Avaleht Uncategorized Panasonic Lumix G85 digikaamera läbivaatamine – peaaegu kõik tingimused on täidetud

Panasonic Lumix G85 digikaamera läbivaatamine – peaaegu kõik tingimused on täidetud

1
0

Lihtsalt juhuslikult küsis üks Facebooki sõber soovitust Micro Four Thirds kaamera kohta, mis oleks 4K-võimeline kompaktses formaadis, ja kuna ma tunnen Lumixi tootesarja, siis pakkusin, et G85 võiks olla vaatamist väärt.

Pärast seda, kui mul oli lühikest aega laenutuskaamerat, võin vist soovituse ümber tõsta soovituseks.

Kuigi see ei ole sugugi kõige kompaktsem MFT-valdkonna kaamera, pakub G85 4K-võime koos paljude teiste funktsioonidega, mis on pakitud alla 1500 dollari maksvasse korpusesse, päris maitsvat pakkumist.

Enne kui minna edasi, tasub siiski märkida, et kõik kaamera testid on tehtud DG Nocticron 42.5mm f1.2 objektiiviga, mis on minu senise veendumuse kohaselt parim Lumixi tootevalikus saadaval olev prime objektiiv.

See väärib mainimist, sest nagu ma olen varem Tech Guide’ile kirjutanud, on pildistamissüsteemi kõige kriitilisem komponent sensor ees olev objektiiv.

Hea objektiiv, nagu Nocticron, paneb hea pildistamissensori ja protsessori täies võimsuses särama.

Tahaksin lihtsalt, et te seda meeles pidaksite, kui otsustate G85 osta komplektina koos mõne vähemkvaliteetse suumobjektiiviga.

lumixg85review2

Õige, selle sõnaga katame ära põhitõed.

Funktsioonide poolest on see täis, kui palju on vaja. Viieteljeline pildistabilisaator, väljapööratav/keeratav ekraan koos puutetundliku juhtimisega, programmeeritavad funktsiooninupud, täielik valik pildistamis- ja AF-režiime, programmeeritavad funktsiooninupud, alati muljetavaldav intelligentne automaatrežiim ja loogiline juhtimisskeem, millega ei ole keeruline hakkama saada, kuigi nagu tavaliselt võib “käes” olemine olla veidi ebamugav nende kasutajate jaoks, kelle suured käed võivad neid veidi ebamugavaks muuta.

Sellel on ka “Post Focus” pildistamisrežiim, mille suhtes olen varem olnud tõrjuv, sest ausalt öeldes tundub see olevat lahendus, mis otsib probleemi.

See toimib järgmiselt. Kui lülitate režiimi “Post Focus” ja kui vajutate päästikule, salvestab kaamera lühikese filmiklipi, kusjuures fookus on iga kaadri puhul erinev.

See annab pildijärjekorra, mida saate seejärel sirvida, et valida salvestatava pildi. Proovisin mitmeid keerulisi fokuseerimisülesandeid, enne kui leidsin, et Post Focus on väga kasulik, kui pildistasin petuuniaid täis istutuskasti.

Chris Oateni poolt Lumix G85-ga tehtud pilt

Probleem lilli täis kasti täis kaadri puhul on see, et kompositsioonimeetodina võib olla keeruline kasutada selektiivset fookust, mida te väga tõenäoliselt teete f1,2 objektiiviga, nagu Nocticron.

Te võite leida end ebakindlalt, kas tuua fookusesse mõni kaugemal asuv õiekobar või mõni objektiivile lähemal asuv.

Post Focus’i sisse lülitamine võimaldab väga kiiresti kas valida parima fookuse valiku või kasutada pildijärjekorda, mis aitab teil otsustada, milline valikuliselt fokuseeritud kaader kujutab endast parimat kompositsiooni, mille järel saate pildi jäädvustamiseks tagasi oma eelistatud pildistamisrežiimi lülituda, et saavutada parim kvaliteetne järeltöötlus.

Kui see kõlab üldse segadusttekitavana, siis palun vabandust. Pole kunagi lihtne kirjeldada probleemi, mis vajab lahendust. Loodan, et saate aru.

See on funktsioon, mida ma kunagi arvasin, et see on natuke kasutu, kuid ma olen tõestanud, et ma eksin.

Mõned laskurid leiavad seda jumalateenistusena, teised jätavad selle tähelepanuta.

G85 viieteljeline pildistabilisaator on märkimisväärne.

Pildistasin käsitsi, 1/10 sekundiga ja f1,2 juures poolkuu ja pilved varsti pärast päikeseloojangut.

Tõenäoliselt ei ole vaja 1/10 sekundiga liiga tihti pildistada, kuid on tore teada, et IS-ile on võimalik loota, et ta teeb oma tööd.

Samuti on see väga tõhus videostabilisaator ja mängib kasulikku rolli pildistamisel Post Focus režiimis.

Leides, kui aeglast säriaega ma võiksin kasutada käsitsi pildistamisel, alustasin ISO 6400-lt ja töötasin edasi kuni ISO 400-ni.

Aktsepteeritav pildimüra on subjektiivne asi, kuid isiklikult leidsin, et üle ISO 1600 on pilt vastuvõetamatu.

See on olnud Lumixi tootesarja pidev tunnus, nii et ma ei ole pettunud. See on veel üks hea põhjus, miks osta kiire objektiiv.

Chris Oateni poolt Lumix G85-ga tehtud pilt

G85-l on nii palju funktsioone – funktsioone, mis avanevad täielikult, kui kaevate läbi menüüvalikute -, et ma kahtlustan, et kehtib vana Microsoft Wordi 80/20 reegel, mis tähendab, et 80 protsenti ajast kasutate ainult 20 protsenti funktsioonidest.

Näiteks võimalus määrata toonikõver enne pildistamist on geniaalne funktsioon.

Nagu varemgi, kasutan ma võimalust, et paluda teisi tootjaid seda funktsiooni lisada.

Loomulikult on selle tööle panemiseks vaja arenenud digifotograafia protsesside tundmist, nii et ma arvan, et kõige vähem võib öelda, et siin on kaamera, mis vastab hästi laiale kasutajaskonnale.

Täisautomaatrežiimil on pildistamine väga hea, kuid kaamera funktsioonide lähemal kasutamisel peaksid kasutajad oma võimalusi ja oskusi kasvatama.

Automaatrežiimist rääkides avaldab Panasonicu intelligentne automaatika jätkuvalt muljet ja kui vaatate sellele artiklile lisatud graffitiseina pilti, siis näete, miks.

Siin on näha kaamera dünaamilise ulatuse kõige täielikum ulatus, mis näitab hästi G85 võimet stseeni analüüsida, kusjuures sügavad varjud ja heledad tipphetked on jäädvustatud nii täpselt, kui nii väikese sensori puhul loota võib.

Chris Oateni poolt Lumix G85-ga tehtud pilt - Post Focus režiimi testimine

Kuidas on siis pildikvaliteet? Tegelikult väga hea. Madalal ISO-kiirusel annab G85 oma 16-megapikslise pildianduriga puhtaid, teravaid ja suurepärase detailsusega pilte, mis täies kvaliteedis RAW-seadistuses tulevad kaardilt välja 4592x3448px (4:3 kuvasuhtes, kõrge kvaliteediga seadistuses).

Ja käsitsemine? Ma ei saa kunagi üle sellest, kuidas Lumixi kaamerate tagumine ekraan sulgub, kui käega üle kaamera tagakülje lehvitada, nagu siis, kui parema käega puuteekraani kasutamiseks sirutada, kui kaamerat vasakus käes hoida.

Lahendus on muidugi lihtne. Õpid kätt vahetama. Lihtne, eks? Nõus, kuid see tähendab, et ma pean oma kaamera käsitsemise harjumusi kohandama, kui Lumix maandub läbivaatamiseks.

Kui see on teie ainus kaamera, siis pole probleemi. Kui mitte, siis ajab see sind hulluks.

Ja see, sõbrad, on peaaegu ainus probleem, mis mul G85 käsitsemisviisiga on, mistõttu on peaaegu piinlikult väiklane, et seda isegi mainida.

Jõudlus? Ka siin on vähe põhjust kurta.

Pideva autofookuse kasutamine videorežiimis toob kaasa mõningase jahipidamise, eriti paanilise kaadri puhul, kuid see rahuneb.

Kas see on tingitud pidevast stseeni analüüsist pildistamise ajal, ma ei tea, aga kui kasutate seda, planeerige oma kaadrit nii, et kaamerale jääks aega rahuneda.

Aku poolest on asjad hästi. Ma kasutasin kaamerat umbes neli tundi, kui töötasin selle funktsioone läbi, ja aku jäi umbes 25 protsendi ulatuses laetud.

See on parem kui teistel mudelitel, mida olen proovinud, ja koos puutetundliku ekraaniga, mida on rõõm kasutada, kasutasin kogu selle aja jooksul.

Ma arvan, et Panasonic on oma ekraanid tõesti hästi tööle pannud, kuigi neid on endiselt raske kasutada eredas päikesevalguses.

lumixg85review6

On veel üks kaalutlus, mida peab tõesti teadma. Kirjutamise seisuga ei toeta Lightroom RAW-faile (RW2).

Ma usun, et Adobe töötab selle lahendamiseks. See ei ole tegelikult suur probleem. Lihtsalt midagi, mida silmas pidada enne esimest korda G85-st importimist. RW2-faile saab avada Photoshopis (igal juhul viimases CC-versioonis), nii et kuni Adobe ei paranda Lightroomi, et see toetaks RW2-faile, on teil vaja iseenda loodud lahendust. (Ma soovitaksin kopeerida kogu DCIM kausta kaardilt oma kettale ja töötada sealt valikulise failide/kaustade importimisega.)

RAW-faili tahad kindlasti pildistada, võin sulle öelda.

JPEG-failide kaamerasisene töötlemine on agressiivne, nagu Lumixi kaamerate puhul tundub alati olevat, mis viib tihtipeale taastamatute mustade värvide tekkimiseni, mis muidu on RAW-failis teie käsutuses. Kui sa oled nagu mina ja armastad musti, siis on G85 RAW-fotode tegemine ilma igasuguse mõtteta.

Kõik teie, kellele meeldib see kaasaegne paroodia, mis koosneb pestud, ülevalgustatud, küllastamata piltidest koos päikesepilguga ja naeruväärselt paigutatud fookusest väljas olevatest elementidest?

Noh, teil on vähem põhjust muretseda.

Siin on ka üks asi, mida võiksite meeles pidada.

G85-ga kaasas oleva SD-kaardi kirjutamiskiirus oli liiga aeglane, et tulla 4K-formaadis pildistamisel toime 100 Mbit/s andmesagedusega.

Kaamera teadis seda, mistõttu peideti 4K-variant filmikvaliteedi seadetest välja.

Kulus aega, enne kui ma aru sain, mis toimub, ja vahetasin ühe oma (kiirema) kaardi välja, et jäädvustada 4K-videot.

Ütlen seda selleks, et te ei läheks kaamerapoest ära 4K-kaadrite jaoks ebapiisava kaardiga, et siis mõni teine päev tagasi tulla.

Tõepoolest, ühe sellise kaardi maksumust peaksite oma eelarve kaalutlustes silmas pidama. Väga kiired neist ei ole odavad.

See tähendab, et kui sul ei ole 4K telerit, kuhu seda kaarti ühendada, siis teed sa tõenäoliselt lihtsalt varda selga ja seda asjatult.

G85 Full HD video on suurepärane. Muidugi, ühel päeval on sul ju see 4K teler olemas, eks? Ja kui see päev kätte jõuab, oled sa rõõmus, kui sa kogu selle toreda detailirohkusega uuesti läbi elad.

CHRIS OATEN ON PROFESSIONAALNE FOTOGRAAF INSIGHT VISUALS’iga.

Panasonic Lumix G85

Hind: $1399 (ainult korpus)

VERDICT

G85 on suurepärane universaalkaamera. Ma ei hakka seda rohkem kallale tõmbama, peale selle, et soovitan, et teie eelarve peaks ulatuma mõne kvaliteetse klaasi peale panemisele.

CHRIS OATEN Lihtsalt juhuslikult küsis üks Facebooki sõber soovitust kompaktses formaadis 4K-võimelise Micro Four Thirds kaamera kohta ja kuna ma tunnen Lumixi tootesarja, siis pakkusin, et G85 võiks olla vaatamist väärt. Pärast seda, kui mul oli lühikest aega laenutuskaamerat, võin vist soovituse ümber tõsta soovituseks. Kuigi see ei ole sugugi kõige kompaktsem MFT-valdkonna kaamera, pakub G85 4K-võime koos paljude teiste funktsioonidega, mis on pakitud alla 1500 dollari maksvasse korpusesse, päris maitsvat pakkumist. Enne seda…

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia