Avaleht Arvutikomponendid Kuidas ühendada konsoolid Bluetooth-mängutooliga

Kuidas ühendada konsoolid Bluetooth-mängutooliga

6
0
how-connect-consoles-EB11.png

Kui täiesti aus olla, siis Bluetoothiga mängutoolid ei ole just traadita. Seal on nii palju erinevaid mängutoole ja neil kõigil on erinevad omadused.

Mitte ainult mängutoolid ei ole erinevad, vaid ka kõik konsoolid ei toeta Bluetooth-ühendusi. Kui teil juhtub olema Bluetooth-mängutool, siis käesolev juhend näitab teile, kuidas ühendada konsoolid Bluetooth-mängutooliga. Jah, see on võimalik isegi Xbox One’i puhul, millel puuduvad Bluetooth-võimalused.

Juhtmevabade saatjate seadistamine

X Rocker Gaming

Kui kuulete Bluetooth’i, siis mõtlete kohe, et see saab olema juhtmevaba. Tegelikult ei ole ka need juhtmevabad saatjad päris juhtmevabad. Kuid selleks, et ühendada oma mängutool oma konsooliga Bluetoothi kaudu, peate te kasutama neid juhtmevabu saatjaid, et seda teha.

On olemas kahte tüüpi traadita saatjaid. Need on analoogsaatja ja traadita DAC (digitaal-analoogmuundur) saatja. Mõlemad toimivad kolmanda osapoole seadmetena, mis ühendavad kaks seadet (teie Bluetooth-mängutooli ja konsooli/TV) raadiolainete kaudu.

Mõlemat tüüpi traadita saatjad peavad olema ühendatud juhtimisseadmega ja neid peab vastu võtma vastuvõtja. Enamik mängutoole, mis pakuvad Bluetooth-võimalusi, sisaldavad ka saatjat ja vastuvõtjat koos vastavate kaablitega.

Saatja tuleb ühendada mängutooliga, vastuvõtja aga konsooli või teleriga. Järgnevalt on kirjeldatud iga traadita saatja tüübi puhul vajalikud sammud.

Analoogsaatja

Lülitage saatja sisse ja määrake saatjale traadita kanal. Traadita kanaleid näete saatjal endal, mis on tavaliselt tähistatud kui 1, 2 ja 3.

Ühendage see oma televiisori kõrvaklapipesasse või audioliidesesse (tavaliselt 3,5 mm pistikupesa). Seadistage oma teleri menüüs ja teleri enda käsitsi helitugevus. See sõltub sellest, mis tüüpi teler teil on.

Veenduge, et nii saatja kui ka mängutool on sisse lülitatud. Seadistage mängutool samale kanalile kui teie saatja ja see peaks siinkohal olema ühendatud.

Saate testida mängutooli juhtimisseadmeid, et kontrollida, kas see töötab või on ühendatud. Te peaksite kuulma telerist väljuvat heli mängutooli kõlaritesse.

Traadita DAC-saatja

Optilise ühenduse jaoks kasutage mängutooli poolt antud kaablit ja ühendage see juhtmevaba DAC-saatja SPDIF-porti. Ühendage kaabli teine ots oma konsooli SPDIF- või digitaalväljundi (optilise) pordiga. Kasutage USB-kaablit, et ühendada saatja oma konsooliga ja lülitada see sisse.

Pärast saatja ühendamist konsooliga lülitage mängutool sisse ja lülitage see samuti sisse. Seadistage mängutool samale saatjakanalile, mis on traadita DAC-saatjaga, ja see peaks selle ühendama.

Mängutooli konfigureerimine konsoolidega

PS4 konfigureerimine

PS4 põhiekraanil olles minge oma seadistuste juurde ja avage see. Leidke “Sound and Screen” ja avage see järgmisena. Vali “Audio Output Settings” ja see avab kaks võimalust. Valige “Primary Output Port” ja muutke “HDMI OUT” asemel “DIGITAL OUT (OPTICAL)”, mis peaks olema SPDIF-portkaabel, mille me just äsja ühendasime.

Kui see ei ilmu, siis on kas ühendus (juhtmevaba) või on kaabel valesti ühendatud. Proovi oma mängutool PS4-le lähemale lükata ja mine seadistustest sisse ja välja, et teada saada, kas see töötab.

Kui valid “DIGITAL OUT (OPTICAL)”, saad valida, millist heli sa tahad. See sõltub sellest, millised sisseehitatud kõlarid sul mängutoolis on. See on teie otsustada, millist heli soovite sellest kuulda.

Kui olete heli valinud, peaks see olema kõik. Teie mängutool peaks olema korralikult tuvastatud ja teleri heliväljund peaks edastama mängutooli kõlaritesse.

Xbox One’i konfiguratsioon

Avage menüüekraan home’ist ja minge süsteemide vahekaardile. Vahelehel Systems valige seaded. Näete ekraani vasakul poolel palju valikuid või vahekaarte. Leidke ja valige “Display & sound”. Seejärel vali “Audio Output”.

Näete “Speaker audio” all kolme erinevat valikut. Mine “Optiline heli” juurde ja lülita see sisse, vajutades sellele ja valides “Stereo uncompressed”. See peaks toimima.

Muud konsoolid

Nagu näete, on kõigil seadistustel üks ühine asi. Kui saatja on ühendatud ja nii mängutool kui ka konsool on sisse lülitatud, peate lihtsalt seadistama selle heli seadetes.

See on põhimõtteliselt nagu arvuti heliväljundi muutmine seadmehalduris teisele ühendusele. Lihtsalt mine oma konsooli seadistustesse, leia seade, mis on seotud sinu konsooli heliga, ja ava see. Leidke heliväljundi seadistus ja vaadake, kas leiate ühenduse oma mängutooli või saatjaga.

Lihtsam viis oma mängutooli ühendamiseks on see, et ühendad selle lihtsalt iga kord teleriga. Kuna mängust tulev heli on niikuinii teleriga ühendatud, saate oma mängutooli ühendada teleriga ja lasta heli mängutooli kõlaritest Bluetoothi kaudu esitada.

Ilmselt sõltub see sellest, mis tüüpi teler teil on. Kuid üldiselt peaks teie teleril olema need funktsioonid olemas, isegi kui tegemist ei ole tippklassi versioonidega.

Lõplikud mõtted

Youtube: Gadget & Gear

Kuigi kogu see juhend keskendub konsooli ühendamisele Bluetooth-mängutooliga, on siiski palju võimalusi kahe seadme ühendamiseks. See sõltub suuresti sellest, millist tüüpi mängutool teil on ja millist konsooli te kasutate.

Saate oma mängutooli ühendada RAC-kaablite kaudu konsooli või isegi teleriga. See toimib mõlemal viisil. Ka abijuhe võib toimida, kui ühendate selle teleriga.

Kuna “Bluetooth”-ühendus ei ole päris juhtmevaba, ei pea mängutooli valides seda funktsiooni valima. Tegelikult on parem valida oma kõlarid parema helikvaliteedi saamiseks.

Kui te imestate, miks mängutoolid on nii kallid, siis on parem valida mängutool ilma Bluetooth-funktsioonita, sest need oleksid ainult lisakulud, sest tavaliselt on neil oma kõlarid, mille valmistamisele tootja isegi ei ole spetsialiseerunud.

Kuigi mängutoole on palju, võite vaadata meie ülevaadet parimatest saadaolevatest mängutoolidest ja näha, milline on teie jaoks kõige sobivam.

See juhend põhineb lõdvalt X Rocker mängutoolidel. Kui otsite veel mängutooli, võite vaadata ka meie ülevaadet selle kohta, milline on parim X Rocker mängutool.

Eelmine artikkelKuidas eraldada Fortnite’ile rohkem RAM-i
Järgmine artikkelKuidas aktiveerida kahe kanaliga RAM-mälu

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia