Avaleht Arvutikomponendid Mida teha vana graafikakaardiga

Mida teha vana graafikakaardiga

8
0
what-with-old-43EBA8.png

Olenemata sellest, kas teie vana graafikakaart on 4 aastat vana või 10 aastat vana, on mõned asjad, milleks te seda siiski saate kasutada. Muidu võite seda sõltuvalt turust veel müüa, kuid üldiselt tasuks see ainult siis, kui see on endiselt asjakohane ja suudab endiselt käivitada uusimaid mänge.

See artikkel näitab teile võimalusi, mida vana graafikakaardiga teha.

Mõned viisid võivad panna teid kulutama mõned lisakulud, kuid see võib olla seda väärt – eriti kui olete uuendanud ühe parima mängude jaoks mõeldud graafikakaardi.

Vana graafikakaart – aga kui vana täpselt?

Kuigi vana graafikakaardiga saab veel palju teha, sõltub see siiski sellest, kui vana on graafikakaart ja millises seisukorras see praegu on. Vanemate ja uskumatult vananenud graafikakaartide puhul saab sellega veel mõned asjad teha, kui see töötab.

Kui sa märkad, et kõigis kõige populaarsemates tasuta mängudes, mis on väljas, on nende mängude süsteeminõuded tõenäoliselt kümnendi võrra maha jäänud praegusest tehnoloogiast. See on tingitud sellest, et sedalaadi mängud tuginevad suuresti oma sõltuvust tekitavale mängule ja teevad selle kättesaadavaks sõna otseses mõttes kõigile, kellel on toimiv personaalarvuti.

Vana graafikakaart võib vastu pidada ja mängida neid mänge kõige madalamatel seadistustel (sõltub tõesti teie graafikakaardi versioonist või mudelist). Selle artikli edasisel lugemisel peaksite hindama, kui vana on teie graafikakaart, ja vaatama, kas allpool toodud võimalused on teie jaoks veel võimalikud.

Andmine või müümine sõbrale

See peaks olema ilmselge, kuid te oleksite üllatunud, kui suur on kasutatud graafikakaartide turg. Vajaduses olev sõber võib vana graafikakaardiga palju ära teha. Seda eeldusel, et neil ei ole oma isiklikku arvutit.

On palju mängijaid, kes pühenduvad ainult konsooli seadmete ostmisele oma mänguvajaduste rahuldamiseks. Graafikakaardi kinkimine või selle odavam müük neile võib meelitada neid hargnema ja proovima PC-mängimist, sest arvutite algtase on võrreldes konsoolidega üsna kõrge.

See võib aidata venda või õde välja ja võib-olla saad tulevikus isegi koos nendega mängida. Seda teen tavaliselt ka mina, kui ma oma arvutit uuendan ja annan lihtsalt osad välja. Ma ilmselt soovitaksin seda müüa, kui turuväärtus on ikka ülepaisutatud ja see on sinu enda otsustada, kui palju sa tahad seda müüa.

Kasutades seda täiendava seadmena

Arvuti on omamoodi kõik-ühes seade, kui sa mõtled sellele. See ei pea olema teie tüüpiline personaalarvuti, kus saab mängida mänge, sirvida veebi ja isegi teha tööd. Saate personaalarvuti seadistada teleri lisaseadmena.

Kujutage ette oma teleri seadistamist, samal ajal kui arvuti väljund on otse ühendatud teie teleriga. Tegelikult ei pea see isegi otse olema ühendatud, mõnel teleril on traadita ühendusvõimalused, kuid eeldades, et kasutate vana graafikakaarti, on see seadistus äärmiselt eelarveline ja teie seadistus ei pruugi sisaldada arvuti Bluetooth’i.

Sellest hoolimata saate selle vana arvuti ühendada oma teleriga HDMI-kaabli abil. Saate peegeldada või projitseerida seda, mida arvutis kuvatakse, oma telerisse. Isegi uute nutitelerite puhul, millel on kõik need uued funktsioonid ja rakendused, saate arvutit telerisse projitseerides teha veel rohkem.

See tähendab, et kõik voogedastusteenused, mis ei ole teie televiisoril saadaval, võivad ikkagi teie arvutist projitseerida. See oleks vanematele teleritele jumalateenistus, sest see on põhimõtteliselt “targem” teleri uuendamine, muidugi madalama kvaliteediga resolutsiooniga.

Oma konsooli emulaatori seadistuse loomine

Ülaltoodud meetodi laiendusena võite kasutada seda vana graafikakaarti, et luua emulaator vanakooli mängude mängimiseks. Näiteks saate oma vana graafikakaardiga vanale arvutile paigaldada ja seadistada emulaatori, et seda hõlpsasti avada, kui see on ühendatud teleri või monitoriga.

Need vana kooli konsooli emulaatorid sobivad ideaalselt vanade graafikakaartide jaoks, sest süsteeminõuded põhinevad sõna otseses mõttes minevikul. Sõltuvalt teie eelarvest saate selle seadistada kõige odavamate arvuti välisseadmetega ja kasutada isegi oma vanu arvutiosi (protsessor, RAM jne).

Sa pead lihtsalt alla laadima emulaatori, nagu PCSX2, ja sa võid seda vanas arvutis käivitada. Kasutage HDMI-kaablit, et ühendada see oma teleriga. Ühendage oma kontrollerid, millele on paigaldatud vastavad draiverid ja see peaks sujuvalt toimima. Jällegi, selle emulaatori resolutsioon ja kvaliteet on piiratud mängu versiooniga.

Kui olete selle seadistanud, saate sõna otseses mõttes iga emulaatori sellel ühel seadmel oma vanal graafikakaardil käivitada. See on ilmselt parim variant, kui olete hardcore-mängija, kuna teil võivad olla tuhanded vanad mängud sellel arvutil kättesaadavad. Selleks ei ole vaja head GPU-d ja teil oleks vaja ainult natuke kõvakettaruumi, et kõik need andmed salvestada.

Kasutage seda testimiseks

See võib kõlada veidi ulmeliselt, kuid minu kogemuse kohaselt on vana graafikakaardi säilitamine koos vana arvutiga siiski mõnevõrra kasulik. Kui sa just uuendasid oma arvutit, võid seda testimiseks varuks hoida.

Kui ma oma arvutit uuendasin, siis harva juhtub, et sõpradel, kellega koos mängid, on samad arvutispetsifikatsioonid kui sul. Sa võid neid aidata, kui katsetad uusi mänge, kas nende süsteem suudab neid mängida või mitte. Näide oleks, kui Cyberpunk 2077 ilmus.

GPU-d nagu Nvidia GeForce GTX 1070 Ti ei suuda Cyberpunk 2077i sujuvalt käivitada 144Hz 1080p resolutsioonil isegi keskmistel seadistustel. Sa saad ainult umbes 40-50 FPS ja alati on parem, kui on mõned lisakaadrid üle 60, et arvestada riistvaraintensiivseid stseene või lahinguid.

Saate õppida, kuidas testida graafikakaarti ja saate teada oma vana graafikakaardi võrdlusnäitajad. See annab teile aimu, et võrrelda seda teiste mängudega, eriti nendega, mis on sarnased kujunduse, žanri ja stiili poolest.

Lõplikud mõtted

Kui te mõtlete sellele, et kui see vana graafikakaart on olnud kasutusel rohkem kui 4-5 aastat, peaks see tavaliselt tähendama, et see on juba hästi kulutatud raha. Selle loogikaga peaks olema lihtsam lasta sellest lahti, isegi ilma, et selle eest pennigi saada. Seetõttu annabki enamik inimesi selle pigem sõpradele edasi, kui müüb seda eBay’s.

Ära viitsi proovida selliseid asju nagu krüptoraha kaevandamine või SLI (dual-GPU setup) tegemine. Kaevandamine cryptocurrency on kasumlik ainult läbi õnne (sest süsteem) ja, kui te investeerida ton raha see.

SLI puhul on see põhimõtteliselt funktsioon, mis võimaldab teil kasutada mitut GPU-d suurema jõudluse saavutamiseks. Probleem sõltub mängudest, millel on tegelikult SLI-tugi. Ükski mäng ei keskendu selle funktsiooni kasutamise rakendamisele, nii et see on põhimõtteliselt kasutu.

Eelmine artikkelNVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada
Järgmine artikkelWD My Passport Wireless Pro ülevaade: lihtsam juurdepääs ja varundamine teie sisust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia