Avaleht Arvutikomponendid Mis on modulaarne toiteallikas?

Mis on modulaarne toiteallikas?

6
0
what-modular-power-DEC11BF.png

Modulaarne toiteallikas on midagi, millest paljud inimesed, eriti PC-mängijad, on tõenäoliselt üsna palju kuulnud. Kuigi olete võib-olla kuulnud, et seda terminit kasutatakse, on võimalik, et te ei ole teadlik, mida see tähendab.

Veelgi olulisem on teada, mis on modulaarne toiteallikas, sest kui sellel on eeliseid võrreldes teie praeguse seadistusega, siis võiksite selle soetada.

Kuigi modulaarsed toiteallikad on peaaegu alati paremad kui nende tavalised kolleegid, on nad ka kallimad. Seetõttu ei ole nad kõigi jaoks õige valik.

Selles juhendis vaatame läbi, mis on modulaarne toiteallikas. Samuti uurime selle variante ja seda, kas modulaarse toiteallika ostmine on teie jaoks õige otsus.

Mida teeb modulaarne toiteallikas?

Lihtsaim viis moodulitoiteploki selgitamiseks on see, et sellel on kaablid, mida saab kinnitada ja lahti võtta. Tavalise mittemodulaarse toiteallikaga on kõik kaablid kinnitatud toiteallikale ja kõik lahtised kaablid tuleb jätta korpuse sisse.

Modulaarse toiteallika puhul saate aga eemaldada kõik kaablid, mida ei ühendata emaplaadiga või arvuti mõne muu osaga. Näiteks olete otsustanud, et teie arvuti ei tööta liiga kuumalt ja teil on vaja ainult väikest arvu korpuseventilaatoreid. Sellisel juhul saate eemaldada kõik lisakaablid, mida on kasutatud korpuseventilaatorite jaoks.

Mis on poolmodulaarne toiteallikas

Poolmodulaarne toiteallikas on täpselt see, mida nimi ütleb. Selle asemel, et kõik kaablid oleksid eemaldatavad või kõik kaablid oleksid fikseeritud, saab osa kaableid eemaldada, samas kui teised on paigal hoitud.

Tavaliselt on olulised kaablid, mida kõik arvutid kasutavad, need, mis on toiteallika külge kinnitatud. Enamiku poolmoodulite toiteallikate puhul on emaplaadi ja protsessori kaablid fikseeritud, samas kui ülejäänud kaablid (näiteks SATA ja PCIe) on eemaldatavad.

Modulaarse toiteallika eelised

Nagu võite arvata, on modulaarse toiteallika kasutamisel mitmeid eeliseid. Vaatleme mõningaid neist.

Parem kaablihaldus

Peaks olema ütlematagi selge, et kui teil on vähem kaableid, saate kaableid paremini hallata. Tegelikult on kaablite haldamine üks peamisi murekohti inimestel, kes oma arvutit ise ehitavad. Modulaarse toiteallika kasutamine on lihtsaim viis selle probleemi leevendamiseks.

Parem esteetika

Modulaarse toiteallika kasutamine võimaldab teil kasutada kolmanda osapoole kaableid, millest paljud on palju parema väljanägemisega kui traditsioonilised toiteallika kaablid. On arvukalt kauplusi, kus on valik kolmanda osapoole kaableid, mida saate osta ja seejärel oma toiteallikaga kasutada.

Siinkohal tuleb meeles pidada kahte asja. Esimene on see, et enne modulaarse toiteallika ostmist peaksite veenduma, et leiate selle jaoks kolmanda osapoole kaablid. Seda seetõttu, et kõik kaablid ei tööta kõigi toiteallikatega. Samuti peaksite ostma ainult selliseid kaableid, mis on kvaliteetsed ja pärit usaldusväärsetest allikatest. Vastasel juhul riskite oma vooluallika ja süsteemi kahjustamisega.

Jahedam süsteem

Kui teil on vähem juhtmeid, tähendab see loomulikult, et arvuti töötab jahedamalt. Te oleksite üllatunud, kui palju erinevust võivad mõned eksinud kaablid teha.

Kui olete paigaldanud kõik korpuse ventilaatorid ja eemaldanud kõik kasutamata kaablid oma moodulitoitest, ei takista õhuvoolu ükski lisakaabel. See toob kaasa jahedama süsteemi.

Parem kvaliteet (tavaliselt)

Selgituseks olgu öeldud, et modulaarse toiteallika olemasolu ei tähenda, et see on automaatselt väga kvaliteetne. Tegelikult on palju mittemodulaarseid toiteallikaid, mis on nii head kui komponent võib saada.

Modulaarsed toiteallikad on aga loodud mängijatele, sisuloojatele ja professionaalidele. Seetõttu võite üldiselt eeldada, et need on hea kvaliteediga.

Toiteallika lihtne eemaldamine

Tuleb aeg, mil peate oma vooluallika korpusest eemaldama. See võib olla tingitud vigasest toiteplokist või üldisest hooldusest ja puhastamisest. Kui teil on mittemodulaarne vooluallikas, peate kõigepealt kõik kaablid lahti ühendama, eemaldama kõik sidemed või osad, mida kasutate kaablite paremaks haldamiseks, ja seejärel eemaldama toiteallika.

Modulaarse toiteallika puhul piisab sellest, kui tõmmata kaablid vooluallika küljest lahti. Seejärel saate toiteallika lihtsalt lahti kruvida ja selle korpusest eemaldada. Kaablid on endiselt kõigi komponentide ühe otsa külge kinnitatud.

Kui soovite vooluallika tagasi panna, keerake see lihtsalt oma pesasse ja kinnitage kaablid uuesti. Nii saate ka vooluallikat uuendada, tingimusel, et kaablid sobivad mõlema toiteallikaga kokku.

Ruumi kokkuhoidmine

Kui olete keegi, kellel on väiksema suurusega korpus, võib lisakaablite olemasolu teie korpuses võtta märkimisväärselt palju lisaruumi. Loomulikult ei tee see mitte ainult kõigi komponentide mahutamist keeruliseks, vaid takistab ka oluliselt õhuvoolu.

Modulaarse toiteallikaga saate üleliigsed kaablid lihtsalt eemaldada, et säästa ruumi oma rigis.

Modulaarse toiteallika puudused

Kuigi modulaarseid toiteallikaid peetakse üldiselt suurepäraseks, on neil ka mõned puudused. Vaatame neid lähemalt!

Modulaarsed toiteallikad on kallid

Modulaarsed toiteallikad kipuvad üldiselt olema veidi kallimad võrreldes oma tavaliste kolleegidega. See on tingitud sellest, et konstruktsioon peab suutma mahutada kõik kaablivajadused kõigile, kes neid ostavad.

Kui teil on vähe raha ja te soovite oma toiteallikaga mingisugust modulaarsust, siis soovitame valida poolmoodulilise toiteallika. Nii saate nautida paljusid modulaarse toiteallika eeliseid, säästes samal ajal veidi raha.

Peate olema ettevaatlik

Kuigi modulaarsed toiteallikad on tavaliselt kvaliteetsemad kui tavalised, võivad kaablid olla probleemiks. On absoluutselt oluline, et te veenduksite, et kõik teie vooluallika kaablid on korralikult ühendatud. Vastasel juhul riskite süsteemi kahjustamisega.

Toiteplokid võivad vastutada paljude probleemide eest teie arvutiga. Näiteks on need tavaline põhjus, miks teie arvuti mängimise ajal välja lülitub. Seetõttu peate modulaarse toiteallika kasutamisel olema väga ettevaatlik ja veenduma, et kõik on enne arvuti kasutamise alustamist korralikult seadistatud.

Kas peaksite ostma modulaarse toiteallika?

Kuigi modulaarne toiteallikas on peaaegu alati parem kui mittemodulaarne, ei ole seda kõigil vaja. Seega peaksite enne ostmist läbi vaatama eelised ja vaatama, kas need kehtivad teie puhul.

Üldiselt peaksite modulaarse toiteallika kasuks otsustama siis, kui plaanite oma arvutit hiljem uuendada, kui teie emaplaadil on palju komponente või kui te surute oma arvutit äärmuseni ja soovite võimalikult head kaablijuhtimist.

Peaaegu kõigil muudel juhtudel on mittemodulaarne või poolmodulaarne toiteallikas teie vajadustele enam kui piisav.

Eelmine artikkelNVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada
Järgmine artikkelWD My Passport Wireless Pro ülevaade: lihtsam juurdepääs ja varundamine teie sisust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia