Avaleht Arvutikomponendid Kuidas seadistada ruuterit mängimiseks

Kuidas seadistada ruuterit mängimiseks

5
0
how-set-router-B6AC25.png

Kuna kõik parimad mängud on allalaadimiseks saadaval ja igas mängus on hulgaliselt veebifunktsioone, mida uurida- On ütlematagi selge, et internetiühendus on ülimalt oluline, et maksimeerida ja nautida oma mängukogemust täielikult.

Järgnev samm-sammuline juhend õpetab teile, kuidas ruuterit mängimiseks võimalikult lihtsalt seadistada. Alustage ruuteri seadistamisest mis tahes mängukonsooli, näiteks arvuti, nutitelefoni, PS5, Xbox Series X või Nintendo Switchi kasutamiseks.

Samm-sammult juhend ruuteri seadistamiseks

Alustame põhitõdedest. Oma ruuteri optimeerimine on raske ülesanne, sest seal toimub lugematul hulgal muutujaid, et oleks peaaegu võimatu iga väiksematki detaili, mis valesti läheb, tõrkeotsinguks.

Selleks, et meil oleks hea alus, järgige neid samme oma ruuteri seadistamiseks ja seejärel saame alustada oma ruuteri mängimiseks optimeerimist.

Igal ruuteril on erinev seadistus, kuid enamikul neist on sama põhimõte. See seisneb võrgu kindlustamises, ühenduse seadistamises, võrgu optimeerimises ja juurdepääsu seadistamises, kus juurdepääs on ainult teil. Allpool toodud sammud on üldine viis, kuidas ruuterit mängimiseks seadistada, ja neid saab rakendada enamiku ruuterite puhul.

1. samm: asukoht ja ühendused

Leidke oma ruuterile määratud asukoht. See peab olema ühendatud teie Interneti-teenuse pakkuja (ISP) lairibaväravaga, mis on tavaliselt kinnitatud kaabli külge välisseina lähedale. Leidke avatud koht ja vältige mööblit või vaheseinu, mis võivad signaali häirida.

Paksud betoonist seinad häirivad kindlasti raadiolainete liikumist selles suunas. Leidke oma piirkonnas kõige optimaalsem koht ja tehke kindlaks, kas teil oleks vaja täiendavat võrgusilma ruuterit või mitte.

Pidage meeles, et klaas, kipsplaat ja vineer ei tohiks Wi-Fi signaali häirida. Tegemist on telliskivide, betooni ja müürikividega.

Kui ruuter on ühendatud, võite nüüd internetiühendust luua. Kontrollige ruuteri LED-tulesid, kas ühendus on õnnestunud. Kui te ei näe ühtegi tuld, veenduge, et olete ühendanud sobiva kaabli õigesse porti. Vaadake ruuteri karbil või kasutusjuhendis märgitud seadistamisjuhiseid.

Võite kasutada Wi-Fi laiendajaid või võrgusilma, kui leiate, et teie seade ei võta signaali üles kohas, kus see on paigutatud. Kui aga plaanite kiirust optimeerida, on soovitav, et parima tulemuse saavutamiseks lihtsalt paigutate kas oma seadme või ruuteri lähemale.

Lõpuks kinnitage, et teie ruuteril on toimiv ühendus, ühendades arvuti või sülearvuti ruuteri tagakülje ühte seadme porti. Kui see õnnestub, peaks teil olema võimalik luua traadiga ühendus, nagu te tegite aktiivse internetiühenduse kinnitamisel.

2. samm: konfigureerimine ja väravad

Mõnel juhul on internetiteenuse pakkujatel kliendiväravad sisseehitatud marsruuteriga. Sisseehitatud marsruuteriga värava puhul tuleb teil marsruuteri väljalülitamiseks ja WAN-IP-aadressi edastamiseks uuesti konfigureerida.

See on unikaalne internetiprotokolli aadress, mille teie teenusepakkuja määrab teie kontole ja mida kasutatakse kogu võrguliikluses teie uue marsruuteriga. Kui jätate selle sammu vahele, võivad tekkida probleemid, mis takistavad seadmete ühendamist ja nõuetekohast toimimist.

Soovitatav on kõigepealt värav välja lülitada ja seejärel ühendada või tõmmata lahti kõik olemasolevad Ethernet-kaablid, mis on ühendatud värava lähivõrgu (LAN) porti. Ühendage see uue ruuteri WAN-porti ja lülitage värav uuesti sisse. Oodake hetk, kuni see käivitub, enne kui ühendate ruuteri toiteallika. Lõpuks lülitage see uuesti sisse ja oodake paar minutit.

3. samm: seadistamine ja sisselogimine

Kõige parem on kasutada seadistamiseks oma ruuteri pakutavat rakendust. Kui see ei ole võimalik või kui eelistate kasutada ruuteri veebipõhist kasutajaliidest või armatuurlauda, võite ühendada ruuteri arvutiga Ethernet-kaabli kaudu.

Selleks otsige ruuteri IP-aadress, mis on trükitud seadme enda tagaküljele, või sisestage oma eelistatud brauseri otsinguribale 192.168.1.1, mis on tavaline ruuteri aadress.

Seejärel peate ruuteri konfigureerima, logides sisse, kasutades vaikimisi või sisseehitatud administraatori nime ja parooli. Selle teabe leiate tavaliselt marsruuterilt endalt või kasutusjuhendist.

Kui olete sisestanud nõutavad volitused, peaksite kohe looma oma kasutajanime ja parooli. Lisanipina tehke see meeldejääv ja äratuntav, kuid samas piisavalt turvaline, et salasõna ei saaks liiga kergesti ära arvata.

4. samm: uuendage püsivara

Sõltuvalt ruuteri mudelist ja ostukuupäevast võib olla vajalik püsivara või tarkvara uuendamine. Soovitatav on uuendada kohe pärast seadistamist, sest uus püsivara võib aidata parandada vigu või pakkuda uusi turvaelemente.

Mõne ruuteri puhul on võimalik püsivara automaatselt uuendada, kuid kõige parem on uuendusi regulaarselt rakenduse või brauseri kaudu kontrollida.

5. samm: konfigureerimine ja turvalisus

Teie ruuteril võivad juba olla automaatsed paigaldusfunktsioonid, mida saate kasutada seadistamise hõlbustamiseks ja lõpuleviimiseks. DHCP ehk Dynamic Host Configuration Protocol’i abil võib seadmetele automaatselt määrata IP-aadressid – mida saate soovi korral alati hiljem muuta.

Lõpuks soovite seadistada turvasätted, et teie võrk oleks kaitstud häkkerite ja pahatahtliku liikluse eest. Ruuteritootjatel on tavaliselt kaasas turvafunktsioonid, et kaitsta võrke ja kasutajate privaatsust.

Interneti turvalisuse optimeerimiseks võite kasutada veebi armatuurpaneeli, et logida sisse ja lubada konkreetseid turvafunktsioone, näiteks tulemüüri, veebifiltreerimist ja isegi juurdepääsukontrolli. Võite valida ka virtuaalse privaatvõrgu või VPNi kasutamise, et suurendada privaatsust.

Kui olete oma uue ruuteri seadistamise lõpetanud, võite lihtsalt kasutada oma mänguseadmeid internetiga ühendumiseks. Ärge unustage, et salvestada võrku lihtsa juurdepääsu tagamiseks ja kontrollige regulaarselt püsivara uuendusi!

Näpunäited, mida peaksite meeles pidama

Rohkemate antennidega mänguruuterid on paremad

See kõlab nagu müüt, kuid tegelikkuses on see tegelikult tõsi. Antennide arv annab signaali jaoks palju rohkem suunti. See parandab raadiolainete suunatust ja suurendab oluliselt teie võrgu raadiust.

Antennid loovad rohkem vooge andmete jagamiseks, mis võib lõppkokkuvõttes tuua rohkem ribalaiust teistele ühendatud seadmetele. Ilmselt, kui näete ebamõistlikult palju antenne, võib see olla juba liiga palju ja te võite maksta rohkem, kui te saate.

Võite vaadata konkreetseid “mänguruutereid” ja võrrelda kõiki spetsifikatsioone. Märkate, et need lähevad kallimaks, kui on rohkem antenne.

Ärge unustage lugeda ruuteri pakendilt kiirust.

See on tavaline viga, kuid see ei tohiks kedagi mõjutada hea ruuteri ostmisel. Probleem on selles, et kui teil on eelarve, peate vaatama ruuteri kiirust, mis sobib kõige paremini teie andmeplaaniga.

Võtame näiteks ASUS ROG Rapture GT-AC5300 Wireless Tri-Band Gigabit ruuteri. Kõigil ruuteritel on nii pikk nimi ja kiiruse kontrollimiseks on tavaliselt number alates GT-AC5300. See tähendab, et see toetab kuni 5300 Mbit/s Wi-Fi andmeedastust.

Kuna tegemist on tipptasemel mänguruuteri näitega, siis näeksite teisi ruutereid nagu AC1200, mis toetab vaid kuni 1200 Mbit/s. See teeb ikkagi tööd, kuid kõik madalam võib kõike aeglustada, eriti kui teil on oma Interneti-teenusepakkujaga hea andmesideplaan.

Marsruuteri turvaomadused

Te olete võib-olla kohanud selliseid mõisteid nagu WEP, WPA või WPA2. Need kõik erinevad Wi-Fi juurdepääsu turvaprotokollid takistavad sissetungijate juurdepääsu teie võrgule (põhimõtteliselt takistavad häkkerite või igaühe tasuta internetiühendust).

Interneti-teenuse pakkujad soovitavad teil seadistada WPA2-protokolli ja te peaksite veenduma, et teie ruuteril on see funktsioon olemas. Kuigi kõik teised turvatüübid on head, on WPA2 kõige ajakohasem. Pidage seda meeles, kui ostate uue ruuteri või olete just seadistamas oma ruuterit.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et kõik ruuterid on erinevad, kuid need on peamised sammud, mida peate tegema, ja nõuanded, mida peate meeles pidama, kui ostate ja seadistate oma ruuterit mängimiseks. See võib olla tüütu, kui teete seda esimest korda, kuid me kõik oleme seda teinud ja parem õppida seda praegu kui hiljem.

Sellel on hulgaliselt eeliseid, kui olete võimeline õppima kõiki funktsioone, mida teie mänguruuter saab teha. Sellega on järgmine samm õppida, kuidas oma ruuterit mängimiseks optimeerida. Saate oma ruuterit optimeerida nii, et see saaks hakkama kõigi teie majapidamises olevate seadmetega ja säilitaks siiski sama kiire internetiühenduse taseme, mida teie Interneti-teenuse pakkuja pakub.

Eelmine artikkelKuidas üle timmida monitori värskendussagedust
Järgmine artikkelMida teevad mänguriprillid?

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia