Avaleht Uncategorized Pentax Q10 kompaktne süsteemikaamera ülevaade

Pentax Q10 kompaktne süsteemikaamera ülevaade

1
0

Kaameratootjate murettekitav statistika näitas, et digikaamerad kaotavad oma positsiooni nutitelefonidele. Kuhu sobib siis pisike Q10?

See küsimus ärritas mind seni, kuni ma mõistsin, et Q10 eristab end sellest, et selle funktsioonide hulk lööb nutitelefonid üle.

See ei olnud esialgu kaugeltki ilmne, sest Q10 kasutamine tundub paljuski nagu nutitelefoni kasutamine.

Ilma pildiotsijata peate seda enda ees hoidma ja kaadrisse panema tagumise ekraani abil, mis on suuruselt peaaegu sama suur kui minu iPhone 4S.

Samuti on selle kaamera piltidel selline, noh, priske välimus, mis on omane väikese sensoriga pildistamisele.

Q10 1/2,3-tolline 12,4-megapiksline CMOS-sensor on väikseim kompaktkaamerates kasutatav sensor ja kuigi see annab üllatavalt häid pilte selle kohta, mis see on, ei ole pildikvaliteedis kuigi palju vahet parimatel nutitelefonikaameratel.

Kui ma aga lõpetasin mõtiskluse, kuidas Q10 turule sobib, ja hakkasin lähemalt vaatama selle arvukaid funktsioone, ilmnes selle tõeline atraktiivsus.

Esiteks on Q10 süsteemikaamera, mis pakub valikut objektiividest ja lisatarvikutest, sealhulgas kaadrile paigaldatavat optilist pildiotsijat.

Pentax kiidab, et see on tegelikult maailma väikseim vahetatavate objektiividega kaamera.

Mulle tarniti 5-15mm suum, kuid arvestades selle kaamera väga taskukohast olemust, arvan, et palju rohkem rõõmu oleks 01 prime-objektiivi lühema objektiivitrumliga, mille maksimaalne ava on f1,9 ja mille vaateväli vastab vanas 35mm keeles 47mm objektiivile.

Sellise komplektiga oleks lõbus teha avameelseid tänavapilte, eriti kuna väike sensor pakub suuremat teravussügavust võrreldes suuremate sensorite samaväärsete avadega.

Välja arvatud see, et mõnikord tahad sa pildistamist, millel on lühike teravussügavus.

Q10 astub siinkohal sammu nutika režiimiga Blur Control, mille puhul kaamera jäädvustab mitu pilti ja liidab need üheks pildiks, et luua pilt, mis jäljendab keskmise teleobjektiivi teravalt fookustatud objekti ja hägusa taustaga .

See on kena trikk, kuigi seda saab teha ainult JPEG-vormingus Aperture Priority ja automaatse ISO režiimiga.

Muljetavaldav on ka see, kuidas Pentax on Q10-sse mahutanud nii palju funktsioone, pakkudes palju võimalusi, mis sobivad paljudele kasutajatele, alates neist, kes tahavad lihtsalt lõbutseda, kuni fotograafideni, kes soovivad oma kaamera üle loomingulist kontrolli.

Pop-up välk kiigub kõrgel ja laialt korpuselt ning kuigi punasilmsuse vähendamise eelis on ilmselge, tähendab see ka seda, et välditakse 5-15 mm objektiivi koledaid varje, mis stseenile langevad.

Mis puutub välgusse, mis huvitaval kombel süttib ka siis, kui see ei ole ülespandud, siis on menüüs Custom võimalus määrata värvitasakaal välgu kasutamisel: muutmata, välk või automaatne.

Samuti on samas menüüs valik, millega saab määrata automaatse valge tasakaalu korrigeerimise taseme volframvalguses, kas peen või tugev korrigeerimine.

Niisiis? Nii et meil on siin üks pisike pildistaja, millel on isegi need valikud olemas, see ongi.

See räägib sellest, kuidas Pentax teeb kaameraid, mis on alati olnud huvitatud oma kasutajate loomingulistest vajadustest.

Vaadake esipaneelile ja leiate kohandatava kiirvalimisnupu, mis läbib seaded, mille jaoks peaksite muidu menüüdes kaevama.

Mulle meeldis see funktsioon väga, sest kaamera menüüde kaevamine on tüütu; eriti, kahjuks, Pentaxi kaamerate puhul.

Pentax kiidab end suurepärase tulemuslikkusega väheses valguses, kasutades kõrget ISO väärtust, kuid ma ei ole nii veendunud, sest minu arvates on ISO 1600 juures koledaid müra artefakte. Mina ei pildistaks selle kaameraga kõrgemal kui ISO 800.

Mis meil siin veel on? HDR-kujutamine, intervallomeeter, D-vahemiku reguleerimine, objektiivi moonutuse korrigeerimine, mitmekordne pildistamine, kõrge ISO mürasummutus, ND-filter, 1080p video ja palju muud.

Need on kõik üsna tavalised funktsioonid suuremate korpustega kaamerates, kuid nende leidmine Q10 puhul on üllatav, sest väikese vormi tõttu võiks arvata, et tegu on automaatse kõikvõimaliku pildistajaga, mis on mõeldud asjatundmatule pildistajale.

Seega on see kindlasti suurepärane väike pakett, kuid ma pean pettunult ütlema, et ma ei ole suur fänn pildikvaliteedist.

Et olla Pentaxi suhtes õiglane, pean avaldama, et kogu selle aja jooksul, mil mul Q10 laenutuses oli, oli ilm halb ja mul ei olnud võimalust pildistada heas loomulikus valguses, nii et ma annan Q10-le õiguse uskuda, et meeldivates tingimustes jäädvustab ta vähemalt paremaid pilte kui tippklassi nutitelefon.

Tuginedes piltidele, mida mul õnnestus jäädvustada, ütleksin, et potentsiaalsed ostjad peaksid tegema põhjalikke võrdlusotsinguid, et hinnata konkureerivate kaamerate pildikvaliteeti, eriti arvestades selle kategooria kaamera kõrget hinda.

Kindlasti tasub vaadata, sest kui jätta kõrvale toores tehniline jõudlus, siis on selles kaameras midagi armastusväärset, mida on raske tabada.

Olen tundnud paari Pentaxi kasutajat, kes kõik rääkisid oma kaameratest väga kõrgelt ja seda suuresti seetõttu, et Pentax ei järgi disaini ja spetsifikatsioonide osas massilist massi.

Tõepoolest, Q10 kasvas mulle selle lühikese aja jooksul, mis me koos olime, väga meeldivaks ja ma saan aru, miks Pentaxi fännid nii sageli kiindunud on.

Seda saab tellida isegi kohandatud värvides, neli käepideme värvivalikut ja 20 korpuse värvivalikut, kusjuures Pentaxi veebilehel on olemas simulaator, millega saate oma ideid katsetada. Liiga armas.

* Chris Oaten on professionaalne fotograaf ja Tech Guide’i digikaamerate arvustaja Insight Visualsist.

Eelmine artikkelParrot Zik 2.0 kõrvaklappide läbivaatamine – kõrge helikvaliteet stiilis
Järgmine artikkelPlantronicsi Bluetooth-vabakäedeta mobiilseadmed, et olla teel turvaliselt liikvel

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia