Avaleht Arvutikomponendid Ülevaade Chroma klaviatuurist – Razer BlackWidow

Ülevaade Chroma klaviatuurist – Razer BlackWidow

8
0
review-chroma-keyboard-189CF2.png

Oleme hiljuti teinud ülevaateid Chroma vidinate kohta. See on aga ülevaade Chroma klaviatuurist, Razer BlackWidow Chroma, mis on üks parimaid mänguklaviatuure praegu turul. Pärast BlackWidowi turuletoomist 2010. aastal tõusis see klaviatuur üheks kõige populaarsemaks klaviatuuriks mänguvõistlustel, kus tavaliselt on kaalul miljonid dollarid. See uusim täiendus võtab selle tugeva jõudlusega platvormi ja lisab sellele Chroma valikud, kohandatavad värvimisvõimalused.

Kuigi Razer BlackWidow’i maine käib enne seda, võtab see ülevaade siiski objektiivse vaate sellele mängutarvikule ja selle omadustele. Selle populaarsus ütleb vähe, kui üldse, selle positsiooni kohta maailma parimate mänguklaviatuuride hierarhias. Asi on selles, et populaarsus ja parimaks olemine ei pruugi olla sama asi.

razer blackwidow chroma

Ausalt öeldes on see mänguklaviatuur mängude niššis sõna otseses mõttes omaette liigas. Seega ei ole kogu selle ümber toimuv sagimine vaid tühi hüüe. Ainukesed reaalsed konkurendid, kellest rääkida, on teised Razeri klaviatuurid ja Corsair K70 (RGB-versioon). See viimane konkurent annab Razer Chroma’le tegelikult kõvasti pihta ja on esimene oht, mis võib Razer BlackWidow’d troonilt maha võtta, kui ettevõte ei tõsta oma mängu.

Nüüd selle juurde, mida Razer BlackWidow pakub. Alustuseks töötab klaviatuur mehaaniliste lülititega. Ja igaüks neist lülititest on Razeri nimega märgistatud ja uhkeldab mitme tasemega, alustades kõige tipus Omm, millele järgneb Reset ja seejärel veel üks tase allpool. Väärib märkimist, et liikumine ülevalt alla on nii sujuv kui võimalik.

Razer BlackWidow’l on taustavalgustusega klahvid, mis põlevad nii, nagu sa soovid. Selles osas on see versioon sarnane BlackWidow Ultimate’iga, kuigi Ultimate’il põleb ainult Razer Green. Nii BlackWidow kui ka Ultimate kasutavad klahvide käivitamise jõudu. Vaatamata sellele, et Tournament Editioni klahvidel on see sama funktsioon, ei sütti see siiski ja sellel puudub ka numbriklahvistik.

– Selle klaviatuuri eluiga on 60 miljonit klahvivajutust – Täielikult programmeeritavad klahvid – Mängurežiimi võimalus – USB pass-through – Audio in ja audio out pesa – 1000Hz Ultrapolling – Razer Synapse – Anti-ghosting 10 klahvi ümberpööramiseks – Klaviatuuri kaalub 1500 grammi, mis vastab 3,31 naelale – Samuti on selle mõõtmed 475 mm x 171 mm x 39 mm (18,72″ x 6,74″ x 1,54″).

Klaviatuur tugineb ka punutud kiudoptilisele kaablile, mille peamine eelis on see, et see ei kannata püsivaid deformatsioone, kui see takerdub või paindub. Kahe USB-pordi olemasolu tähendab, et sul on veel üks USB-port teise lisaseadme, näiteks hiire jaoks. Kui teil juhtub olema ka Razeri kõrvaklapid, peate selle siiski arvutiga ühendama, kuna see kasutab samuti standardset USB-d. See ei tohiks aga olla takistuseks kellelegi, kes kaalub selle mängutarviku ostmist.

Lisaseadmel on ka nii Audio In kui ka Audio Out. Audiopordid on nii head, et te ei ütle, et te ei ühenda seda otse arvutiga. Klaviatuuri USB-porti ühendatud hiir on samamoodi sama tõhus kui arvutiga ühendatuna, vähemalt mis puutub kasutajakogemusse.

Klaviatuur suudab pakkuda ka üle 16 miljoni värvivariandi, kuid see funktsioon on olemas kõigil Chroma lisaseadmetel. Staatiline režiim annab ühe värvi, Spectrum Cycling võimaldab aga näha kõiki vikerkaarevärve, kui need läbi jooksevad. Samuti on olemas hingamisrežiim, mis näib andvat klaviatuurile “elu”, kuna see pulseerib rütmiliselt.

Tegelikult saab Razer BlackWidow’ga iga üksiku klahvi puhul kasutada erinevat värvi ja sul on isegi mallid abiks. Mallid põhinevad erinevatel mängusituatsioonidel. Saate kasutada isegi intuitiivset ja põnevat Reactive-režiimi, kus klahvi värv sõltub sellest, millal te seda viimati puudutasite.

Kokkuvõttes

Tõsiste mängijate jaoks on see klaviatuur hädavajalik. Värvide esteetiline atraktiivsus või isegi nende vajalikkuse küsimus on kõik isikliku valiku küsimus, kuid kui võtate funktsionaalsust tõsiselt, ei tohiks need olla otsustavaks teguriks. See tähendab, et kui teile meeldib, et klaviatuur helendab ja siis iga koputusega eraldab kergeid roosa laineid, siis ei ole teil muud valikut, kui hankida see konkreetne klaviatuur.

Järgmine artikkelAlternatiivid GTX 1080-le

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia