Avaleht Uncategorized Meie intervjuu Hugo Oscari-võitnud digitaalsete efektide juhendajaga

Meie intervjuu Hugo Oscari-võitnud digitaalsete efektide juhendajaga

1
0

Martin Scorsese esimene etteaste 3D-sse filmiga “Hugo” osutus väga edukaks, sest see võeti kassas hästi vastu ja seda premeeriti ka viie Oscariga.

Võluv film jutustab lugu Hugost, noorest orbupojast, kes elab Pariisi rongijaamas ja üritab välja selgitada oma kadunud isa leiutise saladust.

Kuid oma seiklustel kohtub Hugo vana mehega, kellega on üllatav side, mis avab mehe värvika mineviku saladused.

Digitaalsete efektide juhendaja Alex Henning oli üks filmi õnnelikest Oscarilõpetajatest ja ta rääkis eksklusiivselt Tech Guide’iga oma suurepärasest tööst filmi juures, koostööst Martin Scorsese’iga, oma mõtetest 3D-st ja filmi allalaadimisest. Ja sellest, kus ta oma Oscarit hoiab.

Henning oli üks neljast kunstnikust, kes astus lavale, et võtta koos Robert Legato, Joss Williamsi ja Ben Grossmaniga vastu parima visuaalefektide eest saadud Oscarit.

Oscar oli andekale digitaalefektide juhendajale esimene ja tema efektide ettevõttele Pixomondo esimene.

Tehnikajuhend: Kuidas sulle Oscarite jagamine meeldis?

Alex Henning: See oli tegelikult üsna hägune. Natuke adrenaliinipunne alates sellest, kui nad jõudsid meie kategooriasse, kuni õhtu lõpuni.

TG: Kus sa oma Oscari hoiad?

AH: Ta elab lihtsalt juhuslikul riiulil minu kodus – ta ei ole klaasvitriinis ega spetsiaalse valgusfooriga või midagi sellist. Ta on lihtsalt mõne pildi kõrval minu lastest.

TG: Mis tunne oli koos Martin Scorsese’iga töötada?

AH Me tegime varem tööd tema Rolling Stones’i dokumentaalfilmi “Shine A Light” jaoks – me tegime selle jaoks mõned kaadrid, sealhulgas filmi lõpukaadrid, kus tehakse suur võimatu kaader, mis algab teatris ja lõpeb kogu New Yorgi näitamisega, mis oli ilmselgelt visuaalsete efektide kaader. Kuid me ei saanud Martyga kohtuda. Kuid Hugo puhul oli temaga koos töötamine privileeg. Iga kord, kui sa saad töötada kellegagi, kes on nii hea selles, mida ta teeb, sunnib see sind kui kunstnikku tõeliselt oma mängu tõstma.

TG: “Hugo” ei ole ilmselgelt visuaalsetest efektidest sõltuv film nagu “Transformers” või “The Avengers”, nii et kuidas te sellele lähenesite?

AH: See, mida me Hugoga tegime, ei olnud filmi mõte. Hugo on inimnäitleja, mitte CG-looming – visuaalsed efektid ei olnud peaosas. Meie lähenemine on püüda olla loomulikuks pikenduseks kõigele, mis on tehtud füüsilise pildistamise raames, ja sulanduda Dante Ferretti lavastuskujunduse ja Bob Richardsoni kaameratöö ning valgustusega, et laiendada neid asju ja aidata Marty lugu jutustada.

TG: Filmi teemaks on avastamine ja ka filmiarmastus – need on ilmselgelt teemad, mis on teile südamelähedased.

AH: Oli tore teha midagi George Melies’ist – mitte ainult filmitegemise pioneerist, vaid ka originaalsest visuaalsete efektide kunstnikust. Ta oli mees, kes leiutas palju kaameratrikke j a-tehnikaid, mida me tänapäevalgi kasutame.

TG: Milliste visuaalsete efektide kallal te töötasite, millest publik ei pruukinud teada, et need olid visuaalsed efektid? Kui publik ei märka teie tööd – kas see tähendab, et olete oma eesmärgi saavutanud?

AH: See on lõpptulemus, eriti sellise filmi puhul nagu Hugo, kus visuaalsed efektid peaksid täitma teatud lüngad. Hugo puhul oli väga lõbus see, et meil olid mõlemat tüüpi efektid – efektid, mis olid väga ilmselged ja mõeldud nagu stop motion pärast seda, kui nad fikseerisid üleskeeratava hiire või selline käsitsi maalitud välimus, mille nad andsid Jude Law’le. On hetki, kus me raputame sind välja ja ütleme “hei, siin on mõned visuaalsed efektid”, aga me teeme omamoodi tagasipöördumistehnikat, mida Miele oleks võinud kasutada. Meie jaoks oli kõik see rongijaama ja Pariisi ümbruse ja nende osade loomine, mida nad ei saanud filmida. Lavastus oli nii suur, aga see kattis nii vähe. Isegi kui sa oled seal sees, ei ole lage, seinad on lahtised – neli seina on ümbritsetud rohelise ekraaniga.

TG: Ja kuidas on sellega, et see oli 3D-s? Kui palju raskusi see teie tööle juurde andis.

AH: Üsna palju – ja seda igas otsas. See lisab väljakutseid loominguliselt, sest sa tahad leida viise, kuidas 3D-d pushida, ilma et see muutuks liiga suureks trikiks. See muudab visuaalsete efektide iga osa keerulisemaks – kaamera jälgimine, mängu liigutamine kuni kompositsioonini välja. Erinevalt teistest filmidest pean ma režissööri jaoks ühe korra kaadri lõplikult valmis tegema ja siis edasi minema ja looma vastava pildi teise silma jaoks. Me ei esitanud Martyt kunagi mono – kõik oli stereopildis.

TG: Mida arvate 3D-st? Kas see on midagi, mis jääb moeröögatuseks või on see siin, et jääda?

AH: Kuna 3D-postkonversioonide tegemise tehnika muutub üha arenenumaks, siis arvan, et vaatajatel tekib võimalus minna 3D-filme vaatama ja näha filmi korralikku 3D-konversiooni. Kui te vaatate mõnda varajast konverteerimist võrreldes mõne praegu välja tuleva filmiga, siis on see tehnoloogia ilmselgelt üsna palju paranenud. Kui te filmite 3D-s, kus teil on kaks kaamerat, nagu meil oli Hugo puhul, siis arvan, et see on pigem režissööri valik, kes seda tõesti tahab teha, kui et stuudio sunnib seda tegema. Seda on piisavalt raske teha ja see on piisavalt kallis, nii et see muutub pigem sellise režissööri valikuks, kellel on nägemus, et seda tehnikat kasutades jutustada lugu.

TG: Kas te leidsite, et Martin Scorsese kasutas 3D-d veel ühe filmitegemise vahendina?

AH: Ma olen näinud intervjuusid, kus ta ütleb, et ta ei tee praegu ühtegi filmi, mis ei ole 3D-s, aga see võis olla natuke naljaga pooleks. Vaatame, kui tema järgmine film välja tuleb, kas ta teeb seda 3D-s või mitte.

TG Te ja teie firma Pixomondo töötate uue “Amazing Spider-Mani” kallal? Kas see on nii?

AH: Jah, film saab olema suurepärane – seal saab olema mõned hämmastavad hetked. Ma ootan seda sama põnevusega nagu kõik teisedki.

TG: Kas te kasutate Pixomondo stuudios PC-d või Macid?

AH: Natuke mõlemat. Meil Pixomondos on Windowsiga tööjaamad, aga me kasutame paljude rakenduste jaoks ka Maci. Keskmine kunstniku tööjaam on Windows PC.

TG: Ja kuidas on filmide vaatamisega kodus – kas tulevik on Blu-ray või on see allalaadimine?

AH: Tarbijana olin väga põnevil, kui Blu-ray välja tuli – samamoodi nagu ma olin põnevil Laserdisc ja DVD pärast. Ma olen alati põnevil, kui saan oma kodus näha teravamat ja resoluutsemat pilti. Tarbijana olen tundnud, et olen ostnud nii palju DVD-d ja väga vähe Blu-ray’d. Nad raiskasid natuke kui aega HD DVD vs Blu-ray lahinguga ja nad ilmselt jätsid võimaluse kasutamata, mis on muutunud tõeliseks turuks, sest selleks ajaks, kui nad seda välja töötasid,

sai filmi 1080p-formaadis alla laadida.

Ma olen laps, kes kasvas üles plaadialbumitega ja mulle meeldisid väga plaadikaaned ning me olime teisipäeviti väga elevil, kui uued plaadid ilmusid. Mulle meeldis seda käes hoida, et lugeda plaadi lisamärkusi – mulle meeldib kogu see kogemus, nii et minu jaoks on ikka veel midagi, mis meeldib, kui ma hoian Blu-ray plaati käes.

TG Mida on sul ja Pixomondol plaanis teha?

AH Me tegime palju tööd “Lumivalgekese ja Huntmani” kallal ning oleme teinud ka hulga tööd ja praegu veel lõpetame “Troonide mängu” teise hooaja – Pixomondo tegi kõik visuaalsed efektid.

Hugo on praegu väljas 2D ja 3D Blu-ray’l ning ka DVD-l.

Seotud lood

Eelmine artikkelOppo Pad Air läbivaatamine – taskukohane tahvelarvuti, mis ületab oma kaalu
Järgmine artikkelPakmani postkast võib teie jaoks vastu võtta pakisaadetisi.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia