Avaleht Uncategorized Panasonic DMC-CM1 ülevaade – see on kaamera, millel on peal telefon

Panasonic DMC-CM1 ülevaade – see on kaamera, millel on peal telefon

1
0

Kas see on telefon? Kaamera? Midagi muud? Võiksime terminoloogiasse takerduda, kuid ma tean kindlalt järgmist: mõne minutiga pärast Panasonic DMC-CM1 käivitamist tegin ma pilte, mis olid mulle aastaid püüdmatuks jäänud, sest mu iPhone’i kaamera ei suutnud sama objektiga rahuldavat tulemust saavutada.

Nii et see ülevaade on vähemalt minu jaoks mingi ilmutus, et on võimalik ühendada suure jõudlusega kaamera ja nutitelefon, et saada seade, mis rahuldab fotograafi, kellele meeldib aeg-ajalt kasutada nutitelefoni, erinevalt nutitelefoni kasutajast, kellele meeldib aeg-ajalt teha selfie’d.

Kõigepealt tuleb arvestada, et selle käsitsemisega harjumine võib võtta aega. Ei saa kuidagi mööda sellest, et kaamera esiosast väljaulatuv objektiivi montaaž tundub käes väga veidralt, võrreldes tavalise nutitelefonide disainiga, kus pisike objektiiv on paigutatud korpuse külge.

CM1ülevaade1

Toite-, helitugevuse-, kaamera- ja päästikunupud asuvad kõik piki seadme ülemist serva, mis tundub õige, kui hoiate CM1 kaamerat maastikuvaates, kuid vähemalt esimestel kordadel, kui seda haarate, tunduvad need nupud veidi ebamugavad. Kuid ärge laske end sellest heidutada.

Te harjutate sellega. Kindlasti on teretulnud, et on olemas tõeline päästikunupp, mis aitab pildistamist stabiliseerida (vajalik, kuna CM1-l puudub pildistabilisaator), selle asemel, et tulistamiseks ekraani torkida.

Selle seadme nutitelefoni pool on sama hästi toimiv kui iga teine Androidiga seade, mille väga võimekas Snapdragon 801 protsessor ja 2 GB RAM pakuvad rohkem kui piisavalt võimekust.

Kõik telefoni ja rakenduste funktsioonid toimivad sujuvalt ja tundlikult.

CM1 pildid lähenevate detailidega

Ülevaadatud seadmes oli kasutusel Jellybean (5.0.2). Kuna ma olen iPhone’i kasutaja alates Apple’i esimese mudeli väljaandmisest, oli mul lihtne ümber lülituda. Arutelu iOS vs. Android on väljaspool selle ülevaate ulatust, nii et ma ei hakka sinna minema. Piisab, kui öelda, et lumi ei olnud kaugeltki nii külm, kui ma arvasin, et see on päeval, kui ma helistasin põrgu ukse juures.

Käitlus ja nutitelefoni funktsioonid kõrvale, tõeline täht siin on kaamera ja see on punkte kõik õiged punktid, ja siis mõned, pildistamise seade, mis piggybacks nutitelefoni. Tõepoolest, kui sellel ei oleks nutitelefoni külge kinnitatud, oleks see ikkagi suurepärane kaamera.

Selle kohta annavad tunnistust tehnilised andmed. 20,1MP, 1in sensor, mis püüab pilte läbi 10,2mm (28mm ekvivalent 35mm) f2.8 Leica Elmarit objektiivi. Tegelik f-stopp, f2.8 kuni f11. Tegelikud ISO seaded, kuni ISO 12 800. Tegelikud säriaja seaded.

CM1 pildid peene detailiga

Mehaaniline katik. Tegelikud valge tasakaalu seaded. Valik sRGB või AdobeRGB värviruumi vahel. Tegelikud režiimid: käsitsi, ava- või säriaegprioriteediga automaat, programm, stseen ja Pannie suurepärane intelligentne automaatrežiim ning video.

Nii et tegelikult on see nagu… tõeline kaamera. See jäädvustab RAW-formaadis. Ja JPEG, kui soovite. Või mõlemat. Tead, k-a-m-e-r-a.

CM1 pildid suurepäraste värvidega

Kui ma selle esimest korda proovisõidule võtsin, olid tulemused väga muljetavaldavad. Esimese pildistamise hulgas oli grupp mägijalgrattureid, kes olid märgistatud rajaotsas. Kui ma selle koju tõin, konverteerisin RAW-formaadi ja rakendasin mõningaid parandusi, ei oleks pilt sobinud ka aastaaruande või veebisaidi jaoks.

Pildil ei olnud mitte ainult kvaliteeti, mis võimaldaks tal vastu pidada reprodutseerimisele, vaid selles oli ka midagi muud üsna olulist: spontaansus, selline, mida on lihtne kaotada, kui tõmbad suure kaamera välja ja inimesed muutuvad äkki väga häbelikuks.

See on ka korgitäis makrofotot. Samal päeval, mil ma mäepildujaid jäädvustasin, veetsin paar tundi lähivõtteid lemmik jalutuskäigurajal ja jäin tulemustega väga rahule, sest CM1 võimaldas fookust kuni 10 cm sügavusele. Arvestades, et CM1 piltide selgus peab vastu ka mõnele tugevale kärpimisele, võite teeselda, et see fookustab veelgi lähemale.

CM1 pildistab suurepäraseid makropilte

See ei ole siiski ainult hea uudis. CM1-l on mõned ebameeldivad probleemid, millest suurim on aku kestvus. CM1 spetsifikatsioonilehel on märgitud aku kestvuseks 300 fotot ja kasutamisel vastab see üsna täpselt sellele.

Täielikult laetud aku tühjenes ühel sessioonil alla nelja tunni. See ei tohiks olla üllatav. Kombineerides 1-tollise MOS-sensoriga, autofookuse ajamiga, mõne keerulise kaamera vooluahelaga ja kõrglahutusega LCD-ekraaniga, mis iganes sidepidamine on lubatud, ei ole raske mõista, kuhu mahla kulub. Seda tasub silmas pidada, kui teil on vaja, et CM1 oleks terve päeva telefon. Lõunasöögi ajal ei saa olla mingeid improviseeritud fotosafareid, kui soovite õhtusöögi ajal ikkagi ühendust võtta.

Veel üks suurepärane makrofoto CM1-ga

Saate filmida 4K-videot, kuid 15 kaadri sekundis jäädes soovite tõenäoliselt jääda 1080p-kaadrite juurde, et liikumine oleks kõige sujuvam.

Ka objektiivi ümbritsev astmeline manuaalrõngas oli omadus, millega ma kohe soostusin, sest see andis seadmele rohkem “tõelise kaamera” tunnet.

Siiski on selle toimingud seotud viimase ekraanil määratud seadistusega, näiteks ava, manuaalne fookustamine, säriaeg, ISO või kompensatsioon. Ükski neist ei ole puuteekraani abil töötades nii palju erinev. Ma ei väida, et manuaalrõngas on kasutu. Lihtsalt ei ole nii kasulik, kui te esialgu arvate.

Mõne reguleerimise jaoks, nagu näiteks valguskompensatsioon programmirežiimis, on see suurepärane. Teiste puhul, näiteks manuaalse fookustamise puhul, mitte nii väga.

CM1 pildid, mis näitavad muljetavaldavat selgust

Seda arvestades ei ole ma veel näinud paremaid pilte nutitelefonist. Kontrolli tase pildistamisprotsessi üle koos piltide kvaliteediga teeb selle patud kergesti andeks. Samuti ei tohi ignoreerida CM1 laiendatavat mälu.

Võimalus võtta kuni 128 GB suurust microSD-kaarti, mis võimaldab mitte ainult pildistada palju kaadreid, vaid ka hallata oma pildiraamatukogu nagu tavalise digikaamera puhul, kirjutades kaardile, seejärel pildid arvutisse ja vormindades kaardi pärast CM1 kaardipessa tagasipanekut. Kui olete kunagi avastanud, et peate oma telefonist prügipilte kustutama, siis hindate mälu laiendamise mugavust.

Eriti Instagrami fännide jaoks oleks CM1 kõige ideaalsem pildistaja, mida ma suudan välja mõelda, mitte ainult pildistamisvõime tõttu, vaid ka tiitrite ja siltide lisamine pühkimistekstide abil on palju parem kogemus kui iOS-seadmega sama tehes.

Käsitsi pildistatud öine foto CM1-ga

Teisest küljest, kui teil on olemas võimekas Wi-Fi võimekusega kaamera (mille hulka kuulub tänapäeval palju tooteid), võite alati pildid oma olemasoleva nutitelefoni partnerrakendusse shuntida ja nii pilte postitada. Muidugi, siis seisate silmitsi topeltseadme dilemmaga. Ma arvan, et me kõik võime nõustuda, et kahe seadme kaasas kandmine Instagrami või muusse sotsiaalmeediasse postitamiseks võib olla liiga suur sild.

Teadmiseks, ma proovisin sessiooni, kasutades oma Lumix LX100 ja shuntisin pildid Image Appi kaudu iPhone’ile ja postitasin Instagrami. Peale telefoni ja kaamera korduva sidumise vaeva, on see sama hea lahendus kui CM1 kasutamine, LX100 suurepäraseid pildistamisvõimalusi arvestades ilmselt isegi parem.

See tähendab, et kui te hindate kõrgekvaliteediliste piltide jäädvustamise võimalust, kuid ei suuda end panna nutitelefoni kaasas kandma ja siduma hea kompaktkaameraga, siis peaks teie otsus olema tehtud. CM1 on ideaalne.

CM1 öise pildistamise stseeni seadistus

Ma poleks kunagi arvanud, et ma seda ütlen. Tõepoolest, ma mäletan vaidlusi, mida ma pidasin esimese põlvkonna nutitelefonide ajal, kui fotograafiakolleegid pooldasid kombineeritud pildistamise/kommunikatsiooni seadme mugavust. Pidasin vastu soovile nendega nõustuda. Kuni praeguseni.

Viimase soovitusena tahan öelda, et te tahate osta sellele telefonile hea kaane. Ma leidsin end pidevalt, et tahaksin sellele Elmariti objektiivile objektiivikaitse panna, kuid kate on parim, võib-olla ainus võimalus. Samuti on aku küsimus suur probleem.

CM1 ülaosa ja esiosa

Kui olete innukas pildistaja, kes tõenäoliselt teeb kaameraga suuri sessioone, siis peaksite ostma endale eelarvesse välise laadija, mida saaksite kanda kindalaekas nende kordade jaoks, mil teie pildistamisrõõmud aku ülekoormavad, kuid teil on vaja, et telefon töötaks ka pärast seda, kui olete kaameraga lõpetanud. See võib olla suur nõudmine, arvestades CM1 juba niigi kopsakat hinda.

Selle artikli kirjutamise ajal on telefon saadaval ainult otse ostmiseks, ükski telekomiettevõte ei paku seadet pakettpaketiga.

* Ülevaate on kirjutanud professionaalne fotograaf Chris Oaten Insight Visualsist.

Panasonic DMC-CM1

Hind: $1299

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia