Avaleht Arvutikomponendid Miks on G-Sync monitorid nii kallid?

Miks on G-Sync monitorid nii kallid?

7
0
why-are-g-sync-4B3AEA6.png

Alates selle esialgsest ilmumisest 2013. aastal, et konkureerida AMD FreeSynciga, on Nvidia G-Sync-nimeline kuvaritehnoloogia saanud üsna populaarseks lisandiks paljude mängijate seadistustes.

Kuid hoolimata sellest, et G-Sync-tehnoloogia käivitamisest on möödunud juba aastaid, on selle mängimiseks mõeldud parimates monitorides leiduv esmaklassiline kuvamisfunktsioon oma konkurentidega võrreldes ikka veel üsna kõrge hinnaga.

G-Sync-võimeliste kuvarite hinna tõttu ei ole paljud mängurid teinud investeeringut oma graafilise jõudluse parandamisse.

Üks suurimaid küsimusi, mida kliendid praegu küsivad, keerleb selle ümber, miks gsync on nii kallis võrreldes kõigega muuga turul.

Nii et ma võtsin selle enda peale ja tegin mõned uuringud selle kohta, miks Nvidia G-Sync on nii kallis isegi pärast seda, kui see on juba mitu aastat turul olnud.

Allpool leiad suurimad põhjused, miks G-Sync monitorid on nii kallid võrreldes teiste turul olevate monitoridega.

Omane G-Sync moodul

Selleks, et G-Sync toimiks, on monitoride tootjatel vaja paigaldada spetsiaalne G-Sync-moodul, mida pakub Nvidia. See patenteeritud moodul võib kergesti tõsta monitori hinda veel 100-200 dollari võrra, kuid selle eest saab parema kasutuskogemuse võrreldes AMD FreeSynciga, mis kasutab DisplayPort 1.2a.

Kui sa nüüd mõtled, miks, kuidas ja kas see hinnatõus on seda väärt, siis olen teinud mõned täiendavad uuringud, et anda sulle selles küsimuses ajakohaseid vastuseid.

G-Synci ja FreeSynci erinevus

Nvidia G-Sync ekraanitehnoloogia ja AMD FreeSync vahel on vist põhiline erinevus selles, et G-Sync on suletud tehnoloogia, mis tähendab, et selle saamiseks pead sa minema Nvidia spetsiaalse riistvara juurde, mis on ja saab olla ainult nende poolt välja töötatud, mis omakorda tõstab riistvara hinda.

Teisest küljest on AMD FreeSync välja töötatud avatud lähtekoodiga tehnoloogiana, mis tähendab, et iga tootja võib selle lihtsalt üles võtta ja seda ise monitoride loomiseks kasutada.

Teine päris suur erinevus G-Synci ja FreeSynci vahel on see, kuidas saavutatakse kuvaritehnoloogia jõudlus. Kuigi nii G-Sync kui ka FreeSync töötati välja selleks, et siluda mängimist, vältida ekraani rebenemist ja vähendada sisendviivitust, on neil erinevad meetodid selle saavutamiseks.

Nvidia G-Sync töötab monitori konstruktsiooni sisseehitatud kiibi kaudu, samas kui FreeSync kasutab videokaardi funktsionaalseid võimeid ekraani Hz-i haldamiseks, kasutades samal ajal Display Port’i sisseehitatud Adaptive Sync’i. Seega on tulemuseks sarnased, kuid veidi erinevad jõudlusvõimalused.

Ja selle tõttu on G-Sync kallim ning FreeSync jääb spektri madalamasse otsa. Paljud mängurid usuvad, et see ei muutu ilmselt lähitulevikus üldse.

Kas G-Sync on oma hinda väärt?

Kui te nüüd küsite minult, kas G-Sync on tegelikult seda märkimisväärset hinnatõusu võrreldes tavalise FreeSync-monitoriga väärt, siis ütleksin, et lõplikku vastust ei ole.

Kui te otsite hinna ja kvaliteedi suhet, siis tõenäoliselt mitte; kui teil on aga veidi rohkem raha kulutada või otsite tõesti parimat kuvaritehnoloogiat, mida turul pakkuda on, siis kindlasti, miks mitte. Pealegi on kogukonnas palju inimesi, kes on minult varem küsinud, kuidas G-Sync mängumonitori puhul välja lülitada, nii et tehke ise oma järeldused, kas G-Sync on midagi, mida te vajate.

Eelmine artikkelNVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada
Järgmine artikkelWD My Passport Wireless Pro ülevaade: lihtsam juurdepääs ja varundamine teie sisust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia