Avaleht Software NVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada

NVIDIA Shadowplay salvestamine Vale monitor: kuidas parandada

7
0
nvidia-shadowplay-recording-F14F.png

Nvidia Shadowplay on GeForce Experience’i funktsioon, mis võimaldab kasutajatel salvestada oma ekraani heas resolutsioonis ning see on üsna tuntud striimijate ja YouTuberite seas.

Kahjuks ei tööta ShadowPlay alati nii, nagu ette nähtud. Kui sa ei saa sellega soovitud ekraani salvestada, ei ole sa üksi. Vale ekraani salvestamine on üks levinumaid probleeme, millega GeForce Experience’i kasutajad ShadowPlay kasutamisel kokku puutuvad.

Õnneks on olemas veel mõned võimalused, kuidas tarkvara ettenähtud viisil tööle panna, ja me oleme siin, et teid selles aidata. Niisiis, kui tegemist on Nvidia Shadowplay’ga, mis salvestab vale monitori, on siin mõned võimalused, kuidas seda parandada.

1) Installige GeForce Experience uuesti

Et ShadowPlay õigesti tööle saada, on GeForce Experience’i uuesti installimine tõenäoliselt parim lahendus, sest see on esimene lahendus, mis meil töötas (pärast paljude, paljude asjade proovimist).

See juhtub seetõttu, et probleem ei pruugi olla GeForce’i riistvaras või püsivara, vaid tarkvaras, mis aitab sul oma graafikakaarti uuendada. Võib-olla aitab ka teie graafikakaardi testimine, et veenduda, et see töötab nii, nagu see peaks töötama.

Mõnikord ei piisa uuesti installimisest, vaid on vaja mõningaid täiendavaid samme, seega tee kindlasti järgmist:

Kõigepealt desinstallige GeForce Experience. Kui see on tehtud, ühenda teine monitor GPU-st lahti ja käivita arvuti uuesti. Oota, kuni arvuti sisse lülitub, ja installige uuesti GeForce Experience, lülitage sisse Instant Replay ja seejärel käivitage mõni mäng, mis kasutab teie GPU-d ja mängib täisekraanil.

Kui mäng jookseb täisekraanil, vajutage Alt+Z, et lülitada kiirreprodutseerimine välja. Kui see on tehtud, klõpsake ülemises nurgas oleval hammasrattastikul ja kerige alla kuni privaatsuse punktini, seejärel lülitage kohene taasesitus sisse. See peaks teie jaoks probleemi lahendama. Võite minna edasi ja kinnitada teise monitori.

2) Muutke privaatsuse kontrolli konfiguratsiooni

See on veel üks viis, kuidas GeForce Experience’i tööle panna, kuid see on palju lihtsam meetod. Kõik, mida sa pead tegema, on Nvidia tarkvara konfiguratsiooni muutmine.

Kõigepealt ava GeForce Experience ja klõpsa oma kasutajanime juures olevale ülekande nupule, et lülitada välkmängimine välja.

Seejärel mine GeForce Experience’i akna paremal ülaosas asuvale hammasrattastikule. Sealt kerige alla, kuni näete kasti “IN-GAME OVERLAY” ja klõpsake “SETTINGS”.

Sealt kerige allapoole, kuni leiate Privacy Control ja klõpsake sellel.

Avaneb aken ja seal peaks olema üks valik nimega Desktop Capture. Võta see valik maha.

Kui see kõik on tehtud, väljute, kuni saate uuesti sisse lülitada Instant Reply. Sellest peaks probleemi parandamiseks piisama.

3) Konfigureerige Nvidia Control Panel

Nvidia Control Panel’i õigesti konfigureerimise tagamine võib samuti aidata kaasa sellele, et ShadowPlay hakkaks salvestama õiget monitori.

Sellele pääsemiseks minge töölauale, vajutage hiire paremale nupule ja seejärel klõpsake vasakuga “Nvidia Control Panel” ning seejärel valige “Set Up Multiple Displays”.

Kontrolli, kas seal on kaks monitori loetletud. Võimalik, et nendes seadetes näed sa kahte monitori ja Nvidia salvestab esmase ekraani.

Ilmselt on Nvidial oma seaded ja esmased ekraanid, olenemata sellest, millise monitori olete seadnud oma esmaseks. Nagu te võisite arvata, tekitab nende vahetamine probleeme, kui püüate salvestada konkreetset monitori.

Tehes paremklõpsu ekraanil, mida sa tahad salvestada, saad avada menüü, mis näitab võimalust muuta monitor primaarseks.

Veendudes, et Nvidia juhtpaneeli monitoride konfiguratsioon vastab sellele, mida te neilt ootate, võib ShadowPlay hakata korrektselt tööle.

4) Lülita välja ja taaskäivita

Kõige lihtsam võimalikest lahendustest probleemile on lihtsalt monitorist lahti ühendada ja arvuti taaskäivitada. Kui see on uuesti sisse lülitatud, ühenda monitor uuesti ja see võib toimida.

Kuigi see kõlab klienditoe üldiste nõuannetena, toimib see mõnikord tegelikult ja see on nii lihtne lahendus, et seda tasub igal juhul proovida.

Ilmselt on palju erinevaid asju, mis võivad seda probleemi põhjustada; seega võite leida sellele rohkem kui ühe lahenduse. Loodetavasti piisab siin esitatud lahendustest, et teid aidata.

Eelmine artikkelKuidas üle timmida monitori värskendussagedust
Järgmine artikkelMida teevad mänguriprillid?

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia