Avaleht Mängud Miks on arvutimängimine nii kallis?

Miks on arvutimängimine nii kallis?

7
0
why-gaming-expensive-95F2D9.png

PC-mängud muutuvad iga aastaga üha kallimaks ja inflatsioon ei ole ainus asi, mis seda üleval hoiab.

Tehnoloogia areng ja kasvavad arenduskulud mängivad kõik oma rolli. Suurim tegur on alati turg; klassikaline pakkumine ja nõudlus.

Kuna kogu aeg ilmuvad uued asjad, nagu näiteks krüptokaevandamine, tõstab nõudlus kõige arvutitöötlusega seotud asja järele alati hindu.

See on üks põhjusi, miks PC-mängud on nii kallid.

On palju muid asju, mis nõuavad suure jõudlusega arvutiosasid ja kahjuks saavad mängurid jätkuvalt löögi alla.

Allpool oleme uurinud mõningaid põhjusi, miks PC-mängimine on kallis ja võib tulevikus ainult kallimaks muutuda.

Tegurid, mis mõjutavad PC-mängude hindu

Videotöötlus

Videotöötlus nõuab palju arvutitöötlust. See võib olla isegi x3 raskem kui suurima mängu mängimine kõigi graafika seadete maksimumsuurusega.

Videotöötluse turg kasvab igal aastal pidevalt ja nad mängivad oma osa nende arvutikomponentide mänguriarvutite hindade tõusus.

Ainuüksi USAs prognoosivad nad 22% kasvu videotöötluse tööstuses (US Bureau of Labor Statistics, via Yahoo) .

Krüptokaevandamine

Kaevandamine oli üks suurimaid trende kogu 2010. aasta kümnendi jooksul.

See võimaldab PC-seadmetel kasutada oma töötlemisvõimsust, kui nad ei kasuta seda virtuaalse valuuta kaevandamiseks. See oli tol ajal hullumeelne ja nad peaaegu ühe käega tõstsid viimaste GPU-de hinnad üles.

Nvidia GeForce RTX 1080Ti oli endiselt sama kallis kui uuema põlvkonna mudel (GeForce RTX 2080) ja see kõik oli tingitud pakkumisest ja nõudlusest.

Kui alati kujunevad uued trendid, mis nõuavad protsessorivõimsust, siis see suurendab üldist nõudlust arvutiriistvara järele, mistõttu tõuseb ka hind.

Mängijad

Videomängutööstus oli juba 2018. aastal vähemalt 140 miljardi dollari väärtuses.

See on igal aastal kasvanud 10% ja see mängib suurimat rolli selles, miks arvutikomponendid muutuvad aasta-aastalt üha kallimaks.

Päästeväärtuseks on see, et kõige populaarsematel videomängudel on alati madalad süsteeminõuded, et neid käivitada.

MOBA-del, esimese isiku tulistamismängudel ja isegi MMORPG-del on madalad süsteeminõuded. Ka nende mängude pikaealisus on kõigi aegade kõrgeimal tasemel.

Videomängude kõrged süsteeminõuded on tavaliselt pärit ühe mängijaga mängudest, mis investeerivad palju rohkem graafikasse ja loospetsiifilisse mängu. Samal ajal on reaalajalised strateegiamängud rohkem sellele, et töödelda tonne asju, mis toimuvad korraga. Mida populaarsemaks muutuvad need mängud, seda suurem on nõudlus kõrgema kvaliteediga arvutiosade järele.

Mänguarvutite hinnad

Mänguarvutite hinnad varieeruvad sõltuvalt sellest, millist tüüpi ehitust soovite.

Sa võid valida kas alla 500 dollari suuruse eelarve mänguparveri – kus ausalt öeldes oleks sul õnne saada palju, kui üldse midagi, võid saada keskklassi buildi, kus kasutatakse 2. viimase põlvkonna mudeleid, või tipptasemel mänguparverit, kus kasutatakse kõiki uusimaid osi.

Eelarvelised mänguriarvutid

Neid eelarve mänguparvereid saab ehitada alla 500 dollari eest. Need ehitised on tavaliselt oma investeeringud rohkem CPU-dele ja GPU-dele, säästes samal ajal kõigest muust.

Emaplaat – umbes $60-$100

GPU või videokaart – umbes $120-$200

Protsessor või protsessor – umbes $100-$200

Kõvaketas, RAM ja vooluahela – umbes $150-$250

Mänguarvuti korpus, termopasta ja ventilaatorid – umbes $50-80 eurot.

Emaplaat ei ole nii oluline, kui te ei soovi investeerida, kuna teil on tulevikus rohkem pesi, mida saab uuendada. Saate ümber, kui saate odavama versiooni, mis ühildub teie soovitud GPU ja protsessoriga. Kuna te ei otsi selle taseme jaoks tipptaset, võite valida, et valite kõik tagasi.

Muud komponendid lisatakse tavaliselt ainult vajadusel, kuid enamik neist on juba odavad, välja arvatud SDD. Seda ei ole vaja, kuid see aitab teie videomänge, sealhulgas teie operatsioonisüsteemi, kümnekordselt laadida.

Muud (SSD, täiendavad korpuseventilaatorid, täiendavad RAMid ja täiendavad kõvakettad) – $100-$150

Parim täiendus peaks olema SSD-d, et aidata laadimisaegu, sealhulgas arvuti taaskäivitamist, kui teie operatsioonisüsteem on installeeritud SSD-le.

Keskmise ja kõrgema taseme mänguriarvutid

Need on enamasti arvamused ja võite hinnata, kui palju maksab eelarveline mängupC ja astuda iga mudeli puhul põlvkonda ülespoole. Ilmselgelt annab paremate PC-komponentide investeerimine teile parema pikaealisuse. Keskklassi läheb tavaliselt 700-1000 dollari ringis ja kõik üle selle loetakse juba high-end mänguriarvutiks.

See hind ei sisalda kõiki lisaseadmeid ja mängumonitore, seega on see kallim. See ongi see, mis teeb PC mängimise nii kalliks. Kui sa ei investeeri oma mänguriarvutisse rohkem, siis see vananeb väga kiiresti ja kui sa valid keskklassi mänguriarvuti, siis kestab see kauem, kuid see on kallim.

Kokkuvõte

Mängijate puhul sõltub teie ehitamine tõesti sellest, milliseid mänge te tulevikus mängida soovite.

Kui mängid ainult lihtsaid MOBA- ja FPS-mänge, siis võid pääseda ka odava arvuti ehitamisega ja see kestab rohkem kui 5 aastat.

Turg dikteerib nende komponentide hinna, nii et see muutuja mõjutab tugevalt mängijaid, nagu eelnevalt mainitud.

Eelmine artikkelNVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada
Järgmine artikkelWD My Passport Wireless Pro ülevaade: lihtsam juurdepääs ja varundamine teie sisust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia