Avaleht Arvutikomponendid Mis on puhverdamata RAM?

Mis on puhverdamata RAM?

6
0
Puhverdamata RAM

Puhverdamata ja puhverdatud RAM-id on lihtsalt teine klassifikatsioon, mida kasutatakse RAM-i otstarbe kirjeldamiseks. Isegi kui te teate, kuidas kontrollida oma arvutis RAM-i tüüpi, näitab see DDR3 või DDR4, kuid see ei ütle teile, kas tegemist on puhverdatud või puhverdamata mäluga.

Peale SRAM-i ja DRAM-i klassifikatsioonide on puhverdatud ja puhverdamata RAM-il ainult üks peamine erinevus.

Enamikul juhtudel on teil tõenäoliselt juba kasutusel puhverdamata RAM, kuid paljud inimesed ei tea täpselt, mis on puhverdamata RAM.

See artikkel näitab teile erinevusi puhverdatud ja puhverdamata RAM-i vahel.

Kuidas RAM töötab?

Et paremini mõista, mis on puhverdamata RAM, peate kõigepealt teadma, kuidas RAM töötab.

RAM tähendab juhusliku juurdepääsu mälu. See kasutab andmeid, salvestades neid ja liigutades neid lugemisel teise kohta. See on kõige lihtsam viis selle selgitamiseks ja selle kiiruse määrab RAM.

RAM-i kiirus mõjutab otseselt seda, kui kiiresti protsessor sellele ligi pääseb ja noh, töötleb seda. Mis puudutab kiirust, siis on sellel ülekandekiirus (mõõdetuna megahertsides) ja CAS-viivitus, mis aitab parandada andmeedastusprotsessi.

Te tahaksite madalamat CAS-viivitust, kuna see on viivitus, mitu taktsüklit on vaja, et andmed oleksid kohe kättesaadavad. Kiiruse puhul soovite, et see oleks suurem, sest see on see, kui kiiresti RAM-mälu saab oma andmetele juurde pääseda.

Erinevused puhverdatud ja puhverdamata RAM-i vahel

Puhverdamata RAM

Puhverdamata RAMi puhul annab see RAMile otsese juurdepääsu mälukontrollerile ja seab seetõttu üldiselt suurema elektrilise koormuse.

Andes RAMile otsese juurdepääsu kohe, ei pea ta andmete saamiseks registrit läbima ja annab sellele märkimisväärse eelise puhverdatud RAMi ees.

See on odavam, kuid vähem stabiilne.

Puhverdamata RAM-i kasutatakse regulaarselt laua- ja sülearvutites, kuna puhvrit ei ole seda tüüpi süsteemide puhul vaja.

Puhverdatud RAM

Puhverdatud RAM-il on register, mida RAM peab läbima, enne kui ta saab juurdepääsu mälukontrollerile. See on põhimõtteliselt “puhver”, mis tagab kogu protsessile stabiilsuse ja vähendab vahepeal elektrilist koormust.

Need on eriline RAM-i tüüp, mida kasutatakse serverite ja süsteemide tööruumides. See on palju keerulisem ja tõenäoliselt ei pea te selle pärast muretsema, sest IT-eksperdid on sellele spetsialiseerunud ja tavaliselt seadistavad selle teie eest.

Buffered ei ole see, mida te otsite, kui otsite parimat mängumälu.

Kas puhverdamata RAM on parema jõudlusega?

Nagu eespool mainitud, ohverdab puhverdatud RAM ühe taktsükli registri läbimiseks enne mälukontrolleri läbimist. See taktsükkel on kiiruse seisukohalt oluline, sest just seal tekib CAS-viivitus.

Isegi 1-2 väiksema CAS-viivitusajaga RAM võib teie jõudlust märkimisväärselt parandada ja puhverdatud RAM ohverdab registri läbimiseks terve taktsükli.

Puhverdamata RAM on alati parem jõudluse poolest, kuid stabiilsus ja usaldusväärsus on palju madalam võrreldes puhverdatud RAMiga. Te ei peaks selle pärast muretsema, kui te kasutate oma arvutit ainult isiklikult.

Kokkuvõte

Kui tegemist on isikliku kasutamisega, on puhverdamata RAM alati parim viis. Isegi siis, kui ainult teatud emaplaadid toetavad niikuinii puhverdatud RAM-i. RAM-i puhul ei ole ohtu isegi suurema elektrilise koormuse korral.

Puhverdamata RAM on odavam ja tõhusam, mistõttu ei ole mingit põhjust hankida puhverdatud RAM-i isiklikuks kasutamiseks. Kõik, mida peate teadma, on see, milline RAM ühildub teie arvutiga ja valige puhverdamata RAM.

Eelmine artikkelNVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada
Järgmine artikkelWD My Passport Wireless Pro ülevaade: lihtsam juurdepääs ja varundamine teie sisust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia