Avaleht Uncategorized Panasonic FZ300 digikaamera ülevaade – kompaktne pildistaja koos superzoomiga

Panasonic FZ300 digikaamera ülevaade – kompaktne pildistaja koos superzoomiga

1
0

Kas on võimalik leida kaamera, mis suudab kõike? Kas selline koletis on olemas? Kui see on olemas, siis peaks see alustama ühest lihtsast reeglist: et sellel oleks piisavalt mitmekülgne optiline suum, et katta kõiki pildistamissituatsioone, mida tõenäoliselt pildistada soovite.

Sellisena on Lumix FZ300 oma 25-600 mm suumiga seda päris hästi.

Just viimaste nädalate jooksul – ma arvan, et see on tingitud jõulupühade eelseisvast hooajast – olen saanud rea soovituste päringuid sõpradelt, kes otsivad ideaalset reisikaamerat.

See on olnud õnnelik kokkusattumus, et mul on olnud FZ300 laenutuses, sest igal juhul on see osutunud ideaalseks referentsiks kui mikro-nelja-kolmnurkade pildistaja, mis sobiks.

FZ300review2

Retsept käib nii: Võta üks peeglita, micro four-thirds korpus, millel on hea sensor ja nüüdseks juba väljakujunenud funktsioonide nimekiri, mida Lumixi kaameralt oodata, lisa supersuumobjektiiv, mis katab laiast kuni supertelefotoni ja, voila, ongi olemas ideaalne reisikaamera, kuigi võib-olla veidi vähem, kui sooviksid väga kompaktset kaamerat.

Kui teil on vaja väikest ja kompaktset fotokaamerat, ja väikese all pean ma silmas taskusse mahtuvat, siis jääb teil puudu FZ300 kõige parem omadus: selle superzoomobjektiiv. Mõlemat ei saa. See peab olema kas väike ja taskusse mahtuv vähendatud funktsioonidega või mitte nii väike, kuid kotti mahtuv, kuid objektiiviga, mis rahuldab kõik teie loomingulised kalduvused.

Nii et see on kotti mahtuv, eks ole? Loomulikult on see nii. Hea valik.

FZ300top

Selgituseks tahan öelda, et kotitavuse all pean ma silmas kandekotti, õlakotti, kerget seljakotti ja muud sellist asja.

Ma võiksin siin pikalt rääkida kaamera jõudlusest, kuid FZ300 puhul on siin vähe uut, mis puudutab selliseid funktsioone nagu fookus ja valimisrežiimid ning menüüvalikud. Võtke sellest kaamerast superzoom ära ja teil jääks terve hulk olemasolevaid Lumixi kaameraid. Nii et ma võtan seda, et sa tead, et Lumixi pildistajad, nii funktsioonide kui ka jõudluse poolest, on kvaliteetne pakkumine. See kehtib ka FZ300 puhul.

FZ300review4

Vähemalt peaksite teadma, et sensor on 12,1MP High Sensitivity MOS tüüpi, objektiiv on 25-600mm (35mm ekvivalent) täisoptiline Leica DC Vario-Elmart suum f2.8. See pildistab 4K, jäädvustab kaadreid 4K-foto režiimis, kirjutab SD/SDHC/SDXC mälukaartidele, omab täielikku valikut pildistamis- ja AF-režiime, sealhulgas Panasonicu nutikat Intelligent Auto režiimi, ning peab bravuuriga vastu veele ja tolmule.

Igal juhul räägime sellest objektiivist, mis on üks kõige mitmekülgsemaid objektiivi, mida DSLM-il leida võib. Suumivahemik pakub võimalust pildistada laia maastikku või noppida detaile 100 meetri kauguselt.

FZ300ülevaade3

Sellist mitmekülgsust pakuvad turul vähesed kaamerad. Sonyl on HX300, Nikonil P900 ja Canonil SX60, millel kõigil on supersuumobjektiivid, nii et kui olete tõsine ostja, peaksite neid võrdlema.

Ma eeldan, et kui te vaatate lähemalt, siis leiate, et kuigi teistel on pikem maksimaalne suum, hakkab pildikvaliteet langema, kui te neid objektiivi välja keerate, mis tähendab, et kui te hoolite pildikvaliteedist, siis väldite tõenäoliselt igal juhul maksimaalset suumipikkust.

Milleks on siis vaja lisatuumivahemikku?

Pean rõhutama, et te peate seda ise katsetama. Väljaspool laboriteste, mida kõige nõudlikumad tehnikahuvilised enne ostuotsuse langetamist läbi vaatavad, on “vastuvõetav” pildikvaliteet kõigi teiste jaoks subjektiivne küsimus.

Chris Oaten

Sellegipoolest lubage mul välja tuua mõned plussid ja miinused.

Positiivne on see, et objektiiv on fikseeritud, nii et sensorile ladestunud tolmu ja osakeste käsitlemine ei ole probleemiks, kui te Euroopas või Aafrikas või kus iganes teie seiklused teid viivad. Ärge eksige. See on SUUR pluss.

FZ300Actioncaptures2

Pildistabilisaator on suurepärane, mis on ka väga hea, sest kui olete 600 mm kaugusele välja keeranud, tuleb teil isegi väga kindla käega kaamera värisemisega toime tulla, nii et hoolimata toe kasutamisest või kaamera hoolikast toetamisest võib kaamera värisemine hävitada palju kaadreid.

Ainult et see ei juhtu tänu FZ300 stabilisaatorile, mis minu arvates on 600 mm juures pildistades tõhus kuni 1/30 sekundi ulatuses.

Siiski pehmendab see pilti pisut, nii et võite selle välja lülitada, kuni te seda tõesti vajate, kui teie pildid kaotavad selle teravuse, mida te ihaldate.

FZ300 sobib suurepäraselt avameelsete kaadrite tegemiseks

Selle maksimaalne ava on f2,8, mis on konstantne kogu suumivahemiku ulatuses. See on suurepärane omadus. Profifotograafid võiksid ainult soovida 600mm f2.8, mis sobib DSLR-i, kuid ei vaja selle vedamiseks väikest kraanat.

Ma testisin AF-i täielikult väljavenitatud suumipikkuse juures, pildistades mõned surfajad, kelle taga oli päike loojumas. See on raske ülesanne mis tahes AF-süsteemi jaoks, sest kõrge kontrastsusega olukord ja mitu sihtmärki muudavad sihtmärgi fikseerimise keeruliseks, kuid FZ300 suutis siiski oma sihtmärgi leida, kuigi mitte ilma jahti pidamata.

ISO1600 kaader FZ300-ga

Negatiivsed küljed? Üks asi, mis mind hulluks ajas, oli zoomi tagasitõmbumine 25 mm olekusse. See juhtub siis, kui jätate suumi 10 sekundiks välja tõmmata, ilma et oleksite pildistanud.

Seega juhtudel, kui ma pildistasin objektiivi täielikult väljaulatuva objektiiviga ja pildistasin 4K-fotorežiimis ning seejärel võtsin üle 10 sekundi aega, et tulemusi chimpata, tõmbus suum tagasi 25mm olekusse, mis nõuab veel kaks/kolm sekundit, et lahkuda eelvaatest, naasta pildistamisrežiimi ja suumida tagasi 600mm-ni.

FZ300 suumivahemik

Iga kord, kui see juhtus, leidsin end kaamerast üles vaatamas, et näha suurepärast surfarit, kes lõikab lahedat liigutust, kuid jäin tegevusest ilma, sest 600mm juures pildistamise taastamiseks kulunud aja tõttu jäi see vahele. Seadistusmenüüs on olemas suumi jätkamise seade, mis vähemalt taastab suumi eelnevalt seatud fookuskaugusele, kui lülitate mängimisest pildistamisele, kuid neid kahte sekundit ei saa kuidagi tagasi.

Samuti avastasin, et pikema fookuskaugusega lähivõtetel pildistades on AF-il raske objektile asuda. Parem on lülitada ümber käsitsi fookusele, mida juhitakse objektiivi küljel oleva ratta abil, mis põhjustab fookuse veidi liiga vaba liikumist, nii et objektile teravustamine võib osutuda vaevaliseks.

VERDICT

Ma ei leidnud midagi muud murettekitavat, kui FZ300 minu käes oli. See katab oma suumivahemikuga tohutult erinevaid teemasid, isegi makrovahemikus sai ta hästi hakkama.

Ja lisaks kõigele on selle ISO-tulemus kuni ISO 3200 parim, mida ma seni Lumixi puhul näinud olen. Veelgi parem on see kõik sellise hinnaga, et saate osta mõned varu-SD-kaardid ja teil on 1000 dollarist veel vahetusraha.

Panasonic Lumix FZ300

Hind: $899

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia