Avaleht Uncategorized Panasonic Leica DG Vario-Elmar 100-400mm objektiivi ülevaade

Panasonic Leica DG Vario-Elmar 100-400mm objektiivi ülevaade

1
0

Esiteks, parimad ajad. Ideaalsetes tingimustes, mille all ma pean silmas tugevat valgustust, hea kontrastiga stseene ja objekti 100 meetri raadiuses, on teil suurepärane objektiiv.

Suumipikkus on väga kasulik paljude teleobjektide jaoks ja optika on väga hea, töötades kõige paremini alla 300mm, või vähemalt selline on minu mulje pärast nelja päeva kestnud jahtimist, et subjektid kaadrit täidaksid.

Ehituse kvaliteet avaldab kohe muljet. Pärast karbist väljatõmbamist tunned selle kaalu käes ja see tundub nii, nagu umbes 2000 dollari väärtuses objektiiv peaks tunduma. Soliidne ja tugev ning hästi kokku pandud.

Lumix 100-400mm objektiiviga tehtud pilt

Selle objektiiviga tegin mõned kaadrid, mida oleks raske kõrvuti võrrelda mõnest parimast klaasist, mida ma olen täiskaader-profi DSLR-iga pildistanud.

Mis puutub halvimatesse aegadesse…

Kõigepealt peaksin märkima, et mulle anti laenutusobjektiiv, samas kui mul oli ka Lumix GX85 laenutusel, nii et see oli ainus MFT keha, millega ma 100-400mm testida sain.

Need kaks ei sobi hästi kokku. GX85 on vale vormifaktor suure objektiivi kinnitamiseks. Seda on lihtsalt kohmakas käsitseda, kuna objektiivi kaal koormab kaamerakere üle.

Detailid lähivaates

See tundub käes kohutavalt tasakaalustamata. Kui sa oled GH4 omanik, siis peaks sind see huvitama. Muidu peaksid kompaktsete MFT korpuste omanikud uurima teisi võimalusi.

See on aeglane objektiiv. Objektiivi f4 juures 100 mm juures ei ole see liiga halb, kuid kui pildistad f6,3 juures 400 mm juures, pead sa ISO väärtust tõstma, et saada tegevusele sobivaid säriaegu.

Mõned kasutajad ei pane seda pahaks ja kui aus olla, siis on viimase põlvkonna kaamerate kõrge ISO-võimsus paljude pildistajate jaoks piisav lahendus.

Lumix 100-400mm objektiiv pakub muljetavaldavat teravust

Lihtsalt, iga kord, kui jõuate kõrgemale ISO-le, kaotate pildi teravuse. Sellest ei saa kuidagi mööda. Kui sensorimüra hiilib sisse, siis selgus väheneb. Nii see lihtsalt on.

Selgituseks on siinkohal, kus ma leidsin end. Võtsin selle objektiivi kaasa laupäeva pärastlõunal Aussie Rules’i mängule eriti halli ja viletsal talve pärastlõunal.

Et sellistes tingimustes tegevust külmutada, oli 400 mm otsas pildistades vaja ISO 3200. Jep, ei ole sõna otseses mõttes vale. Valgus oli tõesti nii hämar.

Kuid see ei

Ma lülitasin sisse kõik kaamera poolt pakutavad AF-režiimid, kuid mängija fookusesse toomine oli pigem hea õnne kui hea juhtimise tulemus. See oli pettumuse harjutus. Veel hullem oli see, et ISO 3200 juures olid pildid igasuguse teravuse kaotanud.

Tänapäeval, eriti seoses olümpiamängudega, pommitatakse meid regulaarselt suurejooneliste spordipiltidega, mis ainult rõhutab pettumust, kui omaenda pildid tulevad pehmeks, ja just selliseks kujunesid kõik selle jalgpallimatši pildid.

Vaid kaks päeva varem kasutasin sama objektiivi, et leida lainemurdja ümber lendavat ternes, kusjuures fookusrežiim oli sisse lülitatud ja see töötas suurepäraselt.

Suumivahemik 100mm kuni 400mm

Millest see erinevus? Ma olen nõus, et mind parandatakse, kuid mõistlik järeldus on kontrastituvastusega autofookus. See lihtsalt ei toimi halvas valguses.

Samuti on käsitsemisega seotud probleemid. See on suurepärane, et Panasonic sisaldab statiivikraami, kuid kuna see pöörleb rangelt 90 kraadi, on see monopodi kasutamisel piirav, sest tuleb ette olukordi, kus soovite kaadri kadreerimiseks küljele kalduda, kuid kraami pöörlemise piir takistab seda teha.

Ka zoomi toimimine vajab tõesti korralikku vaatamist. See pole kaugeltki sujuv. Ei ole kleepuv. Lihtsalt pisut liiga jäik. Ma leidsin, et pidin oma pilgu EVF-ilt eemale tõmbama, et vältida objektiivi põhjustatud silmapõhja valulikkust.

Lumix 100mm kuni 400mm objektiiv sobib suurepäraselt eluslooduse pildistamiseks

Kas ma ostaksin selle objektiivi? Ei. Aga kui ma pildistan pikkade objektiividega, siis sellepärast, et ma pildistan sporti ja ma nõuan sealjuures kõrgetasemelist jõudlust.

Kellele see objektiiv sobib? On žanreid, millele see objektiiv sobib.

Näiteks looduskaameratele (niikaua kui on kevad või suvi). Samuti, arvestades selle suhtelist kompaktsust, oleks see hea reisiobjektiiv neile, kes tahavad seda vahemikku. Kuigi, kui aus olla, siis mulle piisaks ka Lumix FZ300 reisikaamerana oma 600mm fookuskaugusega ja kindlasti-parem-kui-kui-palju-parem optilise kvaliteediga.

VERDICT

Kuigi mulle avaldas see objektiiv teatud olukordades muljet, jättis see mind enamasti vähevõitu. Pea aga meeles, et mind takistas veidi see, et ma pidin seda objektiivi paaritama GX85-ga. Kui oled GH4 omanik, mis pakub täiustatud kontrastituvastusega AF-süsteemi, siis ei tohiks seda objektiivi käest ära jätta.

Selle arvustuse kirjutas professionaalne fotograaf Chris Oaten Insight Visualsist

Panasonic Leica DG Vario-Elmar 100-400mm f4-f6.3 Panasonic Leica DG Vario-Elmar 100-400mm f4-f6.3

Hind: $2199

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia