Avaleht Uncategorized Panasonic Lumix GX85 kaamera ülevaade – väike suurus, kuid suured funktsioonid

Panasonic Lumix GX85 kaamera ülevaade – väike suurus, kuid suured funktsioonid

1
0

Ma ei ole kindel, kuidas Panasonic on suutnud seda teha, kuid GX85 disainis on midagi ebatavaliselt rahuldustpakkuvat. Lihtsad, puhtad jooned ja vorm teevad sellest kaamera, mille üle peaksite uhkust tundma kohe karbist väljudes. Mulle meeldis see kindlasti kohe.

See on esimene Lumix G-seeria korpus, millel on 5-teljeline kehasisene stabilisaator. Esimesena märkate seda juba enne, kui selle sisse lülitate.

Ujuv sensorikomplekt kõigub korpuse sees, mis tundub tõesti kummaline. Ma annan Panasonicule alust arvata, et on hea põhjus, miks koost ei lukustu, kui korpus on välja lülitatud, kuid ma eelistaksin, kui see just seda teeks. Kõlavad sisemised osad on natuke imelik.

See tähendab, et kui näed tulemusi, on lihtne vappusi andestada.

GX85ülevaade2

Pärast seda, kui Panasonic oli esmalt võtnud laenutusobjektiivi vastu komplektina koos f3,5-5,6, 12-32mm objektiiviga, saatis Panasonic hiljem oma uue 100-400mm suumi, mis sai päris palju tööd, eriti kehasisese stabiliseerimise testimisel.

See, et 400mm otsas, käsitsi, kehvas valguses ja 1/50 juures saab pildistada ja ikkagi pildistada, on kõik, mida selle uue funktsiooni kohta vaja on. See töötab. Päris hästi ka.

Loomulikult peaksite laiemate objektiividega, näiteks 12-32mm, olema võimeline pildistama palju väiksema kiirusega kui tavaliselt. Ma proovisin seda 12mm juures makrorežiimis kuni 1/6sek alla, enne kui mu värisevad käed stabiliseerimisest üle said.

GX85review8

GX85-l on ka ümbertöödeldud 16MP Digital Live MOS sensor miinus madalpääsufilter, mis Panasonicu sõnul toob kaasa detailsemad pildid.

Ei ole kahtlust, et GX85 piltidel on võrreldes varasemate G-mudelitega, mida olen proovinud, täiendav teravus. See oli kohe märgatav juba esimese pildiseeriaga. See on teretulnud areng.

Teine Panasonicu uhkeldav omadus on uus katikmehhanism, mis töötab vedru asemel elektromagnetiliselt.

Kõige olulisem kasu on korpuse suuruse vähenemine. See, et kaamera näeb välja ja tundub nii õhuke juba karbist välja võttes, räägib sellest eelisest.

Chris Oaten

Ja kuidas on lood fookuse trikkidega, mida Panasonic oma kaameratesse valab?

On olemas Post Focus, millest ma ikka veel ei saa aru, aga ilmselt on see millekski kasulik.

Nüüd on olemas fookusrežiimi funktsioon, mis teeb makrorežiimis fookuse mikroreguleerimist. Ma kuulen, kuidas need teie seast, kes teavad, kuidas kasutada fookusjärjestust Photoshopis, sellest vaimustuvad (ja jah, see töötab päris kenasti).

Mulle meeldib väga ka minimaalne juhtimisskeem. Sisse-väljalülitit on lõpuks ometi tegelikult raske kasutada ja nii peabki olema.

GX85ülevaade4

Ma olen väga väsinud väikestest kaameratest, mille lüliteid on liiga lihtne klõpsata sisse, kui tahad neid välja lülitada, ja välja, kui tahad neid sisse lülitada.

Peale selle on füüsilised nupud rahuldavalt hõredad: päästik, kaks pöidleratast, videosalvestusnupp ja režiimivalik.

Eesmine pöidleratas on ümber päästiku, mis on täiesti mõistlik, ja tagumine pöidleratas istub ideaalselt.

GX85review5

Minu jaoks tundub see väga õige ja sama peaks tunduma ka teistele kasutajatele. See, et video salvestamise nuppu saab välja lülitada, on samuti teretulnud, mis viib selleni, et enam ei tule juhuslikke videokaadreid ja vahelejäänud fotosid.

Muidu on ülejäänud juhtnupud kättesaadavad puuteekraanil. Minu meelest on neid veidi ebamugav kasutada, kuid see on pigem minu suurte sõrmeotstega seotud.

Kui te seda kaamerat testite, siis navigeerige sellel ekraanil veidi, et selle kasutamine ei tekitaks teile pettumust.

Muud omadused on 4K-video, mis selle kaamera stabiliseerimisega muutub veelgi atraktiivsemaks, 4K-foto, objektiivide vahetatavus, tagumine ekraan, Wi-Fi ühenduvus, mis tundub iga uue Lumixi mudeliga kuidagi paremini toimivat, ja tavapärane hulk funktsioone, mis on nüüdseks selle klassi kaamerate puhul juba de rigeur.

GX85ülevaade6

Kõige muljetavaldavam oli aga GX85 kõrge ISO võimekus. Minu austraallased on väga tuttavad võimatult hämarate ilmadega juulis, mil mul oli kaamera laenutuses.

Tegelikult oli juuli nii pime, igav, sünge ja masendav, et selle kaameraga ei olnud ühtegi päeva, mil oleks olnud usaldusväärset päikesepaistet.

Selle tagajärjel pildistasin palju ISO 800 juures ja säriaegadega üle 1/125, sest mulle meeldib kasutada G-seeria kaameraid nii, nagu ma eeldan, et nende ostjad seda teevad, st enamiku ajast ilma statiivita, tõenäoliselt üle õla riputatuna või reisikaamerana kotti paigutatuna.

Ma tundsin end väga mugavalt ISO 800 juures pildistades, isegi selliste objektide puhul, mis nõuavad head detailide säilitamist. Mõnda Aussie Rules’i pildistamise ajal pidin ma ISO 3200-ni (jah, päeval!), et töötada f6.3 100-400mm objektiiviga, mis on tegevusi pidurdava säriajaga.

Te peaksite teadma, et ma vihkan pildimüra kirglikult, nii et kui ma ütlen, et saate nende ISO väärtuste juures kasutatavaid pilte, siis loodan, et usaldate mind.

Chris Oaten

Aga just siis, kui te arvasite, et me liigume viie tärni arvustuse poole, pean ma teile pettumust valmistama.

Asi on selles, et GX85 autofookus on natuke tülikas, eriti kui töötate selle 100-400 mm objektiiviga.

Kehv ilm, mida ma kaamera laenutusperioodi jooksul kannatasin, võis Panasonicule uhkust teha, rõhutades head ISO-tulemust, kuid halli, tuhmi ja lamedas valguses sai ka selle Contrast Detect AF-süsteemi jõudluse lagi täiesti selgeks.

Kui aus olla, siis koos 100-400 mm objektiiviga oli GX85 üsna vilets kogemus, kui üritasin kehvas valguses pildistada ja aku tühjenemine tõi kaasa peaaegu tühja kaamera pärast kolme veerandit mänguaega.

Teate, kui mängija täidab vaatevälja ja jookseb otse objektiivi poole ning AF ei suuda lukustada, tunnen ma lihtsalt, et mul tekib suur tung oma DSLR-komplekti järele.

Chris Oaten

Samuti on 12-32mm kit-objektiiv natuke tavaline. Kui ma GX85 ostaksin, siis võtaks ma kere, mitte kitina, ja annaksin raha ühe parema 4/3 objektiivi eest, näiteks suurepärase Nocticron f1.2 42mm.

See objektiiv ja see kaamera oleks suurepärane kombinatsioon. Kit-objektiiv, kui seda lahti võtta ja käes hoida, tundub odav, plastmassist ja ühekordselt kasutatav. Kahju sobitada šampanjakorpus koos objektiiviga, mis tundub ja mingil määral toimib nagu õlleobjektiiv.

See tähendab, et kaamera töötas kõigis muudes stsenaariumides nii hästi, et ma ei tahaks, et keegi arvaks, et ma heidutan neid kaalumast seda oma järgmise kaamerana.

VERDICT

Panasonic Lumix GX85 on oma kompaktse vormifaktori ja ulatusliku funktsioonikomplektiga mitmeotstarbeline kaamera, mis teenib oma omanikku hästi peaaegu kõikides olukordades, eriti kui soovite diskreetset pildistajat tänavale või muudeks avameelseteks töödeks.

Selle arvustuse on kirjutanud professionaalne fotograaf Chris Oaten firmast Insight Visuals

Panasonic Lumix GX85

Hind: $1099 (ainult korpus)

Eelmine artikkelPadacs kiirlaadimiskaabel kiirendab iOS-i USB-laadimist
Järgmine artikkelPanasonic avalikustab 2014. aasta koduse meelelahutuse 4K- ja LED-telerite valiku

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia