Avaleht Uncategorized Nokia Lumia 800 nutitelefoni läbivaatamine

Nokia Lumia 800 nutitelefoni läbivaatamine

1
0

Lumia 800 on esimene paljudest Nokia seadmetest, mis on varustatud alahinnatud Windows Phone’i operatsioonisüsteemiga ja kombineerivad selle mõne nutika riistvaraga.

Nokia ja Microsofti vaheline liit, millest teatati rohkem kui aasta tagasi, oli paljude arutelude ja spekulatsioonide teemaks.

Kas kunagine suur Nokia võib oma edu nutitelefonide valdkonnas taaselustada, kui ta ühineb Microsoftiga?

Toona oli palju kahtlejaid, kuid pärast seda, kui oleme rohkem kui nädala jooksul Nokia Lumia 800-ga tutvunud, võime öelda, et Nokia alati muljetavaldava riistvara ja Microsofti uusima nutitelefoni operatsioonisüsteemi ühendus toimib.

Nokia Lumia 800 on põhimõtteliselt ümbertöötatud versioon N9-st, mis ilmus eelmisel aastal ja töötab MeeGo operatsioonisüsteemiga.

Suuruse ja disaini poolest on see täpselt sama ning tundub käes hea ja kvaliteetse ehitusega.

Sellel on silmatorkav 3,7-tolline AMOLED-kapatsitiivne ClearBlack ekraan, mille resolutsioon on 480 x 800 pikslit, mida on lihtne lugeda isegi eredas päikesevalguses.

Ülemine ja alumine serv on koonusjas ja veidi õhem kui ülejäänud telefoni korpus.

Seade on valmistatud ühest tükist tugevast polümeermaterjalist, mis on läbivalt sama värvi, nii et isegi kui Lumia 800 saab kriimustuse või sisselõike, on see vaevalt nähtav.

Corningi Gorilla Glass katab ekraani, mille servad on kergelt kumerad ja allosas on kolm virtuaalset nuppu.

Nokia Lumia 800 esiküljel ei ole füüsilisi klahve – ainult kolm puutetundlikku ikooni – tagasi, kodu ja otsing.

Ülemise serva peal on 3,5 mm kõrvaklapipesa ja microUSB-pesa, mis on peidetud väikese klapi alla sama varjatud microSIM-kaardipesa kõrvale.

Vasakpoolne külg on paljas, nagu ka alumine külg, välja arvatud kõlaririiul, samas kui paremal küljel on helitugevuse tõstmise ja langetamise klahv, sisse/välja/lukustamise klahv ja spetsiaalne kaameranupp.

See on 11,65 cm pikk, 6,12 cm lai ja 1,21 cm paks ning kaalub 142 g.

OPERATSIOONISÜSTEEM

Igasugune ülevaade Nokia Lumia 800 kohta on sama palju riistvarast ja sellest, kuidas see Windows Phone’i operatsioonisüsteemiga kombineerub.

Avakuval on rida live-plaate – need on live, sest kasutaja näeb ühe pilguga kohe, mitu vastamata kõnet ta on saanud, uusi sõnumeid, lugemata e-kirju, sotsiaalvõrgustikes tehtud mainimisi ja suhtlemist ning palju muud lihtsalt ekraanile vaadates.

Rakendusi, mida on võimalik kiiresti kasvavast Windows Marketist alla laadida, saab ka koduekraanile kinnitada koos nende elava teabega.

Paar rakendust, mis seda ära kasutavad, on eBay ja Qantas.

eBay kasutajad saavad vaadeldava objekti, mille üle nad pakuvad, kinnitada koduekraanile ja näha ühe pilguga, kui kõrgele on pakkumised tõusnud, ilma et nad peaksid rakendusse sukelduma.

Lähitulevikus tuleb ka Qantas’i rakendus, mis annab kasutajatele võimaluse kinnitada oma lennuteave Lumia 800 avakuvale.

Kasutajad saavad näha, kas lend on hilinenud, on õigel ajal või alustab pardaleminekut.

Mitmed arendajad töötavad juba usinalt rakenduste loomisel, mis saavad seda võimalust ära kasutada. Tegelikult on neid nii palju, et Windows Market on hetkel maailma kõige kiiremini kasvav rakenduste pood.

Operatsioonisüsteemis on nutikas ja lihtne navigeerida, libistades iga rakenduse erinevatel lehekülgedel.

Mõned rakendused ei ole nii intuitiivsed kui teised, kus ekraani allosas olevad sümbolid ei tee selgeks, milleks nad mõeldud on. Õnneks paljastab ekraanide paremal küljel asuvate kolme väikese punkti puudutamine nende sümbolite sildi.

Oleksime eelistanud, et nimed oleksid olnud seal kohe alguses, mitte et oleks pidanud iga kord ekraani lisanuppu raiskama.

Samuti on võimalik koondada kõik oma sotsiaalvõrgustiku kontod ühte voogu ning pääseda sellistele saitidele nagu Facebook ja Twitter juurde Windows Phone’i platvormi jaoks mõeldud rakenduste kaudu.

On olemas otsene juurdepääs Xbox Live’i kontole, et saaksite oma kontole ligi pääseda ja sõpradega suhelda.

Meile meeldis platvormi juures selle elegantne lihtsus ja kasutajate lihtne navigeerimine menüüdes.

Nokia Lumia 800 on täisfunktsionaalne seade, mis toetab oma suurepärast disaini ja sujuvat operatsioonisüsteemi paljude kasulike funktsioonidega.

Sisseehitatud 8-megapiksline kaamera koos Carl Zeissi optikaga on muljetavaldav, pildid näevad täpsed ja värvilised välja. Ka videod olid teravad ja eredad.

Kaasas on ka Nokia Drive – sisseehitatud GPS-süsteem, mis on midagi enamat kui lihtsalt kaardid. See pakub täielikku suunajuhiseid ning näeb isegi välja nagu spetsiaalne GPS-seade koos 3D-vaate, maamärkide ja huvipunktidega.

Saadaval on ka lisatarvik, millega saab Lumia 800 autosse paigaldada.

Kui me juba kaartide teemal oleme, siis Lumia 800-l on ka Maps rakendus, mille abil saab leida asukohti ja isegi kõndimisjuhiseid.

Ja kasutajad saavad tasuta kasutada ka teiste riikide kaarte.

Kui olete muusikafänn, pakub Nokia Music palju kuulamist, sealhulgas Mix Radio, mis võimaldab tasuta voogedastust igasuguse muusika ja esitusloendite edastamiseks.

TÄHELEPANU

Nokia Lumia on 1,4 GHz protsessoriga ja pakub piisavalt kiirust kiireks navigeerimiseks ja rakenduste vahel vahetamiseks.

Ekraan on ka väga tundlik ja võimaldab hõlpsasti kerida läbi erinevate ekraanide ja kõigi rakenduste.

Kaasasolev Internet Explorer brauser renderdas lehekülgi hästi, kuid võrreldes teiste nutitelefonidega, mida oleme viimasel ajal kasutanud, võttis lehekülgede täielik laadimine paar sekundit kauem aega.

Ka aku kestis keskmisest kauem ja kasutusaeg oli umbes veerand päeva üsna suure kasutuseaga, mis hõlmas kõnesid, sirvimist ning pildistamist ja videote pildistamist kaameraga.

MIS MEILE EI MEELDINUD

Nokia Lumia, millel on ainult 16 GB salvestusruumi, oli meie arvates veidi vähe, eriti kuna seadme mahu laiendamiseks puudub mälukaardipesa.

Lisaks on saadaval 5 GB pilvesalvestusruumi, kasutades Microsofti SkyDrive’i.

Võimalus vaadata nutitelefonis loodud sisu kas juhtmevabalt või kaabli abil teleriekraanil on paljude seadmete tavapärane funktsioon, kuid Lumia 800-l kahjuks mitte.

Funktsioon, mida me oleksime soovinud näha, on wi-fi hotspot, mis võimaldab teistel seadmetel nutitelefoni mobiilsideühenduse abil traadita internetti pääseda.

See on Androidi nutitelefonide ja iPhone’i tavaline funktsioon, mis Lumia 800 puhul paistab silma puudumisega.

Nokia Lumia 800 on arvestatav alternatiiv iPhone’ile ja arvukatele turul olevatele Android-nutitelefonidele.

See on Nokia jaoks samm õiges suunas ja Lumia 800 meeldib paljudele kasutajatele, kes aastaid tagasi esimest korda Nokia seadmega mobiiltelefonide valdkonda sisenesid ja nüüd oma esimest nutitelefoni ostavad.

Kuna Nokia Lumia sisaldab nii palju funktsioone, mis on juba karbist välja toodud, on see suurepärane väärtus neile, kes otsivad seadet, mis läheb kaugemale kui ainult rääkimine ja tekstisõnumid ning kes ei taha rakenduste jaoks suurt raha kulutada.

Tugev seos Microsofti operatsioonisüsteemiga Windows, mida kasutab 90 protsenti maailma arvutikasutajatest, ja Microsoft Office’iga muudab Lumia 800 ideaalseks valikuks neile, kes peavad oma failidega hõlpsasti töötama ja neile eemalt ligi pääsema.

Nokia Lumia 800 ei pruugi meelitada iPhone’i ja Androidi kasutajaid oma seadmetest eemale, kuid võidab oma stiilse disaini, võimsa funktsioonikomplekti ja lihtsasti kasutatava operatsioonisüsteemi kombinatsiooniga siiski palju fänne.

Nokia Lumia 800

Hind: 699 dollarit või Telstra, Vodafone’i ja Optuse pakettides.

Neli tärni (viiest)

Eelmine artikkelNoke nutikas Bluetooth-lukk tähendab, et saate võtmed ära visata

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia