Avaleht Uncategorized Panasonic Lumix DMC-GH3 digitaalse ühe objektiiviga peegelkaamera ülevaade

Panasonic Lumix DMC-GH3 digitaalse ühe objektiiviga peegelkaamera ülevaade

1
0

Tech Guide’i lugejad mäletavad ehk, kui põnevil ma eelmise aasta lõpus olin, kui ma Panasonicu DMC-GH3 esimest korda kiirele testkatsele võtsin.

Pärast seda, kui see DSLM (digitaalne ühe objektiiviga peegelkaamera) on olnud minu käes pikema testimise ajal, on mul hea meel öelda, et see põnevus ei ole kadunud.

Ma ei saa öelda, et see on oma klassi parim kaamera, sest ma ei ole veel kõiki konkurente proovinud, kuid see peaks olema esikoha lähedal. Siin on põhjus, miks.

Pildikvaliteet on alati esmatähtis ja GH3 paistab selles osas silma üllatava dünaamilise ulatuse ja pildi selgusega. Märkasin JPEGi pildistades 10 astme vahemikku.

Mis puutub pildi detailsusesse, siis olen üllatunud, millega see Micro Four Thirds sensor hakkama saab. Kui head objektiivid ja 16,1-megapiksline sensor kõrvale jätta, siis GH3 teeb järeltöötluses uskumatuid asju, et saavutada selline selgus, mida ma selle klassi kaameras veel näinud ei ole.

Näiteks foto laiast valgest, lainelisest raudkatusest on retsept vastikeks moireefektideks, kuid GH3 puhul ei ole see nii. Väga muljetavaldav.

Lisaks kvaliteetsetele piltidele on ka funktsioonide nimekiri uskumatu.

Alustuseks on sisseehitatud programmeeritav intervallomeeter, mis võimaldab aegridade jäädvustamist.

Ajastufilmi entusiastina kasutasin seda funktsiooni palju ja see töötas suurepäraselt. Pettumust valmistab aga see, et aegrežiimi ajal ei saa jäädvustada sarivõtteid.

Samuti ei töötanud minu kolmanda osapoole seadmed, sealhulgas MX2 kontroller, kaugjuhtme pesa kaudu.

Muude maiuspalade hulka kuuluvad HDR-võtte võimalus, kuid ärge usaldage automaatkorrigeerimist käest pildistamisel; tundlik ja täpne autofookus; mitmekordse valiku võimalus; vaimulike nihkega; viis programmeeritavat funktsiooninuppu, et pääseda kiiresti ligi sageli kasutatavatele seadetele/menüüdele; sisseehitatud Wi-Fi, mälu kuuele näotuvastuse registreerimisele; kasulik valik stseenirežiime ja Panasonicu suurepärane intelligentne automaat ja veel palju muudki.

Kindlasti uurige selle kaamera funktsioonide nimekirja, kui teete oste.

Mul oli väga lõbus mängida Lumix Linki rakendusega iPhone’is (saadaval ka Androidile), mis koos GH3 Wi-Fi võimekusega võimaldas kaugjuhtimist kuni 20 m kauguselt, isegi läbi seinte.

Neil, kellel on vajadus sellise funktsiooni järele, on GH3-le raske vastu panna. Rakendus annab kaamerast live-vaate ning f-stopi ja säriaja reguleerimise, kuid zoomi juhtimine ei töötanud kaasasolevate objektiividega.

Muljetavaldav oli ka kaamera aku kestvus. Panasonic on teinud ruumi 7,2V 1860mAH akule, mis on praktiliselt sama, mis minu 5D MkIII aku.

Ma salvestasin umbes 900 kaadrit kahe järjestikuse time-lapse pildistamise ajal (ekraan suletud ja pildi eelvaade välja lülitatud) ja aku oli ikka veel veidi laetud.

Veel üks äss on GH3 videofunktsioon.

Lisaks AVCHD-le ja MP4-le saab pildistada ka MOV-i kuni 72 MB/s andmesagedusega (All-I). See on üsna suur hüpe võrreldes GH2-ga ja koos mikrofoni- ja kõrvaklapipesadega võib olla ainuüksi videoarmastajatele GH2 omanikele piisav põhjus, et uuendada.

Lisaks kõigele sellele leidsin, et juhtimisskeemiga on lihtne töötada ja mulle meeldivad kolm nuppu – valge tasakaalu, ISO ja valguskompensatsioon -, mis asuvad kohe päästiku taga.

Üks asi, mis mind häiris, oli silmaandur, mis on mõeldud selleks, et pildiotsija lülituks automaatselt sisse, lülitades samal ajal tagumise ekraani välja, kuid isegi madala tundlikkusega seadistatuna tuvastas see minu parema käe liikumise üle kaamera tagakülje, kui ma puutetundliku ekraani juhtnuppe seadistasin.

Lahendus? Kasutage menüüde juhtimiseks vasakut kätt? Vasakpoolsed võivad selle idee üle rõõmu tunda, kuid minu jaoks oli see liiga ärritav, nii et silmasensor teenis peagi välja lülitatud seadistuse.

Samuti leidsin, et kaamera RAW-tüüp RW2 vajas enne kasulikuks muutmist DNG-ks konverteerimist, kuna see formaat ei ole nii laialdaselt toetatud kui NEF või CR2. See on täiendav samm järeltöötluses, mis võib muutuda veidi tüütuks, kuid ei ole probleemiks neile, kes on rahul RW2-sõbraliku töövoo järgimisega.

Igal juhul on Panasonic GH3 koos suurepäraste objektiivide valikuga tippklassi komplekt. See on esimene Micro Four Thirds kaamera, mida ma olen proovinud ja mille tahaksin osta, ning esimene, mis paneb mind DSLR-formaadi väärtuses kahtlema.

Te lihtsalt peate vaatama GH3, kui te ostate DSLM-i.

* Chris Oaten on professionaalne fotograaf ja Tech Guide’i digikaamerate arvustaja Insight Visualsist.

Panasonic Lumix GH3

Hind: 1599 dollarit (ainult korpus)

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia