Avaleht Uncategorized Rogue One SPOILER VABA filmiülevaade

Rogue One SPOILER VABA filmiülevaade

1
0

See on SPOILERIVABA filmiülevaade – me ei anna välja ühtegi süžeepunkti ega mingit teavet, mida te pole juba treileris näinud.

Isegi kui te pole kunagi varem Star Warsi filmi näinud, on “Rogue One” ikkagi nauditav kogemus, mis on täis suurepäraseid näitlejatöid ja eriefekte, mis panevad teid lõuga põrandalt üles tõstma.

Ja kui olete Tähtede sõdade fänn, siis saate nautida veel hoopis teist tasandit, kui märkate mitmeid viiteid – mõned üsna peened ja teised esmapilgul – algsele Star Warsi triloogiale.

Rogue One paigutub Star Warsi ajajoonele vahetult enne 1977. aasta algset Star Warsi filmi, mis kandis nime “Episood 4 – Uus lootus”.

Rogue One: A Star Wars Story Star Destroyer Ph: Film Frame ©Lucasfilm LFL 2016

Tegelikult võiks Rogue One’i nimetada episoodiks 3.9. Selle uue Tähesõdade filmi süžee – Surmatähe plaanide vargus – on mainitud selle esimese Tähesõdade filmi alguskõnes peaaegu 40 aastat tagasi.

Gareth Edwardsi suurepäraselt lavastatud “Rogue One” teeb suurepärast tööd uute tegelaste, olendite ja droidide tutvustamisel ning nende omavahelise sobivuse selgitamisel.

rogueone6

Samal ajal areneb süžee kenasti lahti ja kiireloomulisus kasvab kiiresti, sest Impeerium on peagi esitlemas oma uusimat superrelva – Surmatähte.

Rogue One: A Star Wars Story (Donnie Yen) Ph: Film Frame ©Lucasfilm LFL

Ja kuigi lugu on üsna sirgjooneline, meeldis meile, et olid mõned tihedad väikesed keerdkäigud ja kihid, mis ei katkesta filmi kulgemist vähimalgi määral.

Režissöör Edwardsil oleks olnud lihtne meid lihtsalt eriefektide ja plahvatustega pimestada, kuid tegelased väärivad lõviosa sellest, miks “Rogue One” on suurepärane film.

Igaüks, kes tunneb “Tähesõda”, näeb palju asju, mida ta tunneb – tormijalaväelased, TIE-hävitajad, X-Wingid, impeeriumi hävitajad, planeedid – ja Darth Vader.

Kuid hoolimata kõigist neist tuttavatest elementidest on filmis siiski rohkelt üllatusi ja põnevat lugu, mis jookseb kõikidel silindritel.

null

Keskkonnad on silmatorkavad ning igas neist maailmadest toimuvad lahingud ja sekventsid hämmastavad teid oma metsikusega.

Michael Giacchino muusika oli filmi teine staar. See on julge ja tume ning sisaldab mõned taktid ikoonilisest Star Warsi muusikast, mida me kõik nii hästi tunneme.

VERDICT

Kokkuvõttes on “Rogue One” tõeliselt rahuldav pakett.

Tegemist on sisuliselt karmi sõjafilmiga, mis oleks olnud väga nauditav ka siis, kui see ei oleks asetunud Star Warsi universumisse.

Rogue One: A Star Wars Story Darth Vader Foto: Lucasfilm/ILM ©2016 Lucasfilm Ltd. Kõik õigused kaitstud.

Kuid asjaolu, et see toimub kaua aega tagasi selles samas kauges, kauges galaktikas, teeb “Rogue One’i” viimasest kohustuslikust filmist ülekaalukaks.

Kui olete Star Warsi fänn – see teeb teid veel suuremaks fänniks. Kui te ei ole Star Warsi fänn, siis “Rogue One” võib teid väga hästi selliseks muuta.

Rogue One! Wow!!! Esimene eraldiseisev Star Warsi film on põneva veermikuga, mis paneb sind rõõmustama, naerma, hoiab sind pingul ja hämmastab. See on SPOILERIVABA arvustus – me ei avalda ühtegi süžeepunkti ega infot, mida te ei ole juba treilerist näinud. Isegi kui te pole kunagi varem Star Warsi filmi näinud, on “Rogue One” ikkagi nauditav kogemus, mis on täis suurepäraseid näitlejatöid ja eriefekte, mis panevad teid lõuga põrandalt üles tõstma. Ja kui sa oled…

Eelmine artikkelRetro Tivoli Audio Model One AM/FM on nüüd Bluetoothiga varustatud
Järgmine artikkelSamsung 85-tollise 8K Neo QLED teleri ülevaade – igal moel uimastav

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia