Avaleht Arvutikomponendid Milline RAM ühildub minu arvutiga?

Milline RAM ühildub minu arvutiga?

6
0
what-ram-compatible-16FC11.png

RAM-i ühilduvust on raske mõista, kui soovite oma arvuti iga osa min/max.

On palju asju, mida peate kontrollima enne RAM-i lisamist või uuendamist oma arvuti ehitamiseks.

See juhend näitab teile kontrollnimekirja, mida teha, et teada saada, milline RAM ühildub teie arvutiga.

Kui te küsite: “Kuidas ma saan teada, milline RAM ühildub minu arvutiga?”, siis, noh, siis tulite õigesse kohta. Allpool ütleme teile täpselt, kuidas.

Teie emaplaadi tuvastamine

Esimene samm enne RAM-i valimist on emaplaadi ühilduvuse kontrollimine.

Oletame, et te ehitate oma arvutit nullist. Teil on konkreetne ehitamine meeles, kuid te ei tea, kas kõik need osad ühilduvad omavahel.

Alustate emaplaadi valimisega ja kontrollige selle spetsifikatsioone kaubamärgi veebisaidil. Üldiselt tahaksite kõige uuemat, et teil oleks tulevikus arvuti uuendamisel rohkem valikuvõimalusi.

Kui vaatate emaplaadi spetsifikatsioone, kontrollige, mitu DIMM-pesa sellel on. See on teie emaplaadi RAM-pesade arv.

Järgmine samm on DDR-mälu spetsifikatsiooni otsimine, näiteks DDR4.

Kui Sa tahad teada, kuidas kontrollida, kas Sul on Windows 10-s DDR3 või DDR4, siis ava lihtsalt oma Task Manager ja ava Memory usage (mälukasutus) vahelehel performance (jõudlus).

Näiteks MAG B550 Mortaril on DDR4 mälu. Selle spetsifikatsiooni all näed nimekirja kiirustest, mis ühilduvad emaplaadiga. Neid mõõdetakse megahertsides ehk “Mhz”.

Suurema taktsageduse ehk Mhz puhul määrab see, kui kiiresti RAM mälule ligi pääseb. See on sama kontseptsioon, kuidas mõõdetakse protsessori kiirust.

Kuidas kontrollida oma arvuti emaplaati

Kui Sul on nüüd juba ehitatud PC ja Sul on raske mäletada oma emaplaati, sest Sa viskasid karbi ära, siis võid avada Cmd.exe, avades selle rakenduse oma Windows arvutis. Lihtsalt otsi Windows’i otsingukastist “Cmd” või käsurea ja ta peaks ilmuma. Pärast käsurea avamist kirjuta ” wmic baseboard get product,Manufacturer ” ja sa leiad oma arvuti praeguse emaplaadi.

Ringi tagasi ja otsi oma marki emaplaati ja isegi vananenud emaplaatide spetsifikatsioonid on võrgus marki kodulehel.

Teie protsessori tuvastamine

Selle osa puhul on see põhimõtteliselt lihtsalt topeltkontroll. Üldine rusikareegel on, et kui protsessor ühildub teie emaplaadiga, siis peaks ka teie emaplaadiga ühilduv RAM-mälu ühilduma teie protsessoriga.

Nii et peale RAM-i ja protsessori ühilduvuse topeltkontrolli peaks teil olema kõik korras.

Kui soovite siiski uuendada arvuti osa uuema mudeli vastu, siis peaksite kõigepealt veenduma, et need ühilduvad, sest vastasel juhul uuendate rohkem kui ühe arvutiosa.

Seetõttu on emaplaat tavaliselt mis tahes tüüpi arvutite ehitamise keskmes. Kui soovite konkreetselt oma RAM-i uuendada või suurendada, siis uurige kõigepealt, kas teil on uue RAM-i lisamiseks veel DIMM-pesasid alles.

Kui soovite uuendada oma protsessorit ja RAM-i, siis tuleb siinkohal uuesti kontrollida emaplaadi ühilduvust uue protsessoriga ja kasutada eespool nimetatud reeglit.

Kuidas kontrollida oma arvuti protsessorit

Protsessori tuvastamiseks saate avada süsteemi teabeekraani, kui otsite Windowsi otsinguribalt “dxdiag”. Avage diagnostikavahend ja klõpsake vahekaardil “Systems”, et kontrollida oma arvuti süsteemiteavet.

Protsessor peaks olema lihtsalt BIOSi versiooni all ja sa võid otsida protsessorimudeli spetsifikatsiooni selle kohta, millist tüüpi RAM-i ja millise taktsagedusega ta saab hakkama.

Kui te ei uuenda oma protsessorit ja lisate arvutisse lihtsalt RAM-i, siis on see ühilduv, kui lisatud RAM ühildub teie emaplaadiga. Erijuhtudel on mõnedele protsessoritele kasulikum kasutada kiiremat RAM-i ja CL-kiirust (Cas Latency). Protsessorid, nagu AMD Ryzen, on ehitatud paremini mitutoimimiseks, sest neil on rohkem niite kui nende vastastel.

See võtab arvesse nii hinda kui ka jõudlust. RAM-i kiirusest saavad rohkem kasu suuremad tuumad ja suuremad niidid, kus AMD protsessorid tõeliselt särama hakkavad. Sa tahad tabada RAM-i kiiruse ja CL-i magusat punkti oma protsessori kiiruse ja võimsuse jaoks.

Cas Latency on tsüklite arv, mis kulub käsu lugemiseks ja millal andmed on kättesaadavad. Madalam Cas Latency tähendab, et viivitus, kus andmed on kättesaadavad, on kiire, nii et madalam CL oma RAM-ist on teile rohkem kasu.

See on PC entusiastide asi, kes eksperimenteerivad, ehitades kõik need ehitised ja võrdlevad, milline neist täidab paremini teisi.

Näiteks Ryzen 7 protsessor töötab kõige paremini koos G. Skill Trident Z Neo 3600 MHz CL 14-ga. Nii et sa vaatad umbes neid RAM-i kiirusi ja CL-i, et protsessorit täielikult ära kasutada.

RAM-i tõhusus: Milline RAM ostetakse uuendamiseks

Kui soovite oma RAM-i uuendada, siis peaksite teadma, et sama kaubamärgi RAM-i ostmine on üldiselt tõhusam kui selle segamine. Kuigi peamiseks prioriteediks peaks alati olema RAM-i kiirus ja CAS-viivitus, mis on sama, mis teie praegusel RAM-il.

Oletame, et soovite lisada oma arvutisse 2 tükki 8 GB RAM-i, mis töötab 2600 MHz ja mille CAS-viivitus on 18.

Sa pead lisama RAM-pulgad, millel on sama RAM-kiirus ja CAS-viivitus, kui soovid suurendada oma RAM-i 32 GB-ni. Kui te otsustate lisada 3200Mhz RAM-i sama kiiruse asemel sama kiirusega RAM-i, hoiab kiirem RAM-mälu teie väiksema RAM-i kiirusega sammu ja see on ebaefektiivne või alakasutatud.

Nii et parim variant oleks lihtsalt asendada oma vana RAM-i uue, parema RAM-i kiirusega ja CL-iga.

Võite ka topelt kontrollida, kui teil on juba mitu RAM-pulka, kuid need ei tööta tõhusalt. Mõnikord on ainult pool Sinu RAM mälust kasutatav, sest Sa võid kasutada 32-bitist Windowsi.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et kõik, mida peate arvutiga ühilduva RAM-i määramisel vaatama, on RAM-i ühilduvus teie emaplaadiga.

Olenemata sellest, kas te ehitate nullist või uuendate osi, on mõtteprotsess ühesugune.

Enamiku PC-ehitajate eesmärk on tavaliselt saada valitud eelarvega võimalikult palju kasu ning RAM-i valimine sõltub teie protsessori ja emaplaadi võimalustest ja ühilduvusest.

Lihtsalt olge ettevaatlik krüptoraha tõusuga, sest kaevandajad kasutavad oma ehitustes nii GPUsid kui ka RAM-i, kuid suuremat rõhku pannakse GPUdele.

Eelmine artikkelNVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada
Järgmine artikkelWD My Passport Wireless Pro ülevaade: lihtsam juurdepääs ja varundamine teie sisust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia