Avaleht Software Kuidas jälgida protsessori ja GPU temperatuuri mängimisel

Kuidas jälgida protsessori ja GPU temperatuuri mängimisel

4
0
how-monitor-cpu-C43749.png

GPU ja CPU temperatuuri on oluline jälgida, et hoida oma mängu ilma probleemideta.

Windowsi kasutajad on hästi kursis terminitega CPU ja GPU ning nende rolliga seadme jõudluses. Neile, kes teavad sellest vaid natuke, anname teile oskusteabe, mida need kaks terminit tähendavad ja kuidas see mõjutab teie arvuti jõudlust mängimise ajal. Mõistame kõigepealt, mida need mõisted tähendavad, ja seejärel arutame, kuidas saame mängimise ajal jälgida nii CPU kui ka GPU temperatuuri.

CPU tähendab Control Processing Unit (juhtimisplokk) ja on põhiprotsessor, mis täidab ja kontrollib arvutiprogrammide juhiseid, sooritades sisend-väljundoperatsioone, põhilisi aritmeetilisi ja loogilisi operatsioone ning muud. GPU tähistab graafikaprotsessorit – protsessorit, mis on mõeldud graafika renderdamise kiirendamiseks. GPU on võimeline töötlema samaaegselt mitut andmestikku, mis muudab selle kasulikuks masinõppe, videotöötluse ja mängude jaoks.

Enne, kui jõuate CPU ja GPU kontrollimiseks ja jälgimiseks, ütleme teile ideaalset temperatuuri. Pidage alati meeles, et nii CPU kui ka GPU on erinevad kiibid ning CPU ja GPU optimaalsed töötemperatuurid on järgmised:

Ideaalne CPU ja GPU temperatuur

Kui need temperatuurid teie seadmes ületavad määratud andmeid, võib see olla ohtlik ja põhjustada ülekuumenemise kahju ning võimalikku infokadu.

Võimalused CPU ja GPU temperatuuri jälgimiseks mängimise ajal

Mängimise ajal on mõned populaarsed viisid CPU ja GPU jõudluse kontrollimiseks ja jälgimiseks. Siin on loetletud mõned.

1. Lae alla mängusisene süsteemi jälgimise utiliit

Sa võid tasuta alla laadida mängusisese süsteemi jälgimise utiliidi, mis kuvab CPU ja GPU temperatuuri ekraani nurgas. Need seire utiliidid näitavad CPU ja GPU tempereid ekraanil, kui olete mängude vahel. Populaarsed mängusisesed süsteemimonitorid on- Smart Game Booster, MSI Afterburner jne. Lisaks protsessori ja GPU temperatuurile näitavad need utiliidid ka muud olulist süsteemi teavet, nt emaplaadi temperatuuri, ventilaatori kiirust jne. Lisaks annavad paljud neist mängusisestest utiliitidest teile õigeaegselt hoiatusi võimalike ohtude, näiteks ülekuumenemise jne kohta.

2. Mängi mänge mängusiseste FPS-loenduritega saitidel

Veidi paindlik, kuid lihtne lahendus, et jälgida mängimise ajal oma seadme protsessori ja GPU temperatuuri. Veenduge, et teil on optimaalne protsessoritemperatuur, et te ei takistaks oma seadet mingil juhul. Seetõttu on soovitatav mängida mänge saitidel, mis kasutavad oma FPS-loendureid. Selliste veebisaitide hulka kuuluvad- Steam, Origin jne. Nendel veebisaitidel on piiratud mängude kättesaadavus, kuid kasutaja ei pidanud raiskama aega parima protsessori või GPU jälgimise tarkvara väljaselgitamiseks.

Alternatiivselt võite kasutada neid mõningaid häkke, et kontrollida ja jälgida protsessori ja GPU tempereid väljaspool mänguaega.

3. Kasutage CPU Utiliiti

Kui kasutate AMD protsessorit või Inteli protsessorit, võite kasutada nende oma utiliite, et kontrollida oma süsteemi protsessori temperatuuri. CPU utiliidi abil saate võimaluse protsessorit mängude jõudluse parandamiseks üle timmida ja samuti saate kontrollida protsessori temperatuuri vastavalt vajadusele. AMD või Inteli CPU utiliit ei ole kõigi Windowsi arvutite jaoks kergesti kättesaadav. Seetõttu on soovitatav otsida abi spetsialistidelt, et tagada õige tee, et paigaldamine oleks edukas. CPU utiliidid, millest me räägime, hõlmavad- Ryzen Master ja Extreme Tuning Utility vastavalt AMD CPU ja Inteli CPU jaoks.

Siiski võite alati valida mõne muu kolmanda osapoole CPU utiliidi, et kontrollida protsessori temperatuuri kasutamist, nagu Speccy, hwmonitor jne. Täpsema teabe saamiseks võite lugeda neid tarkvaraülevaateid veebilehel top10pcsoftware

4. Paigaldage temperatuuriandur

Temperatuuriandur võimaldab teil jälgida oma seadme temperatuuri ja ventilaatori kiirust. Samuti kuvab see teavet sama kohta LED-ekraanil.

5. Juurdepääs BIOSi seadetele

Teine järeleproovitud viis on kontrollida oma protsessori temperatuuri emaplaadi BIOSis ehk Basic Input and Output Systemis. BIOSile pääsemiseks käivitage arvuti uuesti ja seejärel vajutage BIOSi klahvi. See võib arvutiti erineda, kuid tavaliselt on see Delete, Esc, F1 või F2. Kui te jätkate, saate näha oma protsessori temperatuuri. See on otsene viis teabe saamiseks. Siiski aeglane protsess, kuid tõhus.

6. Käivita nvidia-smi.exe

Järgmine viis Nvidia GPU kasutajate jaoks saab kontrollida ja jälgida GPU ja CPU temperatuuri mängimiseks, käivitades nvidia-smi.exe . Selleks tuleb järgida alljärgnevaid samme:

  • Navigeerige ” C:Program FilesNVIDIA CorporationNVSMI” ja leidke “nvidia-smi.exe”.
  • Lohistage see fail musta aknasse, st cmd aknasse ja vajutage Enter’i.
  • Aknas kuvatakse CPU ja GPU temperatuurid koos muu teabega.

Lõplikud sõnad

Niisiis, need olid mõned parimad viisid CPU ja GPU temperatuuride tuvastamiseks ja jälgimiseks oma lemmikmängude mängimise ajal. Need meetodid on kiired, proovitud ja testitud, nii et te ei puutu oma lemmikmängu vahepeal raskustesse. Nüüd, kui te teate, kuidas kontrollida CPU ja GPU temperatuuri nii mängude ajal kui ka nende vahel. Sa ei pea enam tegelema ülekuumenenud arvutiga seotud stressiga ja saad sorteeritud probleemivaba mängukogemuse. Saate CPU ja GPU temperatuuri alandada, kasutades järgmisi viise: Laske oma täielikul hingata, uuendage protsessoriventilaatorit, kandke uus termopasta ja vahetage jahutusradiaator välja.

Parim viis on laadida alla süsteemi jälgimise utiliit, lisaküsimuste ja soovituste jaoks visake meile märkus allpool olevas kommentaaride sektsioonis.

Järgmine artikkelAlternatiivid GTX 1080-le

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia