Avaleht Uncategorized Panasonic HC-X900M videokaamera ja 3D objektiivi ülevaade

Panasonic HC-X900M videokaamera ja 3D objektiivi ülevaade

1
0

Kui 3D kinoelamuse tõus ja tõus on äratanud teie huvi oma koduseid filme telerist välja paisata, siis Panasonic soovib teid aidata oma 3D-konverterobjektiiviga.

Ärge siiski lootke liiga kõrgele, sest need muljetavaldavad, ekraanilt välja hüppavad efektid, mida olete kogenud lähimas megapleksis, nõuavad palju rohkem tehnilisi võlusid, kui on võimalik mahutada objektiivi adapteriga tarbijakaamerasse, mis antud juhul tugineb stereoskoopilisele kujutamisele, mis on juba väga pikka aega kasutusel olnud 3D jäädvustamise/näitamise meetod.

Esimene asi, millest tuleb aru saada, on see, et võlu tehakse konverteerimisobjektiiviga, antud juhul VW-CLT2, mis sobib erinevate Panasonici videokaameramudelite, sealhulgas ülevaatuseks tarnitud HC-X900 objektiivi esiosa kohale.

Selles konverteris on kaks objektiivi, mis edastavad kaamera sensorile kõrvuti pildi, kumbki 960×1080 pikslit (pool 1920×1080 HD-signaalist).

See tähendab, et teil on vaja 3D-televiisorit, mis suudab kuvada külg-üles 3D-formaati. Seda võiksite enne 3D-kodufilmi ostmist kontrollida.

Samuti, kui sul on Mac, siis oled sa tarkvara osas hätta jäänud, sest HD Writer tarkvara on ainult Windows 7 või Vista.

See ei tähenda, et Mac-kasutajad ei saa oma 3D-materjali töödelda, sest seda saab töödelda kaamerasiseselt ja ühendada otse Blu-ray või DVD-põletajale, et arhiveerida oma filmimaterjali plaadile. DVD-le põletamisel kaotad aga 3D-efekti.

Teine asi, mida tuleb silmas pidada, on see, et kui muundur on videokaamera külge ühendatud, kaotate praktiliselt kogu suumivahemiku. HC-X900M-i 23-kordne suum vähendati 1-1,5-kordseks, mille vaateväli on umbes võrdne 35 mm formaadis tavalise objektiiviga.

Niisiis, kui kõik see on korda tehtud, siis kuidas 3D-konverter toimib? Tegelikult… üllatavalt hästi, pakkudes kodufilmi tegijatele päris palju rõõmu.

Objektid ei hüppa teile sama intensiivsusega peale, mida kogete filmides, kuid efekt on siiski ilmne ja on kõige tugevam objektiivi lähedal asuvate objektide puhul.

See tähendab, et te ei taha pildistada 3D-kaadreid juunioride jalgpallist. Lisaks sellele, et te ei saa tegevust suumida, oleksid figuurid objektiivist liiga kaugel.

Sa pead oma pildistamisstiili kohandama, et see sobiks pildistamisprotsessiga, mis tähendab, et sa pead sageli otsima lähivõtteid.

Konverteri kinnitamine on sama lihtne kui objektiivifiltri kinnitamine. Asetate konverteri üle kaamera objektiivi, veendute, et kõrvad on joondatud neid vastu võtvate süvenditega, ja libistate lukustusmehhanismi paika.

Konverteri läätsekork toimib ka kalibreerimisseadmena kaksikobjektiivide joondamiseks ning kaamera tuvastab automaatselt konverteri ja teeb seadistuse, mille puhul tuleb sihtida umbes kahe meetri kaugusel asuvat objekti. Pärast seda lihtsat eelprotseduuri olete valmis pildistama. Kõlab veidi keeruliselt, kuid see on imelihtne.

Mis puutub HC-X900M videokaamerasse, siis ma olen selle seadme üle lihtsalt veidi rohkem vaimustuses kui 3D-konverteri üle.

3MOS-sensor salvestab suurepäraseid pilte, 32 GB sisseehitatud mälu ja SD-kaardi kaudu laiendatav mälu. Välja klapitavale ekraanile paigutatud puutetundlikud juhtnupud on lihtsasti juhitavad ja väga tundlikud. Igati kvaliteetne videokaamera, mis salvestab teravaid ja suurepärase värviga pilte.

3D-kaadreid saab ekraanil vaadata, kuid mitte korraliku 3D-efektiga. Selleks on vaja telerit. Kuid vähemalt saate oma jäädvustust eelvaadata, kuigi mõnele kasutajale võib kahekordistunud pilt mõne aja pärast veidi häirida. Tõepoolest, kaamera kuvab isegi hoiatuse, et kui see tekitab ebamugavustunnet, võiksite selle vaatamise lõpetada.

Tervitatav on võimalus 3D-materjali 2D-sse konverteerida, kuid saadud klipid ei ole nii head, kui need oleksid olnud, kui need oleks algselt 2D-s pildistatud.

Pärast paaripäevast katsetamist konverteriga ei ole 3D-materjali salvestamise mõte minu arvates väga ahvatlev, ja kindlasti veel vähem, arvestades salvestamise ja redigeerimise piiranguid.

Komplektis olev Windows-tarkvara on elementaarne, nii et kui soovite võtta oma 3D-materjali ja anda sellele samasugust lihvi, nagu te olete harjunud 2D-kaadritega – pealkirjad, lõiked, efektid, värvikorrektsioon ja muu selline -, peate ostma tarkvara nagu Vegas Pro 11, mis toetab Panasonicu konverteris kasutatava stereoskoopilise kaadri meetodi redigeerimist.

Ma ei saa selle tarkvara eest garanteerida, kuna ma ei ole seda proovinud, kuid Vegas Pro hea maine peaks olema piisav, et seda soovitada.

Mulle tundub, et planeerimine ja vaeva, mida 3D-materjali pildistamiseks on vaja teha, on kaugel spontaansest mööduvate hetkede jäädvustamisest, milles videokaamerad on nii head.

Nii palju, et tekib küsimus, kas te tõesti kasutate konverterit nii palju, kui te plaanisite, kui tormasite poodi seda ostma.

Teisest küljest, kui sul on 3D-funktsiooniga teler, oleks ju kahju mitte kasutada seda täielikult ära, et oma filmid oleksid 3D-s, eks ole?

On üsna tõenäoline, et enne selle konverteri ostmist omate esmalt 3D-telerit, mitte vastupidi. Selles osas on Panasonic VW-CLT2 tõenäoliselt üsna piiratud turul, kuid vähemalt küsitav hind teeb sellest pigem mõnusat naudingut kui luksust.

Aga HC-X900M? Praktiliselt täisedu selle väikese iluduse eest.

Neli ja pool tärni (viiest)

VW-CLT2 valikuline 3D-objektiiv

Kolm tärni (viiest)

* Chris Oaten on professionaalne fotograaf Insight Visuals’ist.

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia