Avaleht Uncategorized Panasonic Lumix DMC-GF6 digikaamera ülevaade

Panasonic Lumix DMC-GF6 digikaamera ülevaade

1
0

Tuleb öelda. Kui oled kord käes hoidnud Panasonicu tippriiuli Four Thirds-mudeleid nagu GX7, tundub peaaegu kõik muu pakutav nagu väike õlu.

Nii et andestage mulle, kui ma tundun GF6-ga alahinnatud olevat. Ilmselt on see parem kui see mulje, mis sellest arvustusest jääb.

Asi ei ole selles, et selle pildistamisvõime oleks teisejärguline. Tõepoolest, Panasonic näib leidvat viisi, kuidas iga oma uue kaamera sensorid eelmisest pisut paremaks muuta, kasvõi kõige väiksema mõõtme võrra.

GF6 pildid olid teravad ja teravad ning värvide käsitlus oli suurepärane.

Selles osas jäid mulle väga hea mulje. 16MP Micro Four Thirds Live MOS-sensor on oma kaalust kõrgemal.

Asi pole selles, et Wi-Fi funktsioonist oleks puudu. Kõik, mida sisseehitatud Wi-Fi puhul ootaksite, on olemas.

Kaugjuhtimine nutitelefoni abil. Jagamine veebi. Ülekanded arvutisse.

Kõik töötas hästi ja mul oli hea meel, et ma võisin pildistada 400 kaadrit ja Wi-Fi ülekannete jaoks jäi veel umbes tund aega.

See ei ole funktsioonide puudumise tõttu. Juhtimisskeem on üsna lihtne, mis viitab sellele, et see kaamera ei ole midagi muud kui lihtne punkt ja pildistamise seade, kuid Panasonic on sisse ehitanud kõik tõeliselt kasulikud funktsioonid, mida tõenäoliselt soovite kasutada, nagu need, mida leiate kallimatelt mudelitelt.

Intervallomeetrit siiski ei ole. See oli pettumus.

Mitte et GF6 ei oskaks ise mõelda. Automaat- ja stseenirežiimid tõlgendavad kaamera ees olevat objekti väga hästi ja veel kord, ma annan Lumixi Intelligent Auto seadistusele suure pöidla üles.

Mis on siis selle kaamera juures valesti? Noh, see on lihtsalt natuke kohmakas. Tagaküljel olev juhtnupp on minu kõige vähem lemmikulist disaini, kroomitud plastikust viimistlusega, mis kipub sõrmede all libisema. Mulle tõesti ei meeldi seda kasutada.

Puudub pildiotsija, mis ei pruugi paljusid kasutajaid häirida, kuid ainult üks võimalus kaadrit kasutada tagumise ekraani, ei paku mingit mööndust kogenumatele pildistajatele, kes on harjunud ühe silmaga pildistama.

Panoraamapildistamisrežiim, mille puhul liigutad kaamerat läbi stseeni, annab super pildi, kui sa saad meetodi õigesti kätte, kuid ma leidsin, et on väga ebamugav püüda sobitada õiget liigutusliikumist kiirusega, millega kaamera soovis, et ma seda liigutaksin.

Mis veelgi hullem, pildistamine ebaõnnestus sageli poolel teel paanitamisel ilma nähtava põhjuseta.

Vähemalt ebaõnnestunud jäädvustus kirjutas plaadile, kuigi pool panoraami ei pruugi olla parem kui üldse mitte mingi panoraam.

Tagumine ekraan ei ole nii löögirohke kui AMOLED-ekraan, mida mulle meeldis kasutada Samsung NX300-l.

Samuti, kuigi see kallutab end ülevalt alla, et pakkuda keha kohal istuvat selfie-ekraani, ei ole see nii mitmekülgne kui küljele pööratav ekraan.

Sellel on topelthinge disain, mis võimaldab ekraanil kaamerast hästi välja istuda, kuid ma ei näe sellest erilist kasu.

Puuteautomaatika vajas palju veenmist, et püsida sihtmärgil lukus. Leidsin end liikuvate sihtmärkidega tegelemisel sageli sarivõtte režiimis pildistamas, lihtsalt seetõttu, et ma ei olnud täiesti kindel, et AF teeb piisavalt head tööd.

Niisiis. Tundub suur vingumine ja ma kujutan ette, et järgmine kasutaja, kes selle kaamera kätte võtab, imestab, millest ma räägin.

Nagu ma juba alguses ütlesin, on raske mitte võrrelda kõrgema klassi Lumixi mudelitega.

Kui ma poleks kunagi Lumixi puudutanud, oleksin ilmselt rohkem muljet avaldanud, et Panasonic on suutnud pakkuda nii head pildikvaliteeti alla 800 dollari maksva komplekti eest.

See on hinna eest muljetavaldav pakett, aga teate mis? Nii on ka selle kaamera konkurendid.

Kuigi GF6 avaldab muljet oma pildikvaliteediga, ei suuda see mind samamoodi vaimustada nagu teised sama riiulipinda hõivavad kaamerad.

See on hea. Mitte suurepärane. Võimekas. Mitte silmapaistev.

Kui soovite lihtsat pildistajat ja ei soovi kellasid ja viled, mis segavad või segavad, on GF6 tõenäoliselt hea valik teie jaoks.

Aga ma vaataks hoopis lähemalt, mida muud saab 800 dollari eest koos vahelduseks osta.

Samuti käsitsege seda kaamerat enne ostu. Kui su käed kalduvad ogarale poole nagu minul, siis on see pildistaja veidi libedalt käsitsetav.

* Chris Oaten on professionaalne fotograaf ja Tech Guide’i digikaamera ülevaataja Insight Visuals’ist.

Panasonic DMC- GF6

Hind: 749 dollarit, koos 14-42mm f3.5-5.6 objektiiviga; 949 dollarit, kui lisate 45-150mm f4-5.6 objektiivi.

Seotud lood

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia