Avaleht Arvutikomponendid Kuidas istuda mängutoolis

Kuidas istuda mängutoolis

5
0
how-sit-gaming-3925.png

Kuigi pealkiri võib tunduda tihe, on istumise kohta siiski palju õppida ja võib-olla olete selle artikli peale sattunud just selle lisateabe saamiseks.

Kuigi mängutoolis istumise õpetamine on kiire ja lihtne, toob see artikkel välja rohkem funktsioone, mida mängutoolilt saad, ja kasu tervisele, mida saad. Olenemata sellest, kas tegemist on konsooli mängutooliga, mängutooliga või kontoritooliga, käsitletakse ka seda.

Täiusliku kehahoiaku saavutamine

Hoiak, mida te alati valite, on neutraalne istumisasend. Mis on neutraalne istumisasend? See on olukord, kus kogu teie keha on istumise ajal 90-kraadise nurga all.

Teie selg on kindlalt sirutatud, samal ajal kui teie jalad on lamedalt põrandal. Ei mingeid ebamugavaid asendeid ja kõik on täiesti sirge. Teie tuharad on istme seljatoe lähedal ja teie jalad on 90-kraadise nurga all kõverdatud, kusjuures jalad on kindlalt põrandal.

Teie käed on samuti 90-kraadise nurga all painutatud, samal ajal kui laud on samal kõrgusel kui teie painutatud küünarnukid. See on ideaalne asend kogu teie kehale, sealhulgas randmetele. See aitab teil vältida karpaaltunneli sündroomi, alaseljavalusid ja puusavalusid.

Seda õpetatakse tavaliselt koolides ja põhimõtteliselt samad põhitõed lähevad. Sa istud oma toolil üle 2 tunni ja see võib tulevikus saada ohtlikuks sinu alaseljale või isegi lülisambale. Õige kehahoiakuga mängutoolis istumine on hädavajalik.

Samm-sammult juhend

  1. Tõmba puusad sisse ja veendu, et su alaselg on rullitud nimmepadjale. Leia siin oma ideaalne asend, sest kogu su selg toetub seljatoele.
  2. Joondage oma küünarnukid lauale. Seda nii, et teie küünarnukid oleksid täiesti sirged ega oleks üldse kallutatud. See annab vähem koormust randmetele, sest te ei taha arvutit kasutades randmeid üles- või allapoole liigselt sirutada.
  3. Asetage jalad kindlalt maapinnale. Vältige jalgade ristamist ja veenduge, et see oleks tasa maapinnal, põlved sirged. Kui liigutate või avardate põlvi istumise ajal, kaotate toetuse ja tunnete suuremat koormust oma tuharatele.
  4. Hoidke kõik järjepidevalt, sest teie eesmärk on juurutada see asend püsivalt pähe. Kui olete sellega harjunud, väldite alateadlikult kükitamist ja muude ebamugavate asendite tegemist.

Kuidas aitab mängutool teie kehahoiakule kaasa?

Youtube: Gadget & Gear

Enamik arvutite mängutoole on ehitatud nagu ämbri- või võidusõiduistmed. See on konstrueeritud nii, nagu oleks see mõeldud inimese hoidmiseks ja kontuurimiseks. Kuigi autoõnnetuste ohtu ei ole, on võidusõiduiste mõeldud selleks, et juhil oleks mugav sõita rohkem kui 10 tundi.

Mängutoolide tootjad võtsid sama kontseptsiooni ja tegid sellest oma kaubamärgi. See on mõistlik, sest mängijad kipuvad enne pausi pikalt mängima.

Teine põhjus, miks mängutoolid nii välja näevad, on see, et nad suruvad seda sportlikku tunnet mängijatele üle kogu maailma, kuna esports kasvab kiiresti edasi.

Kõige selle juures on mängutooli disain, kus istme külgedel on tiivad, mõeldud selleks, et hoida keha õiges asendis. Sellel on ka nimmetugi ja tavaliselt on neil kaasas padi, mis aitab teie nimmepiirkonda või alaselga.

Kõik ergonoomilised toolid on sellised, olenemata sellest, kas tegemist on mängutooliga või kontoritooliga. Nad kõik püüavad neutraalset istumisasendit, ükskõik kui ebamugav disain ka välja ei näeks.

Kui proovite teha õiget kehahoiakut puidust toolil, ei oleks see nii mugav kui mängu- või kontoritool. Tegelikult püüavad mõned toolid teha selle ebamugavaks, kui te ei istu õigesti. See on enamasti hea.

Konsooli mängutoolide puhul on see hoopis teisiti. Need on PC-mängutoolide mahukamad versioonid ja võivad tarbida rohkem ruumi, sest konsoolimängude keskkond on avaram.

Hoiaku osas keskenduvad need konsoolimängutoolid rohkem mugavusele, sest neid saab isegi nii palju tagasi lükata, et neid saab kasutada voodina. Need on ka ergonoomilised, kuna toetavad teie selga ja vähendavad lihaspingeid.

Mängutooli funktsioonide kasutamine

Youtube: Gadget & Gear

Kuigi enamik mängutooli funktsioone on mõeldud selleks, et aidata teie kehahoiakut, on mõned funktsioonid ka selleks, et parandada mängukogemust. Sellised asjad nagu Bluetooth-ühendused, neljasuunalised käetoed, laiemad reguleerimisvahemikud ja mugavad polstrid koos valikuliste padjadega.

Mõned mängutoolid ei ole ehitatud mitte ainult arvutis kasutamiseks, vaid need võivad olla ka hea mängutooliks konsoolimängude mängimiseks. Saate isegi õppida, kuidas ühendada konsoolid Bluetooth-mängutooliga.

Kuigi mõned mängutoolid on ehitatud spetsiaalselt konsoolide või arvutite jaoks, saab arvutite mängutoole kasutada mõlemal viisil. Konsoolidele mõeldud mängutoolid on aga pigem nagu diivanid või tugitoolid, millel on lisafunktsioone, nagu Bluetooth-ühendus konsoolidega.

Ühendus on võimalus, sest mõnel konsoolimängutoolile on sisseehitatud kõlarid, mida saab ühendada konsooliga. See parandab mängukogemust, pakkudes samas maksimaalset mugavust.

Nelja suunaga käetugede puhul oleks lihtsam oma küünarnukki reguleerida, et see sobiks igale lauale. Kuna enamikul mängutoolidel on kõik osad reguleeritavad, oleks rohkem võimalusi, et rahuldada seda, mis on mängijale parim.

Sama kehtib ka lahtikäiva seljatoe kohta. Saate oma mängutooli tagasi lükata ja see püüaks ikkagi teie kehahoiakut parandada. Padjad on mõnusad kaela ja nimmepiirkonna toetamiseks. Kuna enamik mängijate vigastusi on alaseljavalud ja jäik kael, toetavad lisatud padjad just neid piirkondi.

Kasutage kindlasti neid patju ja veenduge, et padi on rullitud teie nimmepiirkonnale, kui istute neutraalses istumisasendis.

Õige istumisasendi eelised

Kõige olulisem kasu õige istumisasendi saavutamisest on terve selgroo saamine. Selgroog koosneb 3 kõverast. Need on nimmepiirkonna kõverus, rindkere kõverus ja emakakaela kõverus.

Igaüks neist on arvestatud ja hoiab tulevikus ära kehakaalu halvast jaotusest tingitud lihastõmbed. Siin on loetelu eelistest, mida saate sellest, kui olete järjekindlalt oma istumisasendis.

Hoidate oma lihaseid tõhusalt aktiivsena

Peamine mõte on, et istudes oleksid õiged lihased aktiivsed. Selja kõverdamine või kükitamine põhjustab lihastes tasakaalustamatust. Seepärast on hea aeg-ajalt teha trenni või venitada. Isegi tund aega järjest arvutis istumine on juba kahjulik.

Kui te ei ole harjunud õige neutraalse istumisasendiga, siis märkate, et teil on raske seda asendit säilitada. See võib olla tingitud sellest, et teie keskosa ja alaselja lihased on kõik nõrgad.

Sa pead neid tugevdama, tehes muid harjutusi lisaks neutraalse istumisasendi säilitamisele, kui sa oled mängutoolis. Kui te olete mahajäänud, võib teie kehahoiaku parandamine võtta aastaid. Kellelgi, kes on juba üsna vana, võib olla liiga hilja.

Seljaaju uuesti joondamine

Kuigi see on üsna haruldane, on see tavaline ainult neile, kes veedavad 8 tundi päevas toolil istudes kas töö või lihtsalt mängude mängimise tõttu. Mõne aasta pärast märkate kindlasti, et teie selgroog on valesti paigas.

Kui proovite istuda sirgelt või isegi lihtsalt kõndida õiges asendis, on see teile raske. See on tingitud sellest, et teie selgroog on valesti paigas ja teie lihased on nõrgad. Kuigi teie selgroo uuesti joondamine on kasulik, ei ole see garanteeritud.

Sirge istumise peamine eesmärk on, et see vähendab koormust lülisamba sidemetele.

Vähendab teie liigeste kulumist

See on vaid üks mõju, kui nõrgad on teie lihased. Kui teie kehas on rohkem lihaste tasakaalustamatust, seda raskem on kogu keha toetada.

Õige kehahoiakuga istumine aitab lihtsalt ennetada, kuid kui soovite tasakaalustamatust kiiremini parandada, peaksite tegema regulaarselt harjutusi. Aastatepikkuse halvas kehahoiakuga istumise tõttu on teie keha painduvus praeguseks oluliselt vähenenud. On sinu asi muuta oma harjumusi ja elustiili tulevikuks.

Lõplikud mõtted

Kuigi artikkel osutus pigem meditsiiniliseks lähenemiseks, on see õige viis mängutoolis istumiseks. Seetõttu on mängutoolid nii kallid. Lisaks lisatud tervisele kasulikele omadustele pakub see endiselt mugavust ja parandab teie üldist mängukogemust.

Saate vaadata parimaid mängutoole, et saaksite võimalikult varakult alustada investeerimist oma tervisesse. Olgu see siis mängutool, kontoritool või konsooli mängutool, kui need on ergonoomilised, oleks see teile pikemas perspektiivis kasulik.

Eelmine artikkelKuidas üle timmida monitori värskendussagedust
Järgmine artikkelMida teevad mänguriprillid?

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia