Avaleht Arvutikomponendid Mitu FPS saab 60Hz monitor kuvada?

Mitu FPS saab 60Hz monitor kuvada?

5
0
how-many-fps-368031D.png

See, kui palju kaadreid sekundis (FPS) sa mängus saad, on ülioluline.

See ei mõjuta mitte ainult teie jõudlust, vaid ka teie üldist mängukogemust. Kui inimesed kuulevad FPS-i, mõtlevad nad kohe graafikakaardile, kuid see on palju enamat.

Tegelikult võib sul olla maailma parim arvuti, kuid kui sa mängid üsna halva monitoriga, on tõenäoline, et sinu mängukogemus jääb üsna puudulikuks. Kõrvalmärkusena, kui sul on võimas build, uuri, kuidas muuta Nvidia ja AMD graafikaprotsessorite värskendussagedust, et proovida oma seadistusest veidi rohkem jõudlust välja pigistada.

Sellepärast on üks kõige sagedamini meile esitatavaid küsimusi, kui palju FPS saab 60 Hz monitor kuvada?

Nii et just seda me siinkohal selgitame: kui palju FPSi suudab 60Hz monitor kuvada ja isegi seda, kuidas sa võid seda parandada.

Mis on FPS?

Definitsiooni järgi on FPS ehk kaadrid sekundis sagedus, millega järjestikused pildid – nn kaadrid – iga sekundiga ekraanile ilmuvad. Mida rohkem järjestikuseid pilte ilmub ekraanile igas sekundis, seda sujuvam ja parem on teie mängukogemus.

Mis on Hz?

Määratluse kohaselt on Hz ehk herts sagedusala tuletatud ühik rahvusvahelises ühikute süsteemis ja see on määratletud kui üks tsükkel sekundis. Näitena võib tuua, et muude sagedusühikute hulgas on olemas 60 Hz, 75 Hz, 100 Hz, 144 Hz ja 244 Hz monitorid.

See kehtib ka televiisorite kohta. Hz ei ole nii oluline, kui te vaatate tavalist telesaadet või teete arvutis kirjutamistööd. Mängude puhul on Hz aga väga oluline, sest see muudab mängukogemuse palju sujuvamaks.

Seda seetõttu, et teie ekraan saab näidata seda, mis toimub, sagedamini. Põhimõtteliselt on nii, et mida kõrgem on sagedus ehk Hz, seda parem.

Kuidas on FPS ja HZ omavahel seotud?

FPS viitab kaadritele sekundis, mida teie GPU on võimeline igas sekundis tootma. Hz seevastu on sagedus, mida ekraan suudab sekundis toota.

60 Hz monitor ei kahjusta teie FPS-i, kuigi kõrge FPS võib põhjustada mõningaid probleeme, mida ma selgitan allpool, kui mängite 60 Hz monitoril.

2019. aastal avaldas Nvidia uuringu, mis näitas, et kiirema värskendusega monitor toob shooter-mängudes kaasa kõrgema K/D suhte, kusjuures 144Hz monitorid suurendavad K/D suhtarvu peaaegu 50% võrreldes 60Hz-ga (ja 240Hz pakub lisaks sellele veel 8-34% kasvu).

Kui palju FPS-i suudab 60 Hz monitor kuvada?

60 Hz monitor suudab kuvada kuni 60 kaadrit sekundis. Kui sul on võimsam masin, mis suudab väljastada rohkem kui 60 FPS, näitab su 60 Hz monitor ikkagi täpselt sama 60 FPS, kuid tekib ekraani rebimine.

Neile, kes ei ole teadlikud, viitab ekraani rebimine kiiresti liikuvatele objektidele või välkudele, mis ei pruugi õigesti või üldse ilmuda. Põhimõtteliselt, kui teil on võimas arvuti, siis kõik, mida 60Hz monitor teeb, on pudelikaelaks teie mängukogemuse ja graafikavõime, mida teie arvuti on tõesti võimeline andma.

Üks asi, mida te siiski saate teha, on oma värskendussageduse ületaktimine ja püüda oma monitorist parema jõudluse saavutamiseks rohkem välja võtta.

Eelmine artikkelWonderFox DVD Video Converter läbivaatamine
Järgmine artikkelKuidas eraldada rohkem RAM-i GTA5-le

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia