Avaleht Arvutikomponendid Kuidas üle timmida monitori värskendussagedust

Kuidas üle timmida monitori värskendussagedust

3
0
how-overclock-monitor-2E370F0.png

Mängude puhul tähendab kõrgem monitori värskendussagedus tavaliselt paremat ja sujuvamat mängukogemust.

Kui mängid praegu 60 Hz monitoriga ja ei saa endale tegelikult lubada sadade dollarite kulutamist uuendamiseks, on üks võimalus oma ekraani jõudluse parandamiseks selle ületaktimine.

Selles juhendis näitan sulle kõike, alates sellest, kuidas oma monitori värskendussagedust üle timmida, kuni selleni, kuidas kontrollida, kas see õnnestus, kontrollida, kas see on üldse võimalik, ja katan kõik sellega seotud riskid.

Mis on värskendussagedus?

Lihtsustatult öeldes, kui sul on 60 Hz monitor, siis värskendub pilt ekraanil 60 korda iga sekundi tagant. Samamoodi, kui teil on 75 Hz monitor, värskendub pilt 75 korda sekundis ja 144 Hz puhul värskendub pilt 144 korda sekundis.

Üldiselt võib öelda, et mida suurem on teie monitori värskendussagedus, seda sujuvam ja tundlikum on kõik, mis võib lõppkokkuvõttes avaldada suurt mõju, kui olete mängur.

Suurema värskendussageduse korral võivad asjad ka ekraanil tunduda kiiremini laetuna – see toob sageli kaasa suurema “peakeri eelise” online FPS-mängudes, kus üks inimene näeb vaenlast sekundi murdosa enne teise ekraanile ilmumist.

Kas ma võin oma monitoride värskendussagedust üle timmida?

Võib-olla, kuid see on riskantne. See, kas teie monitori ületaktimine on võimalik, sõltub üksnes teie konkreetsest paneelist. Isegi kui kaks monitori on täpselt ühesugused, ei pruugi nende sees olevad ekraanipaneelid olla võrdselt valmistatud, mis tähendab, et see võib ühe puhul toimida, kuid teise puhul mitte.

Näitena kasutan praegu AOC G2590FX 24,5″ 144 Hz monitori. Inimesed väidavad, et seda on äärmiselt raske üle taktida. Mõned aruanded ütlevad isegi, et neil on see õnnestunud, kuid nad on suutnud selle tõsta ainult 145 Hz-ni, mis ei ole märgatav. Nii et minu jaoks ei ole see üldse riski väärt.

Märkus: Enne kui midagi teed, kontrollige kõigepealt oma paneeli spetsifikatsioone, sest kõik paneelid on erinevalt valmistatud ja mõned tootjad võivad olla isegi juba tehases ületaktimist rakendanud. Kui see on sinu monitori puhul nii (mitte, et sa seda tead), siis on riskid palju suuremad, kui üritad Hz-i veelgi kõrgemale ajada, kui need juba on.

Oma monitori värskendussageduse ületaktimine – samm-sammult

Oma monitori ületaktimine on tegelikult üsna lihtne ja sirgjooneline protsess. Sa võid kasutada kas kolmanda osapoole tööriista nagu CRU või kasutada AMD, Nvidia või Inteli tarkvara. Need kõik on tasuta, seega vali endale parim.

Siinkohal näitan teile, kuidas oma monitori ületaksimeerida, kasutades Custom Resolution Utility’t.

CRU on üks vanu meetodeid monitori ületaktimiseks. Siiski ei pruugi see ühilduda kõigi GPU-de või integreeritud graafikakaartidega. AMD graafikaprotsessoritega teeb see aga päris korralikku tööd. Kui olete tarkvara paigaldanud:

 1. Avage CRU.
 2. Seejärel näete kahte kasti nimega detailne resolutsioon ja standardresolutsioonid .
 3. Valige detailne resolutsioon ja valige add .
 4. Valige timing ja muutke seade LCD standardiks .
 5. Seejärel peate muutma värskendussageduse numbriks, mis on suurem kui standard . Hea number, mille poole püüelda, on 5 Hz, mis on suurem kui teie monitori standard.
 6. Seejärel klõpsake ok .
 7. Kui kõik see on tehtud, lihtsalt taaskäivitage arvuti .

Pärast arvuti uuesti laadimist peate Windows 10-s muutma värskendussagedust. Need on sammud, mis kehtivad iga teise monitori ületaktimise meetodi puhul.

 1. Tee oma töölaua ekraanil hiirega paremklõps ja klõpsa ekraani seaded .
 2. Seejärel klõpsa laiendatud ekraani seaded .
 3. Mine alla ja klõpsa kuvaadapteri omadustele .
 4. Pärast seda klõpsake monitori vahekaardil rippmenüüst soovitud värskendussagedust, mida soovite .

See on koht, kus tõe hetk tegelikult peitub . Kui ületaktimine on toiminud, ei lähe teie monitor mustaks. Teisest küljest, kui sa läksid soovitud ületaktimisel natuke liiga kõrgele, siis ei näita ekraani ekraan kas midagi või läheb 15 sekundi pärast tagasi vanadesse seadistustesse.

Kuidas kontrollida oma monitoride ületaktimist

Kui on vaja testida, kas sinu ületaktimise katsed olid edukad või mitte, siis on olemas mitmeid veebitestid, mida saad käivitada. Näiteks suurepärane veebisait oleks https://www.testufo.com/frameskipping.

See veebisait saab kontrollida teie värskendussagedust testimise ajal üsna automaatselt. Seega, kui näete, et Hz on tõusnud üle teie monitori tehasestandardi, siis on ületaktimine toiminud. Pane tähele, et muutus ei pruugi olla märkimisväärne ja et see võib tõusta ainult 3 või 4 punkti võrra.

Tehke seda omal vastutusel

Nii nagu protsessori ületaksimine, toob ka monitori ületaksimine endaga kaasa mitmeid riske. Ehkki monitori ületöötamisega peaks olema piisavalt ohutu mängida, on väike võimalus, et see võib sõna otseses mõttes plahvatada.

See võib mitte ainult teile kahju tekitada, vaid teie monitor muutub praktiliselt kasutuks, sest te oleksite kõik selles olevad asjad, võib-olla ka ekraani, ära praadinud.

Samuti peaksite meeles pidama, et ületaktimine erinevate resolutsioonide juures võib samuti vahet teha. Näiteks võib ületaktimine toimida 720p puhul, kuid mitte 1080p puhul.

Samuti veenduge enne ületaktimist, et te teate, kas teie monitor saab tegelikult niikuinii töötada kõrgema sagedusega ja teil on vaja ainult kaablit.

Ma käsitlesin artiklit, mis vastab sellele, miks teie 144Hz monitor töötab 60Hz-ga mitte väga ammu. See kehtib rikete kohta peaaegu iga Hz-i puhul.

Võtke kõike ülaltoodut ja otsustage ise, mis on parim järgmine samm.

Eelmine artikkelKuidas ühendada konsoolid Bluetooth-mängutooliga
Järgmine artikkelKuidas partitsioneerida SSD

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia