Avaleht Uncategorized Panasonic Lumix GH4 4K DSLM kaamera ülevaade

Panasonic Lumix GH4 4K DSLM kaamera ülevaade

1
0

Aeg-ajalt tuleb turule kaamera, mis seab oma klassile nii kõrge mõõdupuu, et ei saa muud teha, kui kiidusõnu õhutada.

Nii et kui olete juba kuulnud häid sõnu Panasonicu uusima tippklassi DSLM-i DMC-GH4 kohta, siis… olge valmis kuulma veel rohkem.

GH4-i funktsioonide nimekirja eesotsas on 4K pildistamisvõime.

Kui te ei ole veel kuulnud, siis 4K on järgmine kõrglahutusega videote laine, mis pakub neljakordset resolutsiooni võrreldes 1080p standardiga, millega me kõik oleme juba harjunud.

Käisin alles hiljuti ühes poes, et tutvuda mõne 4K-teleriga, ja olin tõeliselt üllatunud 4K-sisuga loodud sisu selguse üle.

GH4-ga on võimalik filmida videot, mis kuvatakse nendes uutes telerites oma algupärase resolutsiooniga.

Kui te ei kujuta ette, et ostate endale lähiajal uue teleri, on GH4 4K resolutsioonist ikkagi kasu.

Esiteks seetõttu, et kui sa toimetad videot 1080p formaadis, võimaldavad 4K lisapikslite mõõtmed hämmastavaid kaamera stabiilsuskorrektsioone; eeldusel muidugi, et sul on võimekas tarkvara ja oskusteave selle kasutamiseks.

Teiseks, sest kui te ostate mitte väga kauges tulevikus uue teleri, on väga suur tõenäosus, et see on 4K, nii et miks mitte hakata seda juba praegu pildistama?

Kõrvalmärkusena võib öelda, et Panasonic võtab seda kaamerat tõsiselt, sest pakub baasile paigaldatavat liideseadet, mis laiendab GH4 tootmisvõimalusi professionaalse töövoo standarditele. Arvestage, et see maksab teile umbes 2500 dollarit.

Kuidas on lood GH4 4K-kaamera pildikvaliteediga?

Noh, kuna ribalaiuse piirangute ja lihtsa asjaolu tõttu, et 4K-video mõõtmed (3840 x 2160 pikslit) laienevad natiivresolutsioonil üle arvutiekraani serva, ei saa ma midagi teha, et teile veebi kaudu tõhusalt näidata, et see on nii suurepärane, kui ma ütlen.

Nii et ma palun teil uskuda Stephen Turneri sõna. Steve on täiskohaga videoprofessionaal, vabakutseline ringhäälingukameramees ja produtsent ning aeg-ajalt ka arvustaja.

Laenasin talle GH4-i üheks päevaks pärast seda, kui ta saatis Facebookis sõnumi, et ta ei suuda enam taluda oma DSLR-i videokvaliteeti.

Siin on, mida ta ütles:

“Videopoolel mängib see väike kaamera suures liigas. Arvestades, et selle micro four thirds sensor on väiksem kui APS-C sensor ja palju väiksem kui täiskaadri sensor, paiskab ta välja tõsiselt häid pilte.

” 1920-ga näeb see välja üsna täpselt nii, nagu seda sellise suurusega kaameralt oodata võiks. Tõsta see 4K-ni ja see on geniaalne. Koos korraliku objektiiviga on see kunsti- ja indie-filmitegijate unistus. Sellise kombinatsiooniga konkureerib see hõlpsasti Canon 7D ja isegi 5D-ga.

“Kasutatavale suurusele alla konverteerides on kaotus minimaalne, nii et alustuseks tasub kõrgelt pildistada. Samuti saab sellega salvestada kuni 200mbps (HD-s). Lisa kuni 96fps ja aegluubis on lõbus. Selle hinnaga on see tõsine kandidaat Canoni tapjaks.”

Samal päeval, kui ma laenasin Steve’ile GH4, saatis üks teine sõber mulle sõnumi, kus ta oli nutitelefoniga pildistanud GH4, mis oli üles pandud TVC – nii ütlevad lahedad lapsed telereklaami – filmimiseks. Mängu muutja, palju? Kindlasti.

Niisiis, siin on see. Mis puutub fotodesse, siis ma ütleksin, et see on esimene DSLM, mida ma käes hoian, mida ma tõsiselt kaaluksin professionaalseks kasutamiseks.

Tõepoolest, ma võtsin selle professionaalse pildistamise aluseks selle hea jõudluse madala valguse juures, kus müra on ISO 1600 juures vastuvõetavalt madal ja müra kuni ISO 6400 juures talutav.

See toimis väga hästi, jäädvustades mõned pildid, mis jõudsid kliendile.

Rohkem aega GH4-ga pildistades võiksin ma eeldatavasti enamikus olukordades pildikvaliteedi oma DSLRiga samale tasemele viia, kuid vaadates hetkeks pikslitest mööda, on GH4 suur eelis paljudes olukordades, kus on tegemist inimestest tehtud avameelse pildistamisega, see, et see ei ole hirmus.

Inimesed teisel pool objektiivi ei tunne, et nende isiklik ruum on ohus, nagu see on siis, kui sa pistad neile f2.8 70-200mm objektiivi näkku.

See kehtib kindlasti paljude kompaktkaamerate kohta, aga siis on GH4-l ka pildikvaliteet olemas.

Siseruumidest välja ja päevavalguses hakkab GH4 pildikvaliteet särama.

Võtsin selle kaasa oma lemmikpaika testpiltide jäädvustamiseks, Adelaide’i Himeji aeda, ja mis on ehk tähtsam kui head pildid, GH4 oli lihtsalt meeldiv kasutada.

See osa testimisfaasist on seotud käes olemise ja kasutusmugavusega. Ma tahan teada saada, kas seda on lõbus kasutada ja kas ma saan kiiresti ühendust pildiga, mida ma luua tahan.

Otsus? Jah, ja jah. Tundus, nagu oleksin seda kaamerat kasutanud palju kauem kui paar päeva laenutusperioodi jooksul. Samuti aitab GH4 lai dünaamiline ulatus – minu testimisel oli see üle 12 stoppi – tulla toime suure kontrastsusega valgustusega.

Vastavalgustuse kontrollimine ja heade varjude detailide salvestamine on minu jaoks lakmustest ja GH4 läbis selle edukalt.

Ma olen suur fänn valgetasakaalu, ISO- ja valgustuskompensatsiooni nuppude eest, mis asuvad päästiku päästiku taga.

Lukustusnupp režiimivalikuketta peal on väga teretulnud, nagu ka sisseehitatud intervallomeeter ja viis programmeeritavat funktsiooninuppu; kolm tagapaneelil, üks režiimivalikuketta lähedal ülemisel paneelil, mis vaikimisi käivitab Wi-Fi ühenduvuse, ja üks korpuse vasakul küljel tagaküljel.

Selline nuppude paigutus toetab intuitiivset seost nende funktsioonidega.

Üldiselt tundub juhtimisseadiste paigutus väga hästi tasakaalustatud, nagu oleks kaamera disainimisel tegelikult fotograafiga nõu peetud.

Wi-Fi võib olla nõrk, nagu iga teine kord, kui ma olen kasutanud parda-WiFi, nii et see ei anna miinuspunkte, kuid olge sellega arvestanud, kui ostate selle.

Samuti olen saanud pühendunud fookuse tippimise kasutajaks ja leidsin end nii tihti kui mitte usaldades tippimise näidikuid teravustamisi naelutada.

Kui DSLR-konstruktsioonil on üks jätkuv eelis DSLM-i ees, siis see on see, et DSLR-i otsikud on heledamad ja optiliselt paremad kui EVF-i, isegi kõrge resolutsiooniga EVF-i, nagu GH4-i oma, nii et meie jaoks, kellel on hästi vananenud silmad, on fookuse piiksumine hindamatu abivahend terava pildi saamiseks.

On veel hunnik muid funktsioone, mille üle vaimustuda, kuid lihtsalt parim asi, mida ma ammu näinud olen, on võimalus redigeerida sensori ekspositsioonikõverat.

See võimaldab teil näiteks suurendada tundlikkust varjualadel, vähendades samal ajal tundlikkust esilekerkivate alade puhul.

Kombineerides selle kontrollitaseme GH4 dünaamilise ulatusega, peaksite olema universumi meister, kui tegemist on ekspositsiooni määramisega.

Ülevaate kaameraga oli kaasas suurepärane Leica Nocticron 42,5 mm f1,2 objektiiv. Ma ei suutnud seda kaamerast ära võtta. Kui ma oleksin ostmas, siis oleksin kiusatus loobuda 12-35mm objektiiviga pakutavast komplektist ja panna lihtsalt Nocticron peale ning jätta see sinna, kuni kaamera ära kulub.

Terav ja kiire, see on kõik, mida objektiivilt tahta. Kõik kaasasolevad näidispildid on tehtud selle objektiiviga.

Selle kaamera näitajad on põhjalikud. Kõige parem on neid vaadata Panasonicu kodulehelt, kui olete huvitatud täpsematest üksikasjadest. Kõik, mida ma tegelikult tahan öelda, on see kaamera on esimene DSLM, mida ma kasutasin, et teenida täispunktid. See on suurepärane.

* Chris Oaten on professionaalne fotograaf ja Tech Guide’i digikaamerate arvustaja Insight Visuals’ist.

Panasonic Lumix DMC-GH4

Hind: $1999 (ainult korpus) $2999 (koos 12-35mm komplektiga)

Seotud lood

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia