Avaleht Uncategorized Oppo Find X nutitelefoni ülevaade – julge disain koos peidetud kaameraga

Oppo Find X nutitelefoni ülevaade – julge disain koos peidetud kaameraga

1
0

Oppo Find X pakub värskendavat uut lähenemist nutitelefonile, mis maksimeerib ekraani pindala, peites kaamera intelligentselt ära, kuni seda vajate. See on julge seade, mida on rõõm kasutada.

Plussid
 • Nutikas disain
 • Massiivne ekraanipind
 • Varjatud kaamera ilmub siis, kui seda vajate
 • Suurepärane aku kestvus
 • Kiire laadimine
 • Muljetavaldav kaamera
 • Suurepärane pardasalvestus ja RAM-mälu
Miinused
 • Ei ole veekindel
 • Puudub NFC
 • Ei ole laiendatavat salvestusruumi
 • Pardal olevad kõlarid on nõrgad

Oppo on kindlasti tekitanud nutitelefonide turul laineid ja jätkab seda häiret oma unikaalse Find X-i – kenasti disainitud seadme, millel on peidetud kaamera – ja ilma süvendita.

Hiina väljakutsebränd on aastaid pakkunud atraktiivseid nutitelefone (paljud neist näevad välja identsed iPhone’idega), kuid Find X on läinud uude, põnevasse suunda.

Enamiku seadmete puhul näeme küll 18:9 ekraani, kuid nad peavad ikkagi tegema ruumi esikaameratele, anduritele ja kõlaritele.

Apple sai sellest mööda, kui võttis kasutusele süvendi ja paljud teised 2018. aasta telefonid – LG G7, Huawei P20 Pro, Huawei Nova 3i ja tulevane Google Pixel 3 on samuti süvendi lisanud. Isegi Oppo enda R15 Pro-l on notch.

Kuid mitte Oppo Find X-l.

6,4-tolline Panoramic Arc 19,5:9 AMOLED-ekraan (mis näeb välja nagu Samsungi Infinity Display) võtab peaaegu kogu seadme esikülje.

Tegelikult on selle ekraani ja korpuse suhe 93,8 protsenti.

Ülal ulatub ekraan peaaegu ülaosani ja sellel on pisike raam, samas kui ekraani alumine osa peatub väga väikese lõua kohal.

See tähendab, et sul on veelgi rohkem ruumi sisu, veebisaitide ja rakenduste nautimiseks.

Kus on siis kaamera? Kui tahad teha fotot või avada seadme lukustust, tõuseb kaamera elegantselt seadme ülaosast.

Ja selle ilmumine võtab vähem kui sekund aega ning kui oled pildistanud või Find X-i lahti lukustanud, kaob see kaamera lihtsalt ära.

Disaini poolest on Find X muljetavaldav, sest ekraani kumerad servad peegelduvad tagaküljel.

See tagapaneel on kenasti korrastamata – seal ei ole kaameraid, mäletate?

Oppo Find X on saadaval kahes astmelises värvitoonis – Bordeaux punane või Glacier Blue -, mis peegeldavad valgust kenasti.

Ka ehituskvaliteet on tugev – see ei tundu üldse habras.

Find X on veidi paksem kui teised nutitelefonid – 9,6 mm, et see kaameramehhanism ära mahutada, kuid te vaevalt märkate lisapaksust.

Kuid Oppo Find X-i puhul ei ole asi ainult välimuses.

Seadme jõuallikaks on Qualcomm Snapdragon 845 mobiiliplatvorm koos suurejoonelise 8 GB RAM-i ja 3730 mAh akuga.

Varjatud kaamera teeb muljetavaldavaid pilte, suurejoonelisi selfisid ja loeb ka sinu nägu hetkega ära, et seade lahti lukustada.

Seadistamise ajal teeb Oppo Find X sinu näost 3D-pildi – meil võttis see kuus katset, et see õnnestuks – ja kasutab 15 000 näopunktituvastuspunkti, et analüüsida ja sobitada sinu nägu – see on 20 korda turvalisem kui sõrmejälg.

Ja sõrmejäljelugejat niikuinii ei ole, kuid näotuvastus töötas peaaegu iga kord.

Kui see ei toiminud, palusime kas uuesti vaadata või sisestasime oma kuuekohalise salasõna.

Ja kodunuppu ka ei ole, nii et külgmise toitenupu vajutamine äratab ekraani ja seejärel ekraanil ülespoole pühkimine aktiveeris kaamera näo lukustuse avamiseks.

Aga kui tihti võiks kaamera niimoodi üles ja alla hüpata – ja kas see raiskab akut kiiremini?

Oppo ütleb, et ta viis Find X-i vastupidavustestid läbi – see aktiveeris kaamera 300 000 korda ilma probleemideta – see vastab kolme aasta kasutamisele.

Aga mis saab siis, kui telefon pikendatud kaameraga maha kukub. Ei mingit muret – kaamera suudab kukkumise koheselt tuvastada ja kaamera sekundi murdosa jooksul tagasi tõmmata.

Me testisime seda, kukutades telefoni üle pea teisele käele ja kindlasti mitte ainult ei olnud kaamera sisse tõmmatud, vaid ka teade, et kukkumine on tuvastatud ja kaamera on suletud.

Samuti oli võimalus kaamera uuesti aktiveerida sellest teatest. See oli tõesti muljetavaldav.

Oleme Find X-i kasutanud nädal aega oma igapäevase autojuhina ja ma arvasin, et varjatu kaamera trikk kulub ära – kuid seda ei juhtunud.

Olime tänulikud lisatud ekraanipinna eest. Videod nägid ekraanil suurepäraselt välja, kuid sisseehitatud kõlarid olid head, mitte suurepärased.

Meie ainus mure oli tolmu nägemine kaameramoodulil, mille saime ära pühkida ainult siis, kui see on pildistamiseks avatud.

Muljetavaldav oli ka see, et ekraan kustus, kui viisime telefoni kõnesid tehes näole – märkimisväärne saavutus, kui telefoni esiküljel asuvat lähedusandurit ei näe. Ja kaamera ei paistnud seda andurit pakkuvat.

Nagu siis, kui sa näed mustkunsti – me küsisime, “kuidas sa seda teed”?

Oppo Find X-i tagakaamerad on 20-megapikslised ja 16-megapikslised ning pildid on teravad ja muljetavaldavad. Heledas valguses on palju detaile ja loomulikke värve, kuid vähese valguse korral oli see veidi raskendatud.

Siin tuleb mängu tehisintellekt, et parandada oma pilte parema kontrasti ja ekspositsiooniga, mis põhineb sellel, mida ta näeb. Eesmise kaamera on tohutu 25-megapikslise eraldusvõimega ja seda täiendab ka AI oma võimet lugeda 3D näojooni, et anda teile paremad valgustusvalikud ja portreed.

Kui sa armastad selfisid, siis Oppo Find X on esmaklassiline kogemus, mille pildid näevad välja super teravad ja sujuvad.

Find X kaamera ei ole samas klassis kui iPhone X, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note 9 ja Huawei P20 Pro – kuid see ei jää kaugeltki maha ja suudab siiski teha arvestatavaid pilte ja selfisid.

Telefonis töötab Android 8.1 operatsioonisüsteemi kohal ColorOS 5.1 kasutajaliides – mis näeb välja nagu Apple’i iOS – ja selles on lihtne navigeerida.

Aku poolest kestab Oppo Find X poolteist päeva ühe laadimisega. Ma arvasin, et kogu päeva vältel üles-alla hüppav stealth-kaamera kärbib aku kestvust, kuid see ei olnud üldse nii.

3730 mAh aku on üks parimaid, mida oleme kasutanud ja selle kasin energiakasutus oli meeldiv üllatus.

Ja kui on aeg laadida, siis VOOC kiirlaadimise abil saab täisvõimsuse tagasi vaid 35 minutiga.

Nüüd on Oppo Find X-i puhul palju, mis meeldib.

Kuid on ka mõned asjad, mis puuduvad. Puudub NFC, nii et tap and go maksed on välja.

Samuti ei ole seade veekindel – ma arvan, et sissetõmmatav kaamera pani sellele punkti.

Sellel on küll helde 256 GB sisseehitatud salvestusruumi, kuid selle edasiseks laiendamiseks puudub microSD-kaardi pesa.

Meie jaoks on mälu nagu raha – seda ei saa olla liiga palju – ja Oppo jättis siinkohal kasutamata võimaluse seda seadet veelgi suuremaks muuta.

Oppo Find X-i kasutamisel märkasime ka mõningaid peeneid kriimustusi astmevärvi tagapaneelil. Mitte midagi drastilist, kuid valguses on need siiski näha.

Oppo Find X on nüüd saadaval eksklusiivselt JB Hi-Fi kaudu ja selle hind on 1099 dollarit.

VERDICT

Oppo Find X pakub värskendavat uut lähenemist nutitelefonile, mis maksimeerib ekraani pindala, peites kaamera intelligentselt ära, kuni seda vajate. See on julge seade, mida on rõõm kasutada.

Eelmine artikkelNüüd ei kaota sa kunagi midagi ega jäta midagi maha MYNT jälgimisseadmega.
Järgmine artikkelOppo R11 nutitelefoni ülevaade – täisfunktsionaalne seade tuttavas pakendis

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia