Avaleht Arvutikomponendid Mida tähendab “Ti” GPU-l?

Mida tähendab “Ti” GPU-l?

5
0
what-does-ti-2532195.png

Kuna turul on praegu hulgaliselt ja ohtralt GPUsid, olgu need siis täiesti uued või kasutatud, kipuvad nimetamiskonventsioonid olema potentsiaalsetele ostjatele, kes soovivad oma riistvara uuendada, ehitada omaenda arvutit või osta valmis ehitatud ja soovitud näitajatega arvutit, natuke liiga üle jõu käivad.

GPU-de otsimise ajal olete võib-olla high-end GPU-de vaatlemisel kokku puutunud terminiga “Ti”. Kuid mida Ti tegelikult tähendab ja miks seda kasutatakse pealtnäha kallimate GPU-de versioonide puhul? Selles artiklis vaatame läbi mõned faktid ja lammutame mõned müütidest, mis on seotud nimetusega “Ti”.

Kas see tähendab tegelikult midagi?

Praegusel kujul ei ole nimetus “Ti” midagi muud kui Nvidia GPUde komplekti brändi tähistamine, mis puudutab konkreetse kaardi parimat versiooni. Siis on arusaadav, et kui graafikakaart on Ti kaart, siis võib eeldada, et see on parem kui selle mitte-Ti vaste.

See omakorda muudab need GPU-d veidi kallimaks kui nende standardsed vasted, nii et eelarvestage oma ehitus vastavalt!

Pane aga tähele, et on kaarte, mis ei saanud kunagi Ti versiooni (näiteks RTX 2070), seega uuri kindlasti olemasolevaid mudeleid, eriti kui ostad kasutatud, et vältida pettust.

Ti vs. Super

2019. aastal avaldas Nvidia oma 20-seeria kaartide jaoks uue graafikaprotsessorite taseme, mida nimetatakse “Super” kaartideks. Arvatakse, et need Super-kaardid on Ti-märgistuse asendaja, ning neid Super-kaarte kasutati standard- ja Ti-kaartide vahepealse tasemena. See tähendab, et kui otsid absoluutselt parimat, mida Nvidia GPU-de liinil pakkuda on, siis on Ti graafikakaardid ikkagi parem (ja kallim) valik.

Nagu eelnevalt mainitud, on sellest reeglist mõned erandid. Kõik 20-seeria kaardid peale RTX 2080 ei saanud Ti vastet, nii et RTX 2070 Super loetakse parimaks omataoliseks.

AMD vaste

Kuna Ti nimi on Nvidia eksklusiivne, siis AMD-l on oma graafikakaartide puhul oma nimetamiskonventsioon. Kui sa jahid pigem AMD kui Nvidia kaarti, siis peaksid jälgima GPU nime lõpus olevat tähte “XT”. See oleks AMD vaste “Ti” kaardile.

Levinud väärarusaamad “Ti” nime kohta

Tähed “Ti” iseenesest viitavad keemilisele elemendile Titanium, mis on üsna kallis metall, mida kasutatakse sageli nii tipptasemel sportautodes kui ka lennukites, näiteks lennukites, tänu selle tugevusele ja kergusele.

GPU-de rakendustes on titaan aga suurepärane kuumakindel metall, mis aitab arvutit jahedana hoida. Samuti on see korrosioonikindel, mistõttu on see suurepärane materjal, mida kasutada arvutite osades, mis läbivad vedelikjahutuse.

See viis inimesi uskuma, et Ti graafikakaardid sisaldavad tegelikult titaani võrreldes tavaliste vastastega. See on aga vale ja seda kasutas Nvidia vaid turundusreklaami osana.

Teine arvatav Ti tähendus on “Tehniline täiustus” või “Tehnoloogiline täiustus”, mis oleks kõige mõistlikum, kuna Ti-nimega märgistatud graafikaprotsessorid on paremad vasted võrreldes mitte-Ti-dega.

Nvidia ise ei ole kinnitanud, et see on Ti tegelik tähendus, nii et ka seda võib pidada inimeste püüdluseks leida nimele parim tähendus.

Natuke ajalugu nime “Ti” kohta

Kuigi arvatakse, et Nvidia kasutas seda üsna hiljuti oma kaartide eristamiseks ja liigitamiseks võimsuse järgi, pärineb Ti-nimi üsna palju tagasi, kuni 2000. aastal debüteerinud GeForce2-seeriani.

Selle aja jooksul ei kasutatud Ti isegi mitte tasemena, vaid ühe kaardi mudelinimena. Selle nimi oli GeForce2 Ti ja see oli tol ajal Nvidia stabiilselt teine kõige võimsam GPU, mida edestas vaid GeForce2 Ultra. See teeb Ti nime üsna tagasipöörduvaks ning ühtlasi Nvidia toodete sünonüümiks.

See imiteerib ka seda, kuidas Ti ei peeta absoluutselt parimaks Nvidia GPUks, mida saab, kuna TITANi kaardid trumpavad oma põlvkonna parima Ti kaardi üsna kindlalt üle.

Ti nimi naaseb alles 2011. aastal GeForce GTX 560 Ti tasememärgisena.

Kokkuvõte

Nüüd, kui teil on natuke rohkem arusaamist GPU-de erinevustest, vaadake meie artiklit parimate graafikakaartide kohta, mida saate praegu hankida. Selles nimekirjas on loomulikult ka mõned Ti kaardid, mida sa võiksid kaaluda.

Eelmine artikkelNVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada
Järgmine artikkelWD My Passport Wireless Pro ülevaade: lihtsam juurdepääs ja varundamine teie sisust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia