Avaleht Uncategorized PlayStation Vita pihuarvuti läbivaatamine

PlayStation Vita pihuarvuti läbivaatamine

1
0

Aasta pärast selle esmakordset väljakuulutamist on PlayStation Vita lõpuks ometi müügile jõudnud ja toob endaga kaasa kõrgeimad volitused, mida mobiilse mänguseadme puhul on kunagi nähtud.

PS Vita on rohkem ühist PlayStation 3-ga kui selle eelkäija PSP-ga.

Sellel on suur OLED-puuteekraan ja kõik füüsilised juhtimisseadmed, mida pühendunud mängurid hindavad, ning mõned muljetavaldavad mängud.

PS Vita peamine omadus on need füüsilised juhtimisseadmed, sealhulgas kaks analoogpulti, mis võimaldavad kasutajatel mängida populaarseid konsooližanreid, nagu näiteks esimese isiku tulistamismängud ja seiklusmängud.

Kuigi Apple’i iPhone ja iPod Touch ning nutitelefonid on muutunud kõige populaarsemaks mobiilimängude vormiks, puudub neil PS Vita pakutav füüsiline juhtimine ja interaktiivsus.

Kas PS Vita on piisav, et meelitada juhumängijad nutitelefonidest välja – seda näitab aeg.

PlayStation Vita on 5-tollise OLED (orgaanilise valgusdioodi) multituuteekraaniga, mille resolutsioon on 960 x 544.

See ei ole väike seade. See on palju suurem kui nutitelefonid – 18,2 cm lai, 8,35 mm pikk ja 1,86 cm paks. Wi-fi mudel kaalub 260 g, 3G/wi-fi mudel aga 279 g.

PS Vita jõuallikaks on ARM Cortex A9 Core protsessor.

Seade ei mahu lihtsalt taskusse nagu nutitelefon, nii et kasutaja peab olema pühendunud selle kaasas kandmisele.

Pühendunud mängijatele, kes tahavad oma mänge kogeda samasuguse kvaliteediga, nagu nad on harjunud arvutis ja konsoolis, ei ole seda pühendumist raske leida.

PS Vita juhtimispuldil on palju pistmist kaasaskantava mängukogemusega liikvel olles.

Sellel on enamik juhtnuppe, mida võib leida PS3 kontrolleril, sealhulgas suunanupud, ring, rist, kolmnurk, ruudukujulised nupud, PS-nupp, valik, start ning vasak ja parem õlanupp.

Seal on ka kaks analoogpulti – funktsioon, mis PSP-l puudub – ja omadus, mis teeb sellest mänguri lemmiku.

Kaasas on ka tagumine puutepaneel, mida saab kasutada mõnede mängude puhul hoopis teistsuguseks interaktsiooniks. Näiteks saab seda kasutada esemete edasi lükkamiseks mängija suunas ja see lisab mängule veel ühe mõõtme.

Kasutajad leiavad ka esi- ja tagakaamera ning ühenduvus kas wifi, 3G ja Bluetoothi kaudu.

Ülevalpool on sisse/välja/lukustuslüliti, mälukaardipesa, USB-port ja helitugevusklahvid.

Alumisel serval on lisaseadmete pesa ja kõrvaklapipesa.

Ja ärgem unustagem 6-teljelist kiirendusmõõturit, mis tuleb mängu liikumistundlike mängude puhul.

Selliste elementidega, mis on arendajatele kättesaadavad, on lähitulevikus kindlasti oodata mitmeid huvitavaid mänge.

JUHTIMUS

PS Vita mängude laadimine võib võtta kuni minuti, kuid see näitab pigem mängu suurust kui protsessori kiirust.

Muud funktsioonid, nagu teiste rakenduste avamine, on tehtud mõne sekundiga.

Mängupoolel on ilmselgelt Vita tugevus.

Tänu sellistele käivitamismängudele nagu Uncharted: Golden Abyss, ModNation, MotorStorm RC ja Reality Fighters leidsime, et mängukogemus on palju kaasatum kui nutitelefonile alla laaditud rakendusmäng.

Muud funktsioonid, nagu Facebooki ja Twitteri rakendus koos veebibrauseri, kaartide ja multimeedia võimalustega, on toredad lisad ja kasulikud, kuid mitte Vita Show tähed.

Vita 5-tolline ekraan on suurepärane, näpuga terava eraldusvõime ja suurepärase kontrastiga ning pole paha koht fotode vaatamiseks ja mugavalt filmi vaatamiseks.

Kõik füüsilised juhtnupud on selgelt määratletud ja tundlikud, tagaküljel on ergonoomilised käepidemed, mis muudavad seadme hoidmise lihtsamaks.

Kahe analoogpuldi – väikesed joystickid mõlemal pool ekraani – panevad Vita tõsiseltvõetava kaasaskantava mänguseadmena ettepoole.

Kahe analoogpuldi pakutav juhtimine toob mängu palju populaarseid mänge, sealhulgas esimese isiku tulistamismänge.

Tegelikult on Activision kinnitanud, et PS Vita jaoks valmistatakse ette massiivset Call of Duty frantsiisi. Juba ainuüksi see asjaolu paneb mängufännid Vita ostma.

Meid üllatas meeldivalt ka heli kvaliteet Vita kõlarite kaudu.

Vita kasutajaliides näitab ekraanidele paigutatud ringikujulisi nuppe, mida saab üles- ja allapoole kerida. Vasakule ja paremale kerides liigutakse läbi kõige värskema rakenduse.

Kui teil on juba PlayStation 3, saab PS Vita sellega siduda, et jagada sisu ja ka mänge.

PS Vita ühendus – kas wi-fi või 3G – võimaldab ka online-mängu teiste Vita mängijate vastu ja CrossPlay abil ka PS3-mängijate vastu samade mängude puhul.

Vita jaoks mõeldud mänge saab kas otse seadmesse alla laadida või füüsiliselt mälukaardil osta.

Sisemälu puudub, seega tuleb allalaetud mängud salvestada tühjale mälukaardile, mis on saadaval 4 GB, 8 GB ja 16 GB mahuga.

Üks üllatus on liitreaalsusmängud. PS Vita tuleb koos kuue kaardiga, mis võimaldab mängijatel luua mängu keskkonda oma maailmas.

Mängijad lihtsalt laotavad kaardid lauale või põrandale ja mängud kasutavad neid võrdluspunktidena, et lisada mängu elemente oma reaalsusesse.

Launch pealkiri Reality Fighters, kasutab ära AR ja võimaldab tähemärki võidelda teie ees ja isegi võimaldab mängijatel liikuda nende ümber Vita, et muuta vaatenurka.

Üks koht, kus Sony on Vita puhul alla kukkunud, on otsus luua oma mälukaardiformaat. Loomulikult müüakse mänge selles formaadis, kuid kasutajad on sunnitud ostma täiesti uusi mälukaarte, selle asemel, et kasutada oma olemasolevaid SD-kaarte.

See saab olema PS Vita jaoks make or break’i valdkond ja selle põhjal, mida kasutajad saavad koos müügiloa tiitlitega, saab see alguse lennuka stardiga.

Väljapaistev starditiitel on Uncharted: Golden Abyss, mis kasutab suurepäraselt ära kahte analoogpulti ja pakub mängule samasugust juhtimist, nagu mängijad seda PlayStation 3-l kogeksid.

Lisaks on mängus veel F1 2011, Hustle Kings, Escape Plan, Lumines, ModNation, Reality Fighters, Everybody’s Golf ja FIFA.

Lähitulevikus näeme Call of Duty, LittleBigPlanet, Assassin’s Creed, Unit 13 ja teiste suuremate frantsiiside Vita-versioone ettevalmistamas.

BATTERI ELUTAMINE

PS Vita on muljetavaldav seade, kuid selle aku on pisut alla jäänud.

Mängijad panustavad neli kuni viis tundi, enne kui nad peavad laadimiseks elektripunkti otsima. Positiivne on see, et on, et seade laetakse üsna kiiresti.

Aku on seadme sees suletud ja seda ei saa vahetada. Võib-olla oleks ligipääsetav aku andnud Vita omanikele võimaluse kanda kaasas varuakut, mida vahetada välja, kui vool on liikvel olles otsas.

PlayStation Vita on kõige võimsam kaasaskantav mänguseade turul, mille taga on suurepärane mängude valik, mis muutub ainult paremaks.

Pühendunud mängurid kaaluvad Vita’t tõsiselt, kui nad pole juba seadet ostma tormanud.

Teised juhuslikud või juhuslikud mängurid ei pruugi tunda vajadust end nutitelefonide Angry Birdsist lahti rebida, kuid kui kasutajad saavad PS Vita kätte, näevad nad selgelt selle kvaliteeti ja võimsust.

119,95 dollariga 3G/wi-fi mudeli eest ja 349,95 dollariga ainult wi-fi eest ei ole PS Vita odav – see on tegelikult kallim kui PS3.

Kuid tõsised mängurid on rohkem kui valmis hinda mängima, sest PS Vita pakub neile kaasaskantavat mängukogemust, mida ükski nutitelefon ei suuda.

PlayStation Vita

Hind: 349,95 dollarit (wi-fi), 419,95 dollarit (3G/wi-fi).

Neli tärni (viiest)

Seotud lood

Eelmine artikkelPlantronics BackBeat Sense juhtmevabade kõrvaklappide ülevaade – kuulake ilma kaablite ja muredeta
Järgmine artikkelPrometheus Blu-ray pakub teise ekraani kogemust

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia