Avaleht Mängud Kuidas eraldada Steam mängudele rohkem RAM-i

Kuidas eraldada Steam mängudele rohkem RAM-i

3
0
how-allocate-more-DBFEF5.png

Steam’i mängudele suurema RAM-i eraldamiseks on hulgaliselt meetodeid, kuna selle tegemise viis sõltub sageli mängust endast.

Need meetodid toimivad üldiselt mälukasutuse vähendamisega ja see võib aidata parandada mängu jõudlust ja suurendada FPS-i.

Kui te mõtlete, kuidas eraldada Steam-mängudele rohkem RAM-i, et mänge sujuvamalt käivitada ja vältida soovimatuid krahhisid, proovige mõningaid kasulikke näpunäiteid allpool.

Suurema RAM-i eraldamine ülesannete halduri kaudu

Esiteks peaksite teadma, et saate eraldada ainult nii palju RAM-i, kui on teie arvuti kasutatav mälu.

On mõned probleemid, kus teil on ainult pool teie RAM-mälust märgitud “kasutatavaks” ja see põhjustab mõningaid jõudlusprobleeme, kui teil ei ole piisavalt kasutatavat mälu, mida mängule eraldada.

See võib olla tingitud sellest, et Sa kasutad oma Windowsi 32-bitist installeerimist, mis piirab Sinu mälukasutust maksimaalselt 4 GB-ni. Seda saab parandada, kui installeerite oma operatsioonisüsteemi uuesti 64-bitiseks.

Kui teie mälu on täielikult kasutatav, siis võite jätkata järgmise sammuga. Avage oma Task Manager ja minge rakenduse ülevalt detailide vahekaardile.

Sa näed hulgaliselt käimasolevaid teenuseid ja programme ning sa pead tegema paremklõpsu konkreetsele mängule, millele sa tahad rohkem RAM-i eraldada, seejärel liigu üle “Set priority”.

Seal on kuus võimalikku valikut: madal, alla normaalse, normaalne, üle normaalse, kõrge ja reaalajas.

Sa võid määrata selle üle normaalse või kõrge, kui sulle meeldib mängimise ajal oma mälukasutuse haldamine. See tähendab, et olete rakenduste ja muude teenuste avamisel teadlik oma praegusest mälukasutusest.

Üldiselt ei soovitaks ma midagi seadistada “üle normaalse” või kõrgemale, kui teil ei ole üldteadmisi arvuti hooldusest. See risk on see, kui te avate mängimise ajal liiga palju rakendusi ja te ei tea, kui palju mälu (RAM) need rakendused kasutavad isegi lihtsalt taustal olles.

Veebibrauseri vahekaardid on samuti olulised, kui teil on käimas mälu mahukad saidid, näiteks veebibrauseri mängud ja voogedastuse saidid. Kui mängite mängu ja mälukasutus on juba täisvõimsusel, võib teie mäng iga hetk kokku kukkuda.

Teine põhjus on see, kui teie protsessor on ülekoormatud. Saate seda rohkem aidata, kui suurendate suure mälukasutusega mängude prioriteetsuse taset.

Steami mängude käivitamise valikud

See on küllaltki haruldane, kuid selle mõte on muuta mängu käivitamine tõhusamaks. Enamasti kasutab see tehes vähem mälu. See on iga mängutüübi jaoks spetsiifiline ja te peate kogukonna poolt otsima täiustatud käivitamisparandusi.

Viige oma Steam’i raamatukogus hiirega mäng, mida soovite mängida, ja tehke sellel paremklõps. Valige Properties ja uus aken avaneb.

“General” alt leiad “Launch Options”, mille all on tekstikast. Kui otsid oma konkreetse mängu jaoks koodid internetist, sisesta need lihtsalt sellesse tekstikasti ja käivita mäng normaalselt.

See juhtub sageli indie-mängudes, eriti ajal, kui PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) läks välja. See oli veel optimeerimata ja see võttis tonne mälu, et kõike laadida, kus vananenud arvutitel oli probleeme selle mängimisega.

Selle paigutamine SSD-le oli lahendus renderdamisprobleemidele, kuid see oli ikka veel raske. Üks redditor leidis viisi, kuidas mängu optimaalsemalt käivitada, määrates koodi Steami käivitamisvalikute kaudu, kui mäng esmakordselt välja tuli.

Näidiskood oleks midagi sellist.

-refresh 14 4-maxMem=15000

See tähendab, et mäng hakkab jooksma 144hz, et see saaks sinu monitoriga paaritud, kui ta seda veel ei ole teinud. “MaxMem=15000” tähendab, et mäng kasutab mälu 15000MB väärtuses ehk lühidalt öeldes 15GB.

Võimalused, kuidas vabastada rohkem RAM-i Steam-mängude jaoks

Viirusetõrje väljalülitamine

Viirusetõrje tarkvarad on oma arvutit aeglustanud. Tegemist on taustal töötava lisaprotsessiga, mis võtab üsna palju mälu. Mängude puhul on viirusetõrje kasutamine praktiliselt mõttetu.

Tõenäoliselt mängite te usaldusväärseid mänge (mittepiraatseid), et hoida oma arvutit viiruste ja pahavara eest. Sa võid selle enne mängu mängimist Steamis välja lülitada ja see peaks olema täiesti ohutu.

Ärge unustage seda pärast uuesti sisse lülitada!

Streimiteenuste väljalülitamine

Kui mängite Youtube’is videoid või striimite videoid teistel saitidel, tarbib iga vahekaart umbes 150-300 MB mälu. Isegi kui need on lihtsalt taustal pausis, sööb see palju teie RAM-i.

Veebibrauseri tavalised vahekaardid tarbivad samuti mälu, kuid sõltuvalt veebisaidist ainult umbes 50-100MB ühe vahekaardi kohta. Seda silmas pidades peaksite mängimise ajal vaatama oma mälukasutust ja kontrollima, mitu vahekaarti teil on vaja sulgeda, et mäng sujuvamalt jookseks.

Kui mängite kahel monitoril, peaksite samuti kontrollima erinevust, sest see võib olla veidi suurem.

Konkreetsete graafikasätete alandamine

Enamasti ei vabasta graafika alandamine rohkem RAM-i. Seda seetõttu, et mäng nõuab endiselt samade andmete edastamist. Tehniliselt teeb teie RAM ikka veel sama tööd, isegi kui tekstuure on vähem.

Teiste mängude puhul saate aidata mälukasutust vähendada, vähendades või lülitades mõned seaded täielikult välja.

Sellised asjad nagu vaate kaugus, maastikud ja ray tracing aitavad vähendada RAM-i (mälu) kasutamist, kui vähendate või lülitate need välja.

Kui te arvate, et teie mäng saab suurepäraselt hakkama, võib olla, et mängul on optimeerimisprobleeme. Seepärast uuendavad draiverid regulaarselt, et pidada sammu uusimate mängude ja tehnoloogiaga.

Kui teie draiverid on uuendatud, on võimalik, et mäng on hetkel halvasti optimeeritud või et teie arvuti lihtsalt ei saa graafikaga hakkama.

Kokkuvõte

Nüüd, kui te teate, kuidas eraldada rohkem RAM-i aurumängule, saate sundida oma arvutit kasutama võimalikult palju RAM-i mängude puhul. Vastutasuks saate parema jõudluse.

Niikaua kui te järgite neid samme, saate kasutada suurema osa oma arvuti mälust või RAM-ist, kui mängite mis tahes Steam-mängu. Mõned neist nõuannetest võivad pikas perspektiivis isegi teie protsessorit aidata.

Teised mängud, millel on erinevad käivitajad, võivad kasutada mõningaid alternatiivseid meetodeid, näiteks kui eraldate rohkem RAM-i Minecrafti serveritele.

Eelmine artikkelKuidas eraldada Fortnite’ile rohkem RAM-i
Järgmine artikkelKuidas aktiveerida kahe kanaliga RAM-mälu

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia