Avaleht Uncategorized Panasonic Lumix FZ200 digikaamera ülevaade

Panasonic Lumix FZ200 digikaamera ülevaade

1
0

Kui soovite oma objektidele veelgi lähemale suumida ja samas suurepäraseid pilte teha, siis Panasonic Lumix FZ200 on digikaamera, mis seda hõlpsasti võimaldab.

Tegelikult on FZ200 puhul tegemist gee-whiz momendiga. See on see hetk, kui sa mõistad, et 25mm-600mm (24x) suumivahemik on f2.8 konstantse avaga.

Nii et? See on omamoodi optiline inseneri ime, mis võimaldab kiiremat säriaega kõigi fookuskauguste puhul, kuid kõige kasulikumalt suumivahemiku pikemas otsas.

See on hea uudis, kui olete suuminud kuni 600 mm (35 mm ekvivalent), sest kaamera värinad ja objekti liikumine üle vaatevälja on liialdatud, nii et soovite võimalikult kiiret säriaega, et oma objekti teravalt tabada.

See on suurepärane, välja arvatud see, et kui teie objekt liigub kiiresti, nagu võib juhtuda, kui püüate spordiüritusi, on Lumix FZ200-l väike takistus, kuna ta on aeglane kirjutama oma kvaliteetseid JPEG- ja RAW-faile ning kaadrite vahel on väike viivitus, umbes pool sekundit. See on piisavalt pikk aeg, et kaotada oma objekt.

Panasonic on selle probleemi lahendanud mitmete sarivõtterežiimidega, mis hõlmavad 12 kaadri sarivõtte, mis jäädvustab kõrgeima kvaliteediga kuni 60 kaadri sarivõtte madala kvaliteediga.

See lahendab ühe probleemi, tekitades samas teise, milleks on kümneid lisapilte, mis teil nüüd kaardil on. Hea, et kustutamise nupp on kergesti kättesaadav ja pakub võimalust mitme pildi kustutamiseks.

Samuti peate harjutama objekti liikumise ennustamist, sest kui hakkate sarivõtetega pildistama, siis olete sellele üsna pühendunud. Kui te hindate objekti liikumist valesti, saate lõpuks hulga tühje kaadreid.

Vaadates Lumix FZ200 funktsioone laiemalt, selgub kiiresti, milles seisneb selle kaamera tõeline võlu ja selle olete ilmselt juba välja mõelnud.

Loomulikult on see 24-kordne suumivahemik, mis muudab selle kaamera väga mitmekülgseks pildistajaks.

Minu meelest üks parimaid turul olevaid tarbijaklassi kaameraid reisifotode tegemiseks, mis võimaldab jäädvustada mitmesuguseid teemasid või kaadristada sama teemat loominguliselt.

Tegelikult on suumivahemik nii mitmekülgne, et ma läheksin nii kaugele, et ütleksin, et see trumpab kergesti üle need väikesed probleemid, mida ma kaamera testimise ajal leidsin.

Millised on need küsimused? Automaatne valge tasakaal on veidi ebaselge, kaldub tavaliselt soojale poole, kuni 1000K kõrgemale kui peaks.

Panasonicu kasutatav RAW-vorming RW2 tuleb enne Photoshopiga töötlemist konverteerida DNG-vorminguks, mis tähendab Photoshopi kasutajatele rohkem aega järeltöötluses. Veel. aega. In. Post.

Suumi laias otsas on objektiivi puhul kalduvus särada. See ei ole objektiivi konstruktsiooni arvestades kuigi üllatav, kuid testimisel nägin pettumust, et 25 mm juures oli isegi hästi varjatud stseeni puhul näha paisumist.

Samuti pakub menüüsüsteemi süvenemine ulatuslikke valikuid, mida kogenud pildistajad hindavad, kuid nende juurde jõudmine võib olla veidi tülikas.

Hea, et on kolm programmeeritavat funktsiooninuppu, millega saab seaded menüüsüsteemist välja ja sõrmeotsa. Sa tahad olla hästi harjutanud nende nuppude programmeerimist, mis ei ole keeruline.

Ja lõpuks üks minu lemmikute vihkamistest. Kaardipesa jagab kaamera aluse koha patareipesaga, mis tähendab, et kui kasutate kiirkinnitusplaadiga tuge, peate plaadi iga kord lahti kruvima, kui soovite mälukaardile ligi pääseda.

Positiivne on see, et videokvaliteet on väga hea, pidev AF ja 50p jäädvustamine Full HD-sagedusel 28Mbps, kuigi ma leidsin, et AF (automaatne fookus) võib mõnes madala kontrastiga stseenis veidi küttida.

Paljude kasutajate jaoks on need probleemid tähtsusetud ja neid trumpab kergesti Lumix FZ200 mitmekülgsus, mille puhul pean märkima, et see näitab minimaalset moonutust kõigi fookuskauguste puhul, mis on järjekordne au objektiivi disainerile.

Pildid on väga hea kvaliteediga, nii RAW kui ka JPEG – teravad, suurepärase värviedastusega, kuid kõrge ISO võimekusega, mis jääb siiski DSLR-sensoritest maha. Ma ei pildistaks selle kaameraga üle ISO 3200.

Arvestades selle kaamera omadusi, arvan, et kõik jalgpallimammad j a-isad panevad just käed rüppe, samuti kõik need, kes kavatsevad oma Euroopa odüsseiale minna.

* Chris Oaten on professionaalne fotograaf ja Tech Guide’i digikaamera ülevaataja Insight Visuals’ist.

Panasonic Lumix DMC-FZ200

Seotud lood

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia