Avaleht Uncategorized Panasonic Lumix G6 digikaamera ülevaade

Panasonic Lumix G6 digikaamera ülevaade

1
0

Panasonic on suutnud võtta juba niigi hea pildistamisaparaadi Lumix G5 ja teha selle G6 välja andmisega veelgi paremaks.

Tech Guide’i lugejad mäletavad ehk, et mulle meeldis G5-ga Terrigali ümbruses pildistada 2012. aasta lõpus ja et ma olin sobivalt muljet avaldanud.

G6 võtab kõik, mis oli G5 puhul hea, ja teeb seda kuidagi veel paremaks.

“Kuidagi” all pean silmas seda, et tehniliste näitajate poolest on neid kahte kaamerat väga vähe eristada. Väga vähe.

Kui kõrvuti võrrelda nende andmeid, siis näib üks neist olevat teise koopia.

Siiski on Panasonic selgelt midagi kapoti all parandanud, sest kui minu hinnang on õiglane, siis pakub G6 tunduvalt paremaid värve kui G5.

Minu mäletamist mööda oli G5 puhul hämaras valguses kaamerasiseselt töödeldud pildid lamedamad, kui ma oleksin soovinud.

Kuid G6 pildistamine sarnastes tingimustes andis tulemusi, mis viitavad sellele, et Panasonic on parandanud JPEG-piltide töötlemist.

Loomulikult, kui sulle meeldib RAW-formaadis pildistada, avaneb värviedastus, kuid ma testisin G6-d peamiselt JPEG-faile pildistades, lähtudes sellest, et selline inimene, kes tõenäoliselt selle kaamera ostaks, väldiks tõenäoliselt RAW-failide töötlemist.

Muidu kehtib iga põhjus, mis oli G5 ostmiseks, võrdselt ka G6 puhul.

Funktsioonide poolest on see koormatud. 16-megapiksline MOS-sensor salvestab pilte ja videoid laia valikuga pildistamissätete, sealhulgas 1080p 28Mbps juures.

Üks minu lemmikuid G6 puhul on programmeeritavate funktsiooninuppude arv.

Kaks pehmet funktsiooninuppu ekraanil ja viis nuppu tagapaneelil, G6 on mõeldud edasijõudnud amatööride vajadustele, kes mõistavad vajadust kontrollida jäädvustamise seadeid ja soovivad mugavust, et nad saaksid kiiresti ligi sageli vajaminevatele valikutele.

Arvestades, et menüüdest seadete kättesaamiseks on veidi tülikas kaevata, teevad seitse funktsiooninuppu elu lihtsamaks, kui te võtate vaevaks neid oma maitse järgi programmeerida või vähemalt õppida, kuidas kasutada vaikimisi seadistusi.

Oluline edasiminek võrreldes G5-ga on wi-fi, G6 pakub kahte wi-fi režiimi.

Üks neist on üsna tavapärane, võimaldades võrguühendusi arvutite ja teiste seadmetega, kuid suure punki saab (jälle) iOS/Android rakendus, mis võimaldab nutitelefonist saada kaamera juhtimisseade.

Miinus on see, et ühenduse loomine oli minu arvates väga tüütu võrreldes lihtsusega, millega ma kasutasin sama funktsiooni Lumix GH3 puhul.

Kas see on G6 puhul alati probleemne või oli mul aju külmunud, ei saa ma kindel olla, kuid see, et see oli tülikas, valmistas pettumuse.

Nagu ka teiste Lumixi kaamerate puhul, mida olen kasutanud, on mul Panasonicule palju kiidusõnu intelligentse automaatrežiimi rakendamise eest.

Tegelikult on see alati, kui ma Lumixi kätte võtan, esimene asi, mida ma proovin, sest seda on nii lõbus kasutada.

Koos G6 täiustatud pilditöötlusega annab iA seade enamikus olukordades säravaid pilte.

See kipub ISO väärtust üles keerama, kui valib halvasti valgustatud stseeni, nii et sellega tuleb olla ettevaatlik. Oleks tore, kui tulevastes mudelites oleks sensor, mis tuvastaks, kui kaamera on statiivile kinnitatud, nii et iA kipub ISO asemel reguleerima säriaega.

Muljetavaldav oli kaamera HDR-režiim. See on seade, mida ma tavaliselt väldin, välja arvatud juhul, kui kaadreid saab käsitsi töötlemiseks eraldi jäädvustada, kuid G6 suudab siiski kombineerida HDR-komposiiti, mis ei ole koledad, seega tasub seda funktsiooni vaadata, kui olete sarnaselt kaldunud HDR-i vältima.

Teised tugevalt atraktiivsed punktid on need, mida Panasonic nimetab “loomingulisteks funktsioonideks”. Need on Creative Panorama, Stop Motion, Time Lapse ja Creative Control Mode koos 19 filtriga (viis rohkem kui G5-l).

Nagu ka HDRi puhul, kaldun ma isiklikult vältima kaamerasiseseid efekte, kuid arvestades selle kaamera võrgustiku- ja jagamisfunktsioone, on filtrid seda olulisemad, pakkudes lihtsat võimalust Instagrami rahvaga kursis püsimiseks.

Mudeli spetsifikatsioonides on veel palju muidki funktsioone, mida potentsiaalsed ostjad peaksid uurima, kuid kõige rohkem avaldab mulle G6 puhul muljet selle mitmekülgsus ja tasakaalustatus.

Siin on kaamera, mis meeldib kasutajatele, kes soovivad enam lihtsat punkt ja pildistamist ja kes ihkavad mõningast kontrolli jäädvustamise üle.

Kui aga soovite, et see kaamera oleks lihtne punkt- ja pildistamisaparaat, siis saab ta ka selle ülesandega suurepäraselt hakkama.

See tähendab, et G6 oleks suurepärane ost kellelegi, kes hakkab oma oskusi absoluutsetest põhitõdedest kaugemale laiendama.

Teisisõnu, siin on kaamera, mis võib kasvada koos kasutaja vajadustega – selline kaamera, mida mäletatakse aastate pärast meelsasti.

Parem kasutusmugavus on G6 puhul tordil jääpuruks. Reageerivam AF, veidi mugavam käepide kui G5-l, üldine kaamerasse sisseehitatud intelligentsus ja minu arvates esimene Live View Finder, mida on meeldiv vaadata.

See, mida Panasonic on siinkohal andnud, on suurepärane Micro Four Thirds pildistaja, millega on ennekõike väga lõbus mängida.

* Chris Oaten on professionaalne fotograaf ja Tech Guide’i digikaamerate arvustaja Insight Visualsist.

Panasonic Lumix G6

Hinnakiri: DMC-G6GN-K $899 (korpus)

DMC-G6KGN-K $999 (ühe objektiivi komplekt)

DMC-G6WGN-K $1199 (kahe objektiiviga komplekt)

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia