Avaleht Uncategorized Panasonic GX1 Micro Four Thirds digikaamera ülevaated

Panasonic GX1 Micro Four Thirds digikaamera ülevaated

1
0

Panasonicu DMC-GX1 jõudis kohale päev pärast seda, kui olin vaadanud doku 20. sajandi keskpaiga tänavafotograafidest. Kas te arvate, et ma tahtsin tänavale minna kompaktse, tagasihoidliku kaameraga, mis saaks hakkama ettearvamatute teemadega, või mis?

GX1 karbist välja võttes tundus see kindlasti sobivat. Okei, see ei ole Leica, nagu Garry Winogrand kasutas omal ajal, kuid see suudab olla tagasihoidlik, ja see on tänavafotograafia võti: tabada objekt kiiresti, enne kui see näeb, mis toimub, ja reageerib kaamera kohalolekule.

Tehniliselt on sellel kaameral kõik vajalik olemas, kui teid ei häiri Micro Four Thirds formaat. 16-megapiksline sensor, täistööajaga live view, sobivalt reageeriv puuteekraan, “loominguline juhtimine”, tasememõõtja ja Panasonicsi suurepärane iA (Intelligent Auto).

iA jättis mind vaid paaril korral hätta, kuid see ei tohiks olla liiga üllatav. Taustavalgustatud tuvid, kes kobasid üle leivapuru, lollitasid seda, kusjuures iA eelistas aeglast säriaega tegevust haaravale kiirele säriajale.

Hea, et selle kontrollimiseks on lihtne lülituda manuaalrežiimi ja kuna GX1 pöidleratas teeb topelt tööd ava ja säriaja juhtimiseks – st reguleeri ava, vajuta lülitit, et reguleerida säriaega -, on lihtne asju juhtida.

Ma eelistan siiski kahe nupu ja pöidleratta süsteemi GX1 ühe pöidleratta juhtimismeetodile, kuid see on ilmselt lihtsalt aastatepikkune DSLR-i kasutamisest tingitud harjumus.

Kasutajad, kes alles kasutavad digikaameraid, ei pruugi sellele mõelda.

Mida see meile ütleb?

Et GX1, nagu ka teised Panasonicu G-seeria mudelid, on väga käepärane pildistaja, peaaegu idioodikindel algaja kasutajaile, kes ei viitsi liikuda mööda õnnelike napsude, kuid samas on lihtne lülituda täieliku loomingulise kontrolli alla manuaal- või muudes režiimides.

Siiski on paar asja, mis minu jaoks veidi ebamugavad.

GX1-ga kaasas olnud 14-24 mm objektiivi suumiregulaator on objektiivi tamburil. See on Panasonicu Micro Four Thirds objektiivide tavaline omadus.

Objektiivi varjatult käes hoides tõukasin peopesaga sageli suumiregulaatorit ja kui ma kaamerat pildistamiseks üles tõmbasin, avastasin, et see oli suumitud 42 mm peale, kui ma tahtsin laiemat pilti.

See oli veidi tüütu, eriti kuna objektiiv 42mm juures on pisut pehme, kuid see ei ole midagi, millega ei saaks harjuda ja millega ei saaks ümber käia.

Kui soovite pildistada pildiotsijaga, nagu me vanemad tüübid kipume eelistama, siis peate lisatasu 349 dollarit maksma äsja välja töötatud DMW-LVF2 Live View Finder’i eest.

Ausalt öeldes häirib see mind väga. Üks pakutavatest GX1 komplektidest sisaldab korpust ja 14-42mmm objektiivi umbes 1200 dollariga.

Et lisada pildiotsija, pead sa kulutama umbes 1600 dollarit koos ühe või kahe täiendava SD-kaardiga, mille puhul selle kaamera konkurendid, nagu näiteks üsna nutikas Sony NEX-7 oma suurepärase 24,3-megapikslise sensoriga, tunduvad veelgi ahvatlevamad, kuigi ka sellel kaameral ei ole pildiotsijat.

Igal juhul ütleb mulle selle kaamera reageerimisvõime väga vahetutes olukordades, mida tõestas minu kahetunnine tänavajalutus Sydney kesklinnas, et see kaamera peaks hästi vastu võtma igasugused kasutajad, kes tahavad lihtsalt midagi, mis teeb oma töö ära.

HD-videokaadrid on sobivalt muljetavaldavad, kuigi mustad värvid purunevad liiga kergesti.

Neile, kellele meeldib juhtnuppudega näpistada, on hea meel kuulda, et korpusele on lisatud kaks kohandatavat funktsiooninuppu ja veel kaks puutetundliku ekraani kaudu.

Kui olete leidnud mõned lemmiksätted, on nende nuppude abil lihtne nende vahel vahetada.

Praktiline on ka võimalus kohandada kiirmenüüd, lisades juhtnuppe hõlpsasti lohistades ja libistades.

Siiski on puuteekraani valikud nii täielikud, et ma leidsin end sageli komistamas, kas teha valikuid tagumise ekraani abil või valida seaded hästi kulunud menüü kaevandamise võimaluse kaudu.

Segadust tekitav? Natuke? Kindlasti, kuid minu kihlvedu on, et enamik kasutajaid sõidab selle laskuriga üsna hea meelega, ilma et nad puuteekraanilt lahkuksid.

Väga hea pildikvaliteet, tundlik käsitsemine, suurepärane iA ja kindel tunne käes teevad GX1-st väga väärilise järeltulija GF1-le, mis oli esimene Micro Four Thirds kaamera, mida ma proovisin ja mis mulle meeldis.

Kui soovid GF1-lt ülespoole vahetada, siis ära oota enam. See on see, eriti kui teil on mõned süsteemiobjektiivid.

Kui te ei ole Panasonicu G-seeria kaameratega abielus, siis peaksite tõesti tegema ettevaatlikult võrdlusostu, sest see turusegment on muutunud väga konkurentsivõimeliseks.

Kindlasti tuleb GX1 üles märkida kui üks, mida proovida. Kui te seda ei tee, siis võite lihtsalt kahetseda, et te seda ei teinud.

* Chris Oaten on professionaalne fotograaf ja Tech Guide’i digikaamerate arvustaja Insight Visualsist.

Panasonic GX1

Hind: 899 dollarit ainult korpus, 999 dollarit komplektina koos 14-42mm objektiiviga, 1199 dollarit koos power zoom komplektiga.

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia