Avaleht Arvutikomponendid Kuidas testida sinise valguse prille

Kuidas testida sinise valguse prille

5
0
how-test-blue-A141.png

Kui teil on sinise valguse prillid käes, on mõistlik, et soovite neid testida. Mitte ainult selleks, et veenduda, et need töötavad korralikult, vaid ka selleks, et teha kindlaks, kui suur on nende mõju.

Kahjuks ei ole kõik sinise valguse prillid ühesugused. Loomulikult on üldlevinud seisukoht, et mida rohkem te kulutate, seda kvaliteetsemad on läätsed ja raamid. Siiski on olemas ka palju elujõulisi eelarvevariante.

Siinkohal vaatame, kuidas testida sinise valguse prille, et näha, kui palju sinist valgust nad tegelikult blokeerivad. Käime läbi mitmeid teste, mida peaksite suutma teha ilma igasuguste seadmeteta. Teadmiseks, et seadmed, millega saab täpselt testida, kui palju sinist valgust läätsed blokeerivad, maksavad tuhandeid dollareid.

Õnneks saate oma prillide tõhusust testida mõne lihtsa kodus tehtava testi abil. Need testid ei pruugi olla 100% täpsed, kuid need on piisavalt täpsed, et anda teile teada, kas teie prillid töötavad nii, nagu ette nähtud. Käime testid ükshaaval läbi.

Sinise valguse läätsede mõistmine

Kui te olete siin DiamondLobby püsiklient, siis on tõenäoline, et olete mõelnud sinist valgust blokeerivate mänguriprillide ostmisele või olete need juba ostnud. Olete võib-olla lugenud arvukatest tervislikest eelistest, mida mänguklaasid võivad pakkuda, kuid ei ole kindel, kuidas kinnitada, kas teie paar töötab korralikult.

Enne kui hakkate oma sinise valguse prille testima, on oluline, et te mõistaksite, mida mänguprillid teevad . Sinise valguse prillid, nagu nimigi ütleb, blokeerivad sinist valgust. Sinise valguse lainepikkus on 400-450 nm. On tõestatud, et see mõjub häirivalt unele, kuna pärsib melatoniini. Samuti on teateid, et sinine valgus põhjustab silmade ärritust ja pinget.

Enne edasi liikumist. Oluline on meeles pidada, et sinise valguse prillid ei aita nägemishäirete puhul mingil kujul. Ekraanide põhjustatud nägemishäired on suuresti müüt ja te ei tohiks osta sinise valguse prille valereklaami tõttu.

Sinise valguse prillide testimine – 4 meetodit

Sinise valguse prillide testimiseks on erinevaid meetodeid. Sinise valguse prillide testimine on üldiselt hea mõte, sest on oluline tagada, et te püsite pikkade mängusessioonide ajal tervena ja vormis. On erinevaid meetmeid, mida saate võtta, et tagada oma tervise säilimine, näiteks õppida mängutoolis istumist.

Siin on 4 meetodit, millega saate testida, kas teie sinise valguse prillid töötavad eesmärgipäraselt.

Hangi sinise valguse prillide spektriaruanne

See on kõige lihtsam ja kindlam meetod, et kontrollida täpset protsenti, mida teie sinise valguse prillid blokeerivad.

Spektriaruande saab prillide tootjalt ja see sisaldab andmeid läätsede toimivuse kohta laboris. Niikaua kui saate kontrollida, et aruanne põhineb täpselt sama mudeli kohta kogutud andmetel, mis teil on, võite tulemusi usaldada.

Enne prillipaari ostmist peaksite tagama, et ostate need brändilt, mis suudab teile esitada kontrollitud spektriaruande. Sõltuvalt ostetud läätsede tüübist peaksite eeldama, et teie prillid blokeerivad 10-65% sinisest valgusest.

Pidage meeles, et kuigi on olemas prillid, mis suudavad 100% sinist valgust blokeerida, on neil äärmuslik kollane toon, mida võiks sama hästi pidada päikeseprillideks. Seega tagavad need halva nähtavuse ja nende kandmine ekraani vaadates ei ole tõenäoliselt hea mõte.

Kasutage RGB-tabelit, et testida oma sinise valguse prille

Kui te ei saa kätte spektriaruannet, on RGB-diagrammi kasutamine teine suurepärane võimalus testida, kas teie sinise valguse prillid töötavad nii, nagu ette nähtud.

RGB diagrammi või RGB värviratta, nagu seda mõnikord tuntakse, saab kasutada selleks, et öelda, kas teie sinise valguse prillid töötavad. Lihtne Google’i otsing võib tuua diagrammi teie ekraanile ja te peaksite saama oma sinise valguse prille selle abil testida. Siin on, mida teha RGB diagrammi kasutamisel.

  1. Tõmmake graafik oma arvutiekraanile.
  2. Vaadake graafikut ilma sinise valguse prillideta.
  3. Pange sinise valguse prillid.
  4. Nüüd vaadake graafikut, Sinine osa peaks olema sobiva summa võrra hämardunud. Näiteks kui teie läätsed suudavad blokeerida 30% sinisest valgusest, peaksid prillid tuhmima umbes 30% võrra.
  5. Samuti peaks roheline ring tuhmuma märkimisväärse summa võrra. Mida tumedam on roheline ring, seda tõhusamad on teie sinise valguse prillid. Pidage siiski meeles, et värvid tuhmuvad ainult nii palju, kui teie prilliklaasid suudavad filtreerida.

Pigmendi testi kasutamine

Pigmenditest ei ütle teile täpselt, kui palju sinist valgust teie prillid blokeerivad, kuid see võib teile öelda, kas need töötavad. Pigmenditesti hea külg on see, et seda on äärmiselt lihtne teha.

Pange prillid ja vaadake heleda ja valge objekti poole. Kui teie läätsed suudavad blokeerida sinist valgust, peaks objekt tunduma prillide kandmisel soojemana.

Sinise valguse prillide testimine läätsede peegeldusmeetodiga

Läätsede peegelduse meetod on kõigist selles loetelus esitatud meetoditest kõige ebatäpsem. Kuigi see ei ütle teile, kui palju sinist valgust teie läätsed suudavad filtreerida, annab see teile aimu sellest, kas läätsed filtreerivad sinist valgust või mitte.

Suunake lääts mingi valgusallika või ekraani poole ja vaadake läätse. Kui nad peegeldavad sinist valgust, siis töötavad nad nagu ette nähtud. Kui läätsed ei peegelda sinist valgust, siis ei tööta need ettenähtud viisil ja te peaksite valima teise paari.

Kokkuvõte

Üks oluline asi, mida tuleb meeles pidada, on see, et te ei tohiks kunagi teha pliiatsi testi, et teha kindlaks, kas teie prillid töötavad korralikult. Valgustuspliiatsid kiirgavad tavaliselt violetset valgust, mille lainepikkus on 380-400 nm. Sinine valgus on suurema lainepikkusega ja te ei tohiks neid tulemusi usaldada.

Kui olete oma sinise valguse prille testinud ja neid kasutama hakanud, peate neid optimaalse töö tagamiseks hooldama. Seega on hea mõte õppida, kuidas sinise valguse prille puhastada. See aitab teil veenduda, et teie paar kestab kaua ja töötab korralikult.

Eelmine artikkelKuidas üle timmida monitori värskendussagedust
Järgmine artikkelMida teevad mänguriprillid?

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia