Avaleht Uncategorized Tech Guide’i iPad Mini ülevaade

Tech Guide’i iPad Mini ülevaade

1
0

iPad Mini mahutab kõik asjad, mida kasutajad armastavad tavalise iPadi puhul, väiksemasse ja mugavamasse vormifaktorisse, mis mahub ühte kätte või meie teksade tagataskusse.

Paljude jaoks on iPad Mini just see lahendus, mis on tuttava välimuse ja tundega, mis tegi suuremast iPadist menukaks.

Kuid ärge arvake, et väiksem suurus tähendab halvemat jõudlust. Nagu Apple ütles oma uue seadme tutvustavas videos – see on iga tolli ulatuses iPad.

Ja pärast seda, kui oleme nädal aega kasutanud iPad Mini 64 GB Wi-Fi-mudelit, peame sellega nõustuma.

Tegelikult on selle ekraani eraldusvõime ja protsessor sama kui iPad 2 puhul.

Ja mis kõige tähtsam, kõik iPadi rakendused – ja neid on nüüdseks üle 275 000 – töötavad iPad Mini 7,9-tollisel ekraanil suurepäraselt, ilma et neid oleks vaja üles- või allapoole skaleerida.

iPad Mini on disainilt võtnud rohkem eeskuju hiljuti ilmunud iPhone 5-st kui suuremast iPadist.

Sellel on sama rombikujuline serv nagu iPhone 5-l ja ka sama värviskeem – must/liivakivi ja valge/hõbedane.

Tagakülg on valmistatud anodeeritud alumiiniumist – samast materjalist, mida kasutatakse ka MacBooki puhul.

Kuid loomulikult on sellel endiselt suur osa iPadi DNA-st ja see ei ole lihtsalt kahanenud, vaid pigem on see disainitud oma joonistusplaadilt, et mahutada iPadist tuntud ja armastatud funktsioonid väiksemasse seadmesse.

iPad Mini on vaid 7,2 mm paks – see on 23 protsenti kergem kui tavaline iPad – ja kaalub vaid 308 grammi, mis on 53 protsenti kergem kui tema suurel vennal.

Seade tundub käes hästi ja kui seda esimest korda käes hoiad, oled meeldivalt üllatunud, kui õhuke ja kerge see on.

Selline suurus meeldib kasutajatele, kes armastavad iPadil raamatuid lugeda. iPad Mini on peaaegu sama suur kui tavaline raamat ja asjaolu, et seda saab hõlpsasti ühes käes hoida, teeb sellest veenva lugemisvahendi.

iPad Mini üks oluline disainierinevus on raam, mis mahub seadme ekraani ümber. Selle asemel, et olla kogu ulatuses sama paks nagu suuremad iPadid, on iPad Mini raam ekraani mõlemal küljel oluliselt väiksem.

See nutikas disainilahenduse otsus tähendab, et iPad Mini üldmõõtmed on väiksemad, kuid samas on selle ekraan suhteliselt suur.

Esimene sõna, mis väiksemate mõõtmete ja kergema kaalu puhul meelde tuleb, on mugavus.

Kuigi kõik iPadi funktsioonid on olemas, on iPad Mini piisavalt väike, et seda saaks ühes käes hoida. Ja tänu väiksemale kaalule ja paksusele ei ole seda raskem käes hoida kui kerget märkmikku.

Üks asi, mis takistab kasutajatel 9,7-tollise iPadi kuhugi kaasa võtta, on selle suurus. Kuid iPad Mini puhul on see takistus kõrvaldatud.

Tegelikult mahub iPad Mini meie teksade tagataskusse ja isegi spordijope taskusse.

iPad Mini ekraan on silmapaistev ja kuigi see ei ole Retina Display nagu iPhone 5 ja 9,7-tollise iPadi puhul, on selle resolutsioon 1024 x 768 siiski korralik.

See on täpselt sama resolutsioon kui iPad 2 9,7-tollisel ekraanil.

Aga kuna iPad Mini mahutab sama palju piksleid väiksemale 7,9-tollisele ekraanile, on see üsna ere ja terav.

iPad Mini puuteekraan on sama tundlik kui suuremal iPadil, nii et rakenduste vahel liikumine, veebis surfamine, raamatu lugemine ja rakenduste kasutamine pakub identset kogemust.

Ekraani mõõtmed ja ikoonide mõõtkava ekraani suuruse suhtes on sama, mis tavalisel iPadil.

Kuigi tegelikud ikoonid on väiksemad, on erinevates rakendustes ja menüüpunktides siiski lihtne navigeerida.

Ekraani kuju annab ka palju ruumi veebilehtede vaatamiseks, rakenduste kasutamiseks, e-posti kasutamiseks ja iBooks’i lugemiseks.

Ja isegi kui ekraani kallutada maastikurežiimi, pakub see endiselt suurepärast akent veebilehtede, filmide ja rakenduste vaatamiseks.

Üks olulisemaid asju iPad Mini puhul on see, et kõik suurema iPadi jaoks loodud rakendused toimivad ka väiksema seadme puhul suurepäraselt.

Kuna iPadile on saadaval rohkem kui 275 000 rakendust, oli oluline, et iga rakendus sobiks ekraanile ideaalselt. Apple valis 7,9-tollise ekraani, mille resolutsioon on 1024 x 768, mis tagas selle.

Viimane asi, mida Apple soovis teha, oli raskendada arendajate jaoks põnevate rakenduste loomist iOSi platvormile.

Nii et arendajate jaoks on asi tavapärane ja pole vaja arendada uusi rakendusi või kohandada olemasolevaid rakendusi teise ekraanisuuruse jaoks.

Apple teab täpselt, kus on tema tugevused ja seda tõestab ka asjaolu, et iPad Mini sobib iPadide perre identselt kõigi rakenduste käivitamise võimalusega.

Kõik suured mängud nagu Angry Birds, Fruit Ninja, Facebook, Twitter, Real Racing ja paljud, paljud teised on iPad Mini peal võrdselt mängitavad, kasulikud ja nauditavad.

JUHTIMUS

iPad Minis oli sama A5 protsessor kui iPad 2-s, mis ei ole sugugi kehvem.

Seadme sujuv jõudlus rakenduste avamisel, teistele rakendustele üleminekul ning mängude ja filmide mängimisel on A5 kiiruse ja graafilise jõudluse kombinatsiooni tulemus.

Samuti peaks see tänu oma energiatõhususele saama osa iPad Mini suurepärase aku jõudluse eest.

A5 suurepärane jõudlus paistis silma ka selliste asjade nagu filmide ja fotode redigeerimine juures.

9,7-tollise iPadi kasutamist kaamerana peavad paljud imelikuks, kui seda suurt seadet pildi või video jäädvustamiseks käes hoida. See toimib küll, kuid näeb lihtsalt kummaline välja.

Nüüd on väiksem iPad Mini muutnud piltide ja videote jäädvustamise praktika palju vähem ebasobivaks.

iPad Mini pardal on FaceTime HD kaamera, mis sobib ideaalselt FaceTime’i videokõnede tegemiseks teiste iOS-seadmete ja Mac-arvutite vahel.

7,9-tolline ekraan annab sulle suurepärase ülevaate sõbrast või pereliikmest, kellega räägid.

Ja kuna iPad Mini on mugava suurusega, et seda igal pool kaasas kanda, siis saad neid meeldejäävaid hetki jäädvustada 5-megapikslise tagakaameraga, mis suudab salvestada ka 1080p kõrglahutusega videot.

7,9-tolline ekraan on üsna hea pildiotsija, nii et kaadrite kadreerimine on väga lihtne.

Kaamera on varustatud ka automaatse videostabilisaatoriga, nii et sinu videod näevad samuti üsna sujuvad välja.

VÄLKÜHENDUSLIITMIK

iPad Mini on pärinud sama väiksema Lightning-dokkliitmiku, mida esmakordselt nägime iPhone 5 puhul.

Pistik on 80% väiksem ja pööratav, nii et erinevalt vanast 30-poldilisest dokkimisliidesest ei ole oluline, kuidas sa kaabli ühendad.

iPadi aku jõudlus on alati olnud üks selle peaomadusi ja iPad Mini ei ole siinkohal mingi erand.

Me kasutasime ainult WiFi-ühendusega iPad Minit, seega ei mõjutanud akut 4G-raadio, kuid selle jõudlus hämmastas meid siiski.

Apple’i poolt märgitud 10-tunnine aku kestus sai iPad Mini puhul kergesti ületatud ning seda pideva kasutamise ja kogu aeg sisselülitatud wi-fi puhul.

Wi-fist rääkides on iPad Minil täiustatud wi-fi raadio, mis toetab kahte sagedusala 2,4Ghz ja 5Ghz ning kanalite ühendamise funktsiooni, mille tulemuseks on märgatavalt kiirem ühendus ja allalaadimine.

SMART COVER

See ei oleks iPad ilma Smart Cover’ita ja ka iPad Mini on varustatud mini Smart Cover’iga.

iPad Mini nutikatte magnetiline hing on kaetud sama värvilise materjaliga kui ülejäänud kate.

See klapib ekraanile sama lihtsalt sisse, et kaitsta ekraani ning paneb selle sulgemisel ka ekraani magama ja äratab selle avamisel uuesti üles.

Väiksem Smart Cover iPad Mini jaoks, mis on saadaval mitmes värvitoonis, klapib kokku ka statiiviks, mille abil saab samuti kirjutada või vaadata.

MIDA ME OLEKSIME TAHTNUD NÄHA

Retina Display oleks iPad Mini puhul olnud küll vaimustav, kuid see oleks ka seadme hinda oluliselt suurendanud.

Aga kui kliendid tõesti tahavad Retina Display’d, siis võivad nad valida iPhone 4S või iPhone 5, iPod Touchi või suurema neljanda põlvkonna iPadi.

Apple on seadme hinda üsna agressiivselt kujundanud, sest algtaseme iPad Mini – 16 GB suurune ainult WiFi-ühendusega mudel – maksab 369 dollarit.

See ei ole sugugi paha, kui arvestada, et viienda põlvkonna iPod Touchi hind on 329 dollarit, kuid selle mälu on suurem (32 GB) ja ekraan on 4-tolline Retina ekraan.

40 dollari lisatasu eest saab iPad Mini.

Samuti on iPad Mini kõigis konfiguratsioonides 170 dollarit odavam kui 9,7-tolline iPad koos Retina ekraaniga.

Apple on loonud iPad Mini näol uue toote, mis suudab mahutada kõik suurema iPadi suurepärased funktsioonid väiksema ja atraktiivsema korpuse sisse.

iPad Mini pakub suurust, mida paljud kliendid on oodanud – see on suurem kui iPhone, kuid mitte nii suur kui tavaline iPad.

Nii et neil, kes on seni iPad’i ostmist sel põhjusel tagasi hoidnud, on nüüd igati põhjust iPad Mini ostmiseks.

Hind: 369 dollarit (16 GB wi-fi), 479 dollarit (32 GB wi-fi), 589 dollarit (64 GB wi-fi), 509 dollarit (16 GB wi-fi + 4G/LTE), 619 dollarit (32 GB wi-fi + 4G/LTE), 729 dollarit (64 GB wi-fi + 4G/LTE).

Eelmine artikkelTech Guide’i neljanda põlvkonna iPadi ülevaade
Järgmine artikkelTextBlade klaviatuur muudab teie sisestamise mobiilseadmetes

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia