AMD R9 Fury
 • DirectX: versioon 12
 • Võrk: Lairiba Interneti-ühendus
 • Salvestusruum: 20 GB vaba ruumi
 • Lisamärkused: Täiendavad märkused: SSD on väga soovitatav.

Soovituslikud süsteeminõuded RAM-i jaoks on juba 16 GB. Tekstuuri üksikasjad ei ole RAM-i kasutamisel nii palju oluline.

Selle aspektiga tegeleb GPU või teie VRAM (virtuaalne mälu). Kui teil on kõik graafika seaded kõrgel, ei mõjuta see teie RAM-i kasutamist.

Kuid sellised seaded nagu vaate kaugused suurendavad teie RAM-i või mälu kasutamist. Vaate kauguse suurendamine võimaldab teil näha kaugemale kui tavaliselt.

See tähendab ka seda, et te laadite rohkem varasid kui keegi, kellel on madalam vaate kauguse seadistus.

Pidage seda meeles, kui määrate oma seadeid, sest suurem vaateulatus annab teile eelise vaenlaste ja ressursside leidmisel. Rusti seadetest nimetatakse seda vaatekauguse asemel “draw distance” (joonistuskaugus).

Rusti modid

Teine aspekt RAM-i või mälu kasutamisel on Rusti modide lisamine. Kui te ei kasuta Rustis modisid, võite selle jaotise vahele jätta ja minna allpool toodud meetodite juurde, kuidas Rustile rohkem RAM-i eraldada.

On olemas hulgaliselt pluginaid ja modisid, mis parandavad või kohandavad teie mängimist. Kõik modid muudavad asja põnevamaks pärast kogu mängus saadaval oleva sisu kogemist ja ammendamist.

Rusti modid, mis muudavad või lisavad mängu varasid, suurendavad Rusti RAM-i kasutamist. Kasutamine sõltub sellest, kui palju varasid modid lisavad ja kui optimeeritud need on.

Modid, näiteks baasredaktorid, võivad Rusti RAM-i kasutamisele potentsiaalselt lisada tuhat megabaiti rohkem. Kui teil on vähe RAM-i või mäluruumi, lülitage kindlasti sellised modid välja või optimeerige oma arvutit rohkem järgmiste sammude abil.

Eraldage Rustile rohkem RAM-i ülesannete halduri kaudu

Task Manager’i avamiseks hoidke klaviatuuril all Ctrl + Alt ja vajutage Del. See avab mõned Windowsi valikud ja vali Task Manager.

See avab Task Manager rakenduse. Sa võid seda ka Windowsi otsinguribalt otsida ja sealt avada.

Kui Task Manager on avatud, mine vahekaardile “Details”. Selles jaotises leiad kõik Sinu kompuutris jooksvad teenused ja selle, kui palju nad reaalajas mälu kasutavad.

Avage Rust ja veenduge, et see töötab. Kui Rust on avatud, näete, et teenus kuvatakse Task Manageris. Samuti näete, kui palju RAM-i teie Rust-mäng teie arvutis tarbib.

Klõpsake oma Task Manageris Rusti teenusel paremklõpsuga ja valige “Set Priority”. Valige “Above normal” või “high”, et suurendada Rusti RAM-i eraldamist.

Oluline on märkida, et mälukulu kõigub, sest see sõltub sellest, mida mängus laaditakse.

Kui olete peamenüüs, on mälukulu väiksem. Kui olete oma baasis, kus on palju asju käimas, siis mälutarbimine tõuseb järsult.

Kolmandate osapoolte programmide kasutamine

On olemas mõned programmid, mille eesmärk on puhastada, optimeerida ja suurendada arvuti võimekust. RAM-i mahu puhul saad ainult seda, mis sul on.

Kuigi on olemas programmid nagu Mem Reduct, mis võivad puhastada teie mälu. See puhastab teie mälu, lülitades välja teenused, mida ei ole vaja, kuid mis praegu arvutis töötavad.

See vabastab rohkem RAM-ruumi, mida saab eraldada rohkem Rustile, kui suurendate prioriteeti Task Manageris, nagu eespool mainitud. Mem Reduct on lihtne kasutada, kuna teil on vaja seda ainult paigaldada, käivitada ja klõpsata nupule “Clean Memory” (Puhasta mälu).

Muude rakenduste sulgemine

Kui sa jooksutad sellist mängu nagu Rust, siis veendu parem, et sa oled enamiku oma mittevajalikest rakendustest sulgenud. Kui teie arvutil ei ole 32 GB RAM-i või mälumahtu, on raske mängida Rusti ja käivitada korraga mitut rakendust.

Veebibrauseri lahti jätmine tarbib umbes 150-300 MB ja iga vahekaart lisab veel 100-150 MB tarbimist. Videote taustal jooksma jätmine võtab umbes 400-800MB mälu, nii et see on ülioluline.

Lülitage välja või sulgege oma viirusetõrjetarkvara, kui see on paigaldatud. Pärast Rusti mängimist saate selle lihtsalt uuesti sisse lülitada ja teie arvuti peaks olema täiesti ohutu, kui te ei klõpsa ega lae alla midagi kahtlast.

Muud rakendused saad sulgeda Task Manager’i kaudu või teiste rakenduste puhul Windows’i parempoolse alumise tööriistariba kaudu.

Hea nipp on alati keelata nende rakenduste automaatne avanemine pärast arvuti käivitamist. Selleks ava Task Manager ja mine vahekaardile “Startup”.

Sa näed enamikku oma arvutisse paigaldatud rakendusi. Seisundi veerus näete, millised neist on käivitamisel lubatud. Lülita välja rakendused, mida sul ei ole vaja kogu aeg käivitada.

Kui teil on vaja neid kasutada, võite neid lihtsalt käsitsi avada. See aitab teil vabastada rohkem RAM-mälu, kui te unustate need rakendused enne Rusti mängimist sulgeda.

Rohkem virtuaalset mälu eraldamine Rustile

Ava oma juhtpaneel, otsides seda Windowsi otsinguribalt ja klõpsates rakendusele. Kliki Systems and Security (Süsteemid ja turvalisus). Klõpsa uuesti Systems ja see avab teise akna.

Pärast Systems’i avamist näed paremal pool seotud seadete all “Advanced system settings”. Klõpsa sellel ja see avab veel ühe akna. Minge vahekaardile “Advanced” ja klõpsake “Settings..” jaotise “Performance” all.

Võtke ära märkeruut “Automatically manage paging file size for all drives”. Vali ketta, kuhu on paigaldatud Rust, ja kasuta selle all kohandatud suurust.

Kohandatud suuruse jaoks on kaks sisendit, milleks on algne suurus ja maksimaalne suurus. Algse suuruse puhul kopeerige lihtsalt soovitatud suurus, mis on märgitud jaotises “Total paging file size for all drives”.

See on erinevate mälumäludega arvutite puhul erinev, seega ärge kopeerige ülaltoodud pildil olevaid numbreid ja kasutage lihtsalt seda, mis on teie aknas näidatud.

Maksimaalse suuruse jaoks peate täpse suuruse välja arvutama. See arvutatakse, korrutades teie hetkel eraldatud vahekaardifaili suuruse 1,5-ga. Ülaltoodud näite puhul näitab see, et praegu on eraldatud 14848 MB.

Kui korrutate selle 1,5ga, saate 24576. See oleks number, mille peate ise välja arvutama ja sisestama selle numbri maksimaalsele suurusele. Klõpsake OK ja see peaks maksimeerima rohkem teie arvutis olevat mälu.

Kokkuvõte

Soovitatav 16 GB RAM peaks olema enam kui piisav, et Rusti optimaalselt ja probleemideta käivitada. Võib esineda juhtumeid, kus teie mälu suureneb, kuna ekraanile laaditakse mitu vara, kuid 16 GB RAM peaks siiski olema piisav.

Kui te kavatsete striimida või lisada modi, võib teil olla vaja rohkem RAM-i, et olla kindel. Kõik ülaltoodud meetodid on mõeldud teie arvuti optimeerimiseks, kuid ainus viis suurema RAM-i lisamiseks on lisada arvutisse rohkem RAM-mooduleid.

Eelmine artikkelKuidas eraldada Fortnite’ile rohkem RAM-i
Järgmine artikkelKuidas aktiveerida kahe kanaliga RAM-mälu

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia