Avaleht Arvutikomponendid Milline peaks olema protsessori kasutamine mängimisel?

Milline peaks olema protsessori kasutamine mängimisel?

8
0
what-should-cpu-9D27896.png

Mängimise ajal ei ole tavaline, et jälgite oma protsessorikasutust, kuid oluline on jälgida seda ka koos mälu ja GPUga. Te ei pea mitte ainult neid jälgima, vaid ka jälgima protsessori temperatuuri tõusu.

Kõik need suurenevad, kui hakkate mängima, ja te ei teaks täpselt, kas teie arvutiehitus saab mängitava mänguga hakkama, kui te vaevu saavutate soovitatavad süsteeminõuded. Selles artiklis keskendutakse rohkem protsessorile ja antakse infot, mida peate samuti teadma. Niisiis, milline peaks olema protsessori kasutamine mängimisel?

Mis on protsessorikasutus?

Nagu selle kohta kasutatud sõnad, on protsessorikasutus põhimõtteliselt mõõtmine, kui palju protsessor töötab. Kuna kõik protsessorid on erinevate spetsifikatsioonidega, ei ole kõik protsessorikasutus ühesugune, kuna võimsamatel protsessoritel on suurem osa sellest “100% protsessorikasutusest”.

Kui protsessoril on rohkem südamikke, on see alati parem. Te saate kasu ka rohkematest niitidest, kuid tõenäoliselt otsite mitme niidi tuge, et kasutada oma protsessorit veelgi rohkem maksimaalselt ära. CPU kasutamine mängimise ajal põhineb kasutamisel ja see on protsessori piiride mõõtmine. Sa näed, et protsessori kasutamine mängudes suureneb, kui sa alatakeerid oma protsessorit ja vastupidi.

Parim protsessori kasutamine mängimisel

Hitman 3 / IO Interactive

Kui me tegeleme GPU kasutamise või kasutamisega, oleks hea, kui läheksite 100%, kuna maksimeerite oma GPU-d. Protsessori puhul ei ole see võimalik, sest seal on palju asju, mis võivad valesti minna.

Kuna CPU tähendab sõna otseses mõttes keskseadet, keerleb kõik selle ümber, sest see on teie arvuti juhtimiskeskus. See on see osa, mis ütleb teie GPU-le, mida teha, see on ka see, mis kasutab teie mälu, kui mängite mängu, ja palju muud. See töötleb kõiki neid andmeid, kui need talle antakse.

Kui mängimise ajal on protsessori kasutamine 100, võivad teised andmed jääda töötlemata ja see võib põhjustada krahhi, külmutamist ja muid tehnilisi probleeme. Harvadel juhtudel võib see kahjustada teie protsessorit või muid arvutikomponente, kui see juhtub sageli.

Seepärast peaksite teadma, kui oluline on protsessor mängimiseks. See tegeleb kõige olulisemate töödega isegi siis, kui teie GPU töötab teatud mängudes rohkem. Parim protsessorikasutus oleks tõenäoliselt maksimaalselt 80-80%. See tähendab, et kasutate rohkem oma protsessori võimekust, andes talle samal ajal veidi mänguruumi, et tulla toime protsessori kasutamise piikidega.

Kas kõrge protsessorikasutus on ohtlik?

Kui tegemist on ainult protsessorikasutusega, peaks protsessori piiride saavutamine või protsessorikasutuse surumine 100%-ni olema ohutu. Ainus probleem oleks ebaefektiivsus ning võimalikud külmutused ja kokkupõrked, sest teie protsessor ei suuda talle antud ülesannetega sammu pidada.

Teine asi, mille pärast peaksite muretsema, on teie protsessori temperatuurid. Protsessori kasutamine ja protsessori temperatuurid peaksid olema omavahel otseses seoses. Kui üks neist tõuseb, tõuseb ka teine.

Nüüd võite küsida “millal hakkab see ohtlikuks muutuma?”. On mõned tegurid, mida tuleb vaadata, kui jätkate protsessori kasutamise ja temperatuuri jälgimist.

Kui näete, et protsessori kasutamine tõuseb hüppeliselt, peaks ka protsessori temperatuur tõusma. Kui protsessori temperatuur tõuseb, jahutab seda protsessorijahuti ja siinkohal on oluline, milline on teie jahuti kvaliteet. Kui teil on parim mänguprotsessor, siis eeldage, et investeerite oma süsteemi jaoks ka parimatesse õhu- ja vedelikuprotsessorijahutitesse.

Niisiis, kui kuum peaks protsessor mängimise ajal olema? Protsessorid on ehitatud nii, et nad peavad vastu teatud piirini kuumust, kuid see on loodud ka selleks, et teada, millal on aeg drosseldada. Protsessorite jaoks on olemas turvamehhanismid ja kui nad saavutavad teatud temperatuuri, teavad nad, kuidas jahtuda, et vältida edasisi kahjustusi.

Kõige ohutumad temperatuurid mängimisel on 70-80 kraadi Celsiuse järgi. Kuigi 80 läheneb juba 90 kraadi Celsiuse ja sellest kõrgemale ohutasandile, peaks see siiski suutma oma ülesandeid suurepäraselt täita.

Küsimus on selles, millal, kui protsessori kasutamine on väike ja see juba saavutab need temperatuuritasemed, peate võib-olla uuesti soojuspastat kandma, kontrollima oma protsessorijahuteid või paigutama oma protsessori ümber jahedamasse keskkonda.

Seda seetõttu, et protsessorid on mõeldud kasutamiseks nendel tasemetel ja kui te ei suuda vähendada protsessori temperatuuri ohutumale tasemele, vajate paremat jahutit. On mõned stsenaariumid, kus teie arvuti sai hakkama teatud protsessorikasutusega ja siis paar aastat hiljem hakkab protsessori temperatuur sama töökoormuse juures tõusma. See on tõenäoliselt termopasta kuivamine.

Kui teid huvitab, kui tihti te vahetate termopastat, sõltub see suuresti teie protsessori kasutamisest kogu arvuti eluea jooksul. Kõige parem on lihtsalt uuesti kanda, kui teil on see probleem antud stsenaariumi tõttu eespool.

Seetõttu on alati oluline jälgida oma arvutit. Hoidke mängimise ajal oma protsessori, GPU ja RAM-i kasutust, et saaksite jälgida nende kasutamist ja temperatuuri. Kui hakkate märkama midagi erinevat, kontrollige esmalt, mis võib seda põhjustada, ja seejärel otsige tõrkeid. Enamasti peaks selliste probleemide ilmnemine võtma aastaid.

Protsessori kitsaskohad

Protsessori kitsaskohad on üsna tavalised. See on siis, kui protsessor kasutab 100% oma võimekusest ja teie muud komponendid on alakasutatud, sest protsessor ei suuda kõiki taotlusi töödelda. See muudab teie muud komponendid, näiteks GPU, tühjaks.

Kui mäletate osa, kus protsessoril on turvamehhanism, on protsessori kitsaskohad tavalised järelmõjud. Seda seetõttu, et kui protsessor saavutab teatud temperatuuri, mis võib teda potentsiaalselt kahjustada, vähendab ta automaatselt oma jõudlust ja vähendab oma temperatuuri.

See vähenenud jõudlus vähendab teie protsessori kasutamise piirmäära. Seega, kui näete, et teie protsessorikasutus jõuab kõrge protsendini isegi siis, kui teie mäng on juba suletud, võib see olla tingitud sellest, et teie protsessor on kuumuse tõttu ikka veel drosseldunud.

Kui soovite teada saada, kuidas protsessori pudelikaela parandada, võite lugeda meie artiklit selle kohta ja järgida allpool toodud samme, sest protsessori kasutuse vähendamine võib samuti protsessori pudelikaela parandada, kui te teate, mis probleemi põhjustab.

Kuidas vähendada protsessori kasutust mängimisel

Kui olete juba saavutanud suure protsessorikasutuse ja soovite kontrollida, kas teie arvuti suudab veel mängida mängus, mida mängite, järgige enne protsessori uuendamist järgmisi samme.

Sulgege muud rakendused või protsessid

Avage oma Task Manager rakendus, otsides seda Windowsi otsinguribalt. Kui olete selle avanud, kontrollige oma arvutis reaalajas töötavaid teenuseid, minnes vahekaardile “Protsessid”. Sellel vahekaardil on veerg, millel on märge “CPU”. Iga teenuse puhul, mida Sa näed sellel vahekaardil, mõõdetakse selle protsessori kasutust.

Sulgege kõik programmid, mida te mängu mängimise ajal ei vaja. Kuigi protsessor töötleb rohkem, kui te midagi rakendusega teete, näete selle suurenemist, kui rakendus hakkab andmeid töötlema. Kõige kavalamad süüdlased võivad olla taustal jooksvad reklaamid. Kui teil on avatud mõned vahekaardid, kus kuvatakse palju videot, võib see teadmata saada osa protsessori kasutusest.

On ka juhtumeid, kus te avaksite vaid mõned veebisaidid ja näeksite, et protsessori kasutamine on nii suur.

Kui näete seletamatut protsessorikasutuse tõusu, võivad need saidid olla nuhkvara. Niikaua kui ei ole video voogedastust või interaktiivseid veebisaite (JavaScripts), peaks teie protsessorikasutus olema piisavalt madal.

Vähendage graafika seadeid

Valheim / Iron Gate AB

Kui olete lugenud meie artiklit selle kohta, kui oluline on protsessor mängude jaoks, siis te teate, et protsessor tegeleb loogilise poolega, samas kui graafilise poolega tegeleb GPU. Mängu mängides tegeleb kõigega, mis on loogiline, sealhulgas ka mängus tehtavate käskude täitmisega, protsessor. Kuna CPU tegeleb osaliselt ka sellega, mida GPU graafiliselt renderdab, on tal palju ülesandeid.

Peaaegu igasuguse seadistuse vähendamine aitab veidi vähendada protsessori kasutamist. Isegi kui need on graafilisel poolel, nagu tekstuurid, varjud ja valgustus, aitab see ikkagi teie protsessorit. Lihtsalt seadistused, mida te vajaksite, seavad esikohale sellised seaded, mis suurendaksid teie mängutõhusust, nagu vaateväli ja vaateulatus.

GPU draiveri uuesti paigaldamine

Mõnikord võib teie GPU versioon põhjustada protsessorikasutuse suurenemist või isegi muid tehnilisi probleeme, nagu näiteks krahhid ja külmutused. Kõige parem on eemaldada oma GPU draiver ja paigaldada õige draiver otse tootja veebisaidilt.

Sellised programmid nagu Nvidia GeForce Experience aitavad teil seda hõlpsasti teha ja isegi mängude käivitamisel optimeerida. Kuigi uuesti installimine võib aidata, võid ka proovida kõigepealt oma draiverit uuendada. Teatud olukordades, kus mängite äsja ilmunud mängu, võivad olla optimeerimisuuendused, mis aitavad teil mängu sujuvamalt käivitada.

Lõplikud mõtted

Normaalne protsessorikasutus mängimise ajal on üks raskemaid asju, mida on raske saavutada, eriti kui mängid väga nõudlikku mängu madalama tasemega ehitusel.

Sinu protsessoril on lihtsalt liiga palju ülesandeid, et kõik, mida sa teed, võib protsessorikasutusele kaasa aidata. Kui teile meeldib multitasking või lihtsalt meeldib, et teil on korraga palju rakendusi ja vahekaarte aktiivne, peate kindlasti investeerima heasse protsessorisse ja heasse RAM-i.

Eelmine artikkelNVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada
Järgmine artikkelWD My Passport Wireless Pro ülevaade: lihtsam juurdepääs ja varundamine teie sisust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia