Avaleht Arvutikomponendid Mida teevad mänguriprillid?

Mida teevad mänguriprillid?

9
0
what-gaming-glasses-BEB46D.png

Mänguprillid on midagi, mis on viimastel aastatel muutunud üsna populaarseks. Kogu nende kasutusvõimaluste ja eeliste ümber toimuva sagimise juures, kas need on seda tõesti väärt?

Mänguprillid ei ole nii keerulised ja kui sa mõistad nende taga olevat teadust, on väga lihtne otsustada, kas need on sinu jaoks või mitte.

Enamasti on mänguriprillide kasutamise eelised seotud tervisega. Oleme DiamondLobby’s juba varem arutanud tervise tähtsust pikemaajalisel mängimisel. Näiteks oleksite üllatunud, kui palju mõju võib õigesti istumine mängutoolis avaldada teie üldisele heaolule.

Kui oled keegi, kes on mõelnud, mida teevad mänguprillid, loe edasi, et teada saada kõike alates sellest, kuidas prillid toimivad, kes peaks neid kasutama ja kas nende hind on õigustatud või mitte.

Kuidas mänguriprillid töötavad?

Selleks, et mõista, kuidas mänguprillid töötavad, tuleb kõigepealt mõista probleemi.

Kõigil teie tehnikaseadmetel on ekraanid, mis kiirgavad sinist valgust. Sinine valgus võib teie kehale avaldada nii positiivset kui ka negatiivset mõju. Näiteks on sinise valguse üks peamisi funktsioone melatoniini allasurumine. See tähendab, et sinine valgus võib aidata teil hommikuti ärgata ja end ärgata.

Teisest küljest võib sinine valgus põhjustada pärast pikaajalist kokkupuudet ka unehäireid. On põhjus, miks paljud teadlased ja tervishoiugurud soovitavad vähendada ekraaniaega päeva lõpu poole.

Lisaks sellele on olemas märkimisväärne hulk teaduslikke tõendeid, mis viitavad (pange tähele, et see viitab, mitte ei tõenda), et sinine valgus võib põhjustada silmade pinget ja ärritust. Anekdootiliste tõendite põhjal on see kasutajiti erinev.

Paljud inimesed teatavad, et nende silmad tunnevad end palju paremini, kui nad vähendavad sinise valgusega kokkupuudet, eriti enne magamaminekut. Samas on ka teisi inimesi, kes ei ole samas stsenaariumis mingit erinevust tundnud.

Mänguriprillid vähendavad sinise valguse kokkupuudet

Mänguprillide esmane eesmärk on vähendada sinise valguse hulka, mis filtreerub teie võrkkestale.

Lihtsalt öeldes, kui olete keegi, kes veedab palju aega ekraanide ees, on mänguprillidel potentsiaali pakkuda teile kvaliteetsemat und üsna tõenäoliselt vähendada teie silmade koormust.

Mänguprillid pakuvad mõnikord ka lisakasu. Näiteks võib prilliklaas olla konstrueeritud nii, et see suurendab pilti veidi. See võimaldab teil saada süvenemisvõimelisemat elamust, ilma et tunneksite, et resolutsioon oleks kuidagi mõjutatud.

Samuti on mänguriprillid sageli kollaka tooniga, mis võib põhjustada soojemaid, elavamaid ja mõnikord ka eredamaid värve. Mõnedele kasutajatele see efekt siiski meeldib, teistele aga mitte. Õnneks saate soovi korral valida prillid, millel ei ole kollakat tooni.

Pea lihtsalt meeles, et vaatamata oma eelistele ei ole mänguriprillidel midagi pistmist nägemishäiretega. Ei ole usaldusväärseid teaduslikke tõendeid selle kohta, et pikaajaline ekraanide vaatamine võib põhjustada nägemise halvenemist. Seega ei tohiks te kunagi osta mänguprille, sest arvate, et need hoiavad ära teie nägemise kahjustumise.

Mänguklaaside läätsede tüübid

Rääkides kollastest toonidest, on olemas palju erinevaid läätsed, mida saate oma mänguriprillide puhul valida. Kuigi on võimatu loetleda iga üksikut tüüpi, on siin peamised kategooriad, mida peate teadma.

  • Merevaigukollased läätsed: Merevaigukollased läätsed on selle kollaka varjundiga, mida on hakatud seostama mänguriprillidega. Kollakas toon tekib seetõttu, et läätsed suudavad blokeerida umbes 65% kogu sinisest valgusest. Siiski näevad need prillid sageli veidi imelik välja ja paljud inimesed väldivad neid sel põhjusel.
  • Liquet’i läätsed: Liquet’i läätsed blokeerivad ainult umbes 35% sinisest valgusest. Kuid ka kollakas toon on nende prillide puhul oluliselt väiksem. See muudab need suurepäraseks vahepealseks valikuks inimestele, kes soovivad märkimisväärset sinise valguse kaitset, kuid kellele ei meeldi merevaigukollased läätsed.
  • Kristallilised läätsed: Kristallilised läätsed on põhimõtteliselt eristamatud tavapärastest prillidest. Siiski blokeerivad need ainult umbes 10% sinisest valgusest. See on siiski märkimisväärne kogus, mis võib tuua palju kasu. Paljud graafilised disainerid eelistavad just sel põhjusel kristallilisi läätsesid.

Kas mänguriprillid erinevad tavalistest sinise valguse prillidest?

On väga oluline märkida, et tavalised sinise valguse prillid pakuvad täpselt samu eeliseid kui mänguriprillid. Siiski võib mänguriprillide eest nõuda rohkem raha, mis tuleneb brändi ja turunduse tõttu.

See ei tähenda, et mänguriprillid on kasutud. Kuigi nende põhifunktsioon on sama kui mis tahes sinise valguse prillide puhul, pakuvad mänguprillid sageli lisahüvesid.

Näiteks on paljude mänguriklaaside raamid disainitud nii, et need arvestaksid kõrvaklappe kandvaid kasutajaid. Kui teil on eriti suur peakomplekt, ei pruugi tavalised sinise valguse prillid teile sobida või võivad pikemaajalisel kandmisel põhjustada ebamugavustunnet.

Lihtsalt öeldes, mänguriprillide kasulikkus on kasutajiti erinev. Kui leiate, et teil ei ole vaja kõiki mänguprillide pakutavaid lisahüvesid, säästate raha, kui valite lihtsa raami, mille läätsed suudavad blokeerida sobiva hulga sinist valgust.

Kas peaksite ostma mänguriprillid?

Mänguprillid võivad olla üsna kallid. Siiski ei saa tervisele hinda panna. Mänguprillid on kallid ja ei pruugi tegelikult olla oma hinda väärt, kui mõtled selle peale.

Siiski on mänguriprillidel kindlasti omad eelised. Kui olete keegi, kellel on arvuti kasutamisel silmade pinget või kellel on pärast mängimist raskusi magama jäämisega, siis tasub mänguprille proovida.

Lihtsalt veenduge, et te ei kuluta mänguprillidele liiga palju raha. Enamasti piisab tavalistest sinise valguse prillidest. Oluline on teha oma uurimistöö ja veenduda, et saate endale sobiva mudeli.

Kokkuvõte

Nüüdseks peaks teil olema hea ettekujutus sellest, mida mänguprillid teevad. Kui otsustate osta mänguklaasid, siis pidage meeles, et peaksite oma sinise valguse prille testima, et veenduda, et need töötavad nii, nagu ette nähtud.

Samuti võivad mänguriprillid pärast kasutamist määrduda (nagu iga teine prillipaar). Seega peaksite õppima ka seda, kuidas sinise valguse prille puhastada, et need kauem vastu peaksid.

Eelmine artikkelNVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada
Järgmine artikkelWD My Passport Wireless Pro ülevaade: lihtsam juurdepääs ja varundamine teie sisust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia