Avaleht Uncategorized Panasonic esitleb 2013. aasta Lumix kaamerate ja videokaamerate valikut

Panasonic esitleb 2013. aasta Lumix kaamerate ja videokaamerate valikut

1
0

Panasonic on välja toonud oma uue digikaamerate ja videokaamerate valiku, mis on mõeldud laiale kasutajaskonnale ja laiale võimekusele.

Olgu te siis professionaal, kirglik entusiast või algaja, Panasonicu muljetavaldav tootevalik – mis esitleti eelmisel nädalal Adelaides toimunud spetsiaalsel esitlusüritusel – pakub midagi igaühele.

Ettevõtte uut HD-kaamerate tootevalikut juhib lipulaevamudel – HC-X920M, mis lubab harrastusvideograafidele silmapaistvaid tulemusi. See on varustatud Panasonicu 3MOS System Pro süsteemiga ja selle hind on 1699 dollarit.

Et anda aimu, kellele see toode on suunatud, on järgmise astme videokaamera, HC-V720M, hind 799 dollarit. Mõlemad mudelid on saadaval mais.

Praegu on saadaval kolm mudelit, nende hulgas HC-V520M 50-kordse optilise suumiga; HC-V210M, mida Panasonics reklaamib kui ideaalset reisikaaslast, hinnaga 399 dollarit; ja HC-V110, hinnaga 299 dollarit.

Välja kuulutati ka üks kõvemängija, HX-WA30, mis on selgelt suunatud seiklusreisijatele või ekstreemspordi/aktiivsuse harrastajatele. See on veekindel kuni 10 meetri sügavuseni, löögikindel kuni 1,5 meetri sügavuseni, külmakindel kuni miinus 10 kraadi ja tolmukindel.

Nagu ka teistel väljakuulutatud mudelitel, on sellel Wi-Fi, taasesitus nutitelefoni või tahvelarvuti kaudu ning võimalus edastada videot reaalajas veebi kaudu. See on saadaval oranžis või sinises värvitoonis, selle hind on 399 dollarit ja see jõuab müügile mais.

Seal oli hulk uusi Lumixi kaameraid ja esitluse vingeks hetkeks oli uue NFC-funktsiooni tutvustamine, mis Panasonicu lootuste kohaselt toob kasutajatele uue taseme jagamisrõõmu.

NFC ehk Near Field Communication on võrgufunktsioon, mis võimaldab lihtsat sidumist seadmete, näiteks kaamera ja nutitelefoni vahel lihtsalt nende lähedusse viimisega.

Seejärel saavad need kaks seadet edastada sisu, näiteks fotot või videot. See ei ole uus idee, kuid kindlasti on see teretulnud funktsioon kasutajatele, kes soovivad jagada pilte kohapeal, selle asemel, et neid kõigepealt arvutisse või sülearvutisse alla laadida.

Väljapaistev kaamera oli DMC-TZ40, mis oma 20-kordse optilise suumiga pakub 35 mm ekvivalentse vahemiku 24-480 mm. See oleks suurepärane universaalkaamera kasutajatele, kellel on palju erinevaid teemasid.

Panasonic reklaamib seda kui ideaalset reisikaamerat, kuid me ei tea, miks peaksite selle ainult puhkusele kaasa võtma. See pildistaja võib teid kõikjale saata.

Sellel on äsja kasutusele võetud Wavelet-müravähendussüsteem ja see suudab oma 18,1-megapikslise MOS-sensoriga pildistada 10 kaadrit sekundis täislahutusega. Selle hind on 499 dollarit ja see on saadaval mais.

Meeldiv oli ka see, mida Panasonic väidab, et DMC-XS1 on maailma “oma klassi kõige õhem korpusprofiil”.

See on sisuliselt automaatne kompaktkaamera asjatundmatutele pildistajatele, kuid automaatfunktsioonidega ja 5-kordse optilise suumiga. See peaks hästi hakkama saama peaaegu igas pildistamisolukorras, kuhu selle omanik võib sattuda. Selle hind on 199 dollarit ja see on nüüd saadaval.

Vastupidavad kaamerad on midagi, mida Panasonic hästi teeb ja kaks uut vastupidavat kompaktkaamerat kuulutati välja: DMC-FT5 ja DMC-FT25, mille hinnad on $499 ja $249 ja mis on saadaval vastavalt mais ja aprillis.

FT5 on see, mille kasuks tasub otsustada. See on veekindel kuni 13 meetrini, löögikindel kuni 2 meetrini, tolmukindel ja külmakindel kuni miinus 10 kraadini.

Tegemist on aktiivse eluviisiga hästi sobiva kaameraga, mida täiendab veelgi GLONASSiga (globaalne navigatsioonisatelliitide süsteem) kooskõlas olev GPS, mis tagab parema täpsuse.

Loomulikult on kaamera ka pildistamiseks hea: Leica DC 28 mm objektiiv 4,6-kordse optilise suumiga, 16,1-megapiksline MOS-sensor, LSI Venus Engine pildiprotsessor, sarivõtterežiim 10 kaadrit sekundis täislahutusega, 50p Full HD-video salvestamine ja intelligentne automaatrežiim, mis on vaieldamatult parim automaatne pildistamissüsteem turul.

FT25 võib olla poole odavam, kuid selle funktsioonide nimekiri loeb nagu kompromiss, mida see pidi olema, et saavutada oma hinnapakkumine.

Näiteks on video piiratud 720p-ga. Ma arvan, et kui te oleksite just läbi põrgu kõndinud, et jõuda lumekattega tippu, siis oleksite tänulikud, et FT5 jaoks lisaraha kulutasite.

* Chris Oaten on professionaalne fotograaf ja Tech Guide’i digikaamera ülevaataja Insight Visuals’ist.

Seotud lood

Eelmine artikkelPanasonic toob välja uue valiku vastupidavaid Windows 8 seadmeid
Järgmine artikkelPentax Q10 kompaktne süsteemikaamera ülevaade

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia