Avaleht Uncategorized Panasonic Lumix DMC-TZ70 läbivaatamine – nutikas väike pildistaja

Panasonic Lumix DMC-TZ70 läbivaatamine – nutikas väike pildistaja

1
0

Väike, kerge, kompaktne, taskusse mahtuv. Teeb korralikke pilte. Suur suumivahemik. Taskukohane, kuid mitte odav ja vastik. Kui te kirjeldate oma järgmist kaameraostu just nii, siis Panasonicu Lumix DMC-TZ70 peaks sobima päris hästi.

TZ70 30-kordne optiline suum on selle tapjaomadus. Kergus ja lihtne paigutada ja transportida on reisikaamera puhul soovitavad omadused, kuid kui lisate 30-kordse suumi mitmekülgsuse, siis olete võitja.

See toob kaasa päris korraliku pildistamise, sest kaardilt tulevad teravad JPEG-failid.

Kindlasti, kui ma oleksin selle kaamera sihtostja, oleksin rahul sellega, mida ma näen, kuigi Lumix LX100 omanikuna leian, et TZ70 funktsioonid ja pildikvaliteet on mõõdetavalt halvemad, kuid siin on asi – 549 dollariga on TZ70 poole odavam kui LX100. Nii et sa mõõdutad oma ootusi, eks?

TZ70ülevaade1

See võib tunduda halvustamisena, kuid see ei ole nii mõeldud. Kõik asjad on suhtelised ja selle põhjal, mida ma olen TZ70-st näinud, konkureerib see päris hästi sellega, mida turul on pakkuda alla 600 dollariga.

Funktsioonide poolest kaldub see skaala põhilise otsa poole, kuid tundub hästi tasakaalustatud juhuslikule pildistajale.

Olulisemad teadmisvajadused on järgmised: 12,1-megapiksline MOS-sensor, mis Panasonicu sõnul ületab oma 1,5 korda suuremate pikslite suurusega TZ60 sensori; Live View Finder koos silmasensoriga; 24mm f3.3 – f8 Leica DC Vario-Elmar objektiiv; HYBRID OIS+ optiline pildistabilisaator; Focus Peaking käsitsi fookuses, mida saab jälgida Live View’s; RAW pildistamine; 1920 x 1080 50p videosalvestus AVCHD-s, salvestab ka MP4-s; NFC ja Wi-Fi ühendus telefoniga, võrku või otse telerisse.

Üks Lumixi tootesarja funktsioon, mis on mulle alati meeldinud, on kaamera ja nutitelefoni vahelise Wi-Fi ühenduse loomise lihtsus, mis võimaldab kasutajale mitmesuguseid kaugjuhtimispunkte pildistamiseks.

TZ70 teeb Wi-Fi-valikud hõlpsasti ja, see tähendab, et te ei vaja selfie-pulka. Reisi hoopis minigorillapodiga, nii et saad TZ70 kinnitada posti või sarnase toe külge ja tulistada oma telefoni selle juhtimiseks.

Chris Oaten

Lihtsalt kaks asja, mis mulle TZ70 puhul väga ei meeldinud. Väljalülitus, filmivõtme nupp ja toitenupp on paigutatud tihedasse kolmnurka ülemise paneeli paremas servas, nii et ma pidevalt algatasin filmi salvestamise, kui püüdsin leida seda, mida ma ei vaadanud, kui ma arvasin, et see on toitenupp. Sellega harjub ära. Ma tegin seda paari nädala pärast. Aga see on lihtsalt üks neist “mida nad mõtlesid?” asjadest.

Teine asi on see, et 30x suumivahemiku lõpus on tõesti vaja paremat pildistabilisaatorit kui see, millega TZ70 hakkama saab. Kui te pildistate selles suumivahemiku otsas ja teil ei ole kivistabiilsed käed (enamikul meist ei ole), siis toetage kaamerat hästi, muidu saate peaaegu kindlasti ebaselgeid pilte.

Chris Oaten

Ja veel üks asi, mis tõesti pettumust valmistas. TZ70 kõrgel ISO tasemel (tänapäeva mõistes pigem keskmisel ISO tasemel) võiks olla parem.

ISO 1600 juures esitavad pildid nii teravaid tulemusi, et ma ei tahaks seda kasutada väljaspool kõige pakilisemat vajadust. Kui pildistate siiski kõrgemal kui ISO 800, võtke kasutusele iExposure’i valik ja ärge unustage, et on olemas Retouchi nupp, mis aitab teil seda puhastada.

Sellest rääkides räägib Retouch-funktsioon palju sellest, millist ostjat see kaamera otsib, nimelt sellist, kes tahab pildistajat, kes suudab muidu tuhmile pildile sära peale panna ja seda jagamiseks nutitelefoni või isegi otse telerisse või fotode jagamise teenusele saata.

TZ70 pildikvaliteet on selle hinna kohta hea

Ma kahtlustan, et see ei ole selline ostja, kes liigutab oma pildid Photoshopi, et saada laborikvaliteediga fail postersuuruses printimiseks, kuid see on väga selline pildistaja, kellele intelligentne automaatrežiim saab väga kalliks sõbraks. Ma olen jätkuvalt üllatunud, kui hästi see režiim töötab.

Neile, kes tahavad kasutada loomingulist kontrolli, on TZ70-l olemas võimalused – manuaalne fookus, manuaalne valotusrežiim, loomingulised efektiseaded.

TZ70 pildid ISO 1600 juures on veidi mudased

Üks väike asi, mida tahan mainida, on sisseehitatud mälu. See ei ole ebatavaline funktsioon, kuid see on suurepärane, sest isegi kogenud pildistajad unustavad aeg-ajalt oma kaardi, nii et võimalus kirjutada mõned kaadrid sisseehitatud mällu on väärtuslik funktsioon. Te saate täpselt aru, kui väärtuslik see on, kui võtate selle kaamera oma vennatütre pulma ilma kaardita kaasa.

VERDICT

See on nutikas väike pildistaja, mis rahuldab neid, kelle vajadused vastavad selle funktsioonide kogumile. See ei ole ilma vigadeta, kuid täidab ootusi, mida peaksite selle hinnasildi ümber ehitama.

Panasonic Lumix TZ70

Hind: $549

Ülevaate on kirjutanud Chris Oaten – professionaalne fotograaf Insight Visuals’ist.

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia