Avaleht Uncategorized Nokia Lumia 920 Windows Phone 8 4G nutitelefoni ülevaade

Nokia Lumia 920 Windows Phone 8 4G nutitelefoni ülevaade

1
0

Nokia Lumia 920 on ettevõtte uus lipulaev ja seda mitmel põhjusel – sellel on uus Windows Phone 8 operatsioonisüsteem ja see on ka 4G.

Hästi hinnatud Lumia 900 järeltulija, Nokia Lumia 920 tõstab seda oluliselt kõrgemale.

Lisaks Windows Phone 8-le ja 4G-le on seadme teiste silmapaistvate omaduste hulgas ka särav polükarbonaadist korpus ja suurepärane 8,7-megapiksline kaamera.

Nokia Lumia 920-l on suletud polükarbonaadist korpus, mis tähendab, et akule või mälupesale ei pääse ligi.

Sarnaselt iPhone’ile on ka Lumia 920 ülemises servas SIM-kaardi pesa, mida saab avada ainult kaasasoleva väljatõmbepeaga või tavalise näpuga või kirjaklambriga.

Samuti on ülemise serva ääres kõrvaklapipesa. Paremal serval on helitugevuse tõstmise ja langetamise klahv, sisse/välja/lukustamise klahv ja spetsiaalne kaameraklahv, mis lülitab seadme kaamerarežiimi ja aktiveerib ka katiku, et teha pilte.

Kaamerast rääkides, Carl Zeissi optikaga objektiiv asub seadme tagakülje keskkoha lähedal.

See on kaamera jaoks arukam asukoht, sest nii välditakse probleemi, et sõrmed satuvad kogemata fotodele, nagu on juhtunud iPhone’i ja Galaxy S III puhul, mille objektiivid on lähemal servale ja nurgale.

Seadme alumises servas on kõlarid ja microUSB sünkroonimis- ja laadimisport.

Lumia 920-l on tundlik 4,5-tolline PureMotion HD+ puutetundlik ekraan, mille alumisel serval on kolm virtuaalset klahvi – tagasi, kodu ja otsing.

Seade on 13 cm pikk, 7 cm lai ja veidi üle 1 cm paks. Esimene asi, mida me märkasime, kui seadet esimest korda kätte võtsime, oli selle kaal.

Nokia Lumia 920 kaalub 185 grammi, mis on üsna raske, kui võrrelda Samsung Galaxy S III (133 g) ja iPhone 5 (112 g).

Meie teooria on, et lisakaal tuleneb ekraanist ja lisatud Carl Zeissi optikast.

Aga see ei ole nii, et seade annab sulle käe valusaks kandmisest, seega ei ole lisatavad grammid suuremaks takistuseks.

WINDOWS PHONE 8

Lumia 920-st ei saa rääkida ilma Windows Phone 8-st – see on seadme üks suuremaid uuendusi.

Kiiruse ja väljanägemise poolest pakub see üsna palju muutusi võrreldes Windows Phone 7-ga, kuid ka paljud funktsioonid on täpselt samad.

Üks parimaid uusi funktsioone on võimalus muuta avakuva plaatide suurust vastavalt oma vajadustele.

Näiteks kui sa kirjutad palju tekste, võid muuta oma sõnumite plaadi kogu ekraani laiuseks.

Teisi vähemkasutatavaid paane saab kahandada nii, et need võtavad kas poole või veerandi ekraani laiusest.

Need plaadid on ka “live-plaadid”, mis tähendab, et teavet saab näha neil ilma rakendust avamata.

Mis puutub rakendustesse, siis Windows Phone 8 süsteemil on kiiresti laienev rakenduste raamatukogu, mis sisaldab kõiki suuri tegijaid – Facebook, Twitter, Angry Birds ja paljud teised.

Windows Phone 8 on ideaalne ka Windows PC kasutajatele ja võimaldab neil teel olles olla ühenduses oma Microsoft Office’i dokumentidega – Word, Excel, Powerpoint -, samuti on võimalik sujuvalt ühendada Outlooki e-posti ja ettevõtte e-posti kontod Microsoft Exchange’iga.

Samuti on võimalik seadme üks osa laste jaoks välja lülitada, mis on kasulik, kui teil on kombeks oma telefoni lapsele üle anda, et ta saaks mängida, ilma et oleks oht, et ta pääseks ligi teie enda sisule või seadetele.

Ruumid on samuti kasulik uus funktsioon, mis võimaldab kasutajatel luua privaatse sõnumite ala nagu jututuba.

Windows Phone 8 saab kasutada ka Xbox Live’i ökosüsteemi, nii et kui te olete Xboxi mängija, siis on teil ka teekonnal ligipääs oma veebis olevatele sõpradele ja mänguteabele.

On olemas mõned pro-laadimisega rakendused nagu Nokia Drive (GPS), Nokia Music, Local Scout, mis suudab välja selgitada lähedalasuvaid restorane, ostukohti ja vaatamisväärsusi.

Nokia City Lens on laiendatud reaalsuse rakendus, mis võimaldab kasutajatel näha seadme kaamera kaudu teavet ja hinnanguid restoranide, hotellide, ostude, transpordi ja vaatamisväärsuste kohta.

City Lens on suurepärane reisirakendus, et uurida piirkondi, kus te pole kunagi varem käinud, ja ometi on teil sama teave, mis kohalikel.

Kuid funktsioonide reas on Lumia 920 kaamera see, mis varastab show’d.

Nokia seadmetel on alati olnud korralikud kaamerad ja Lumia 920 jätkab seda traditsiooni ning tegelikult viib selle uuele tasemele.

8,7-megapiksline kaamera ja Carl Zeissi optika töötavad koos, et teha muljetavaldavaid pilte suurepärase värviedastusega, olenemata sellest, kas oled objektist vaid sentimeetri kaugusel või pildistad maastikku.

Ka videopoolel jäädvustab Lumia 920 ka täieliku kõrglahutusega 1080p.

JÕUDLUS

Üks asi, mida kasutajad Lumia 920 puhul märkavad, on see, kui palju kiirem see on võrreldes eelmise mudeliga.

Seda tänu kahetuumalisele 1,5 GHz SnapDragon protsessorile, mis annab seadmele ja Windows Phone 8 operatsioonisüsteemile kenasti energiat.

Lumia 920-l ei ole peaaegu mingit viivitust rakenduste avamisel ja sulgemisel ning ekraanide vahel liikumisel.

Ka aku jõudlus on üle keskmise ja kestab kergesti terve tööpäeva. Sageli ei pidanud me laadija järele jõudma enne 24 tundi pärast esmast laadimist.

Kuid aku kestvus sõltub ka sellest, kui tihti kasutate Telstra 4G-võrku. Leidsime, et aku võttis suurema löögi, kui olime suurema osa päevast 4G levialas.

Sisemälu on 32 GB ja Nokia ning Microsoft suunab Windows Phone 8 kaudu kasutajaid pilve, et saada 7 GB lisamälu SkyDrive’ile.

Nokia Lumia 920 on täisfunktsionaalne seade, mis väärib kaalumist iPhone’i ja Androidi seadmete kõrval.

Lumia 920 võime siduda kasutajaid sujuvalt Microsofti/Windows/Xboxi ökosüsteemidega meeldib paljudele kasutajatele, nagu ka üha suurenev rakenduste arv.

Nokia on alati teinud suurepärast riistvara ja Lumia 920 ei ole erand ning Windows Phone 8 operatsioonisüsteemiga on see piisavalt hea, et konkureerida turul olevate populaarsemate nutitelefonide kõrval.

Nokia Lumia 920

Hind: 829 dollarit või Telstra paketiga.

Eelmine artikkelNoke nutikas Bluetooth-lukk tähendab, et saate võtmed ära visata

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia