Avaleht Uncategorized Samsung 15-tollise seeria 9 NP900X4C ultrabooki ülevaade

Samsung 15-tollise seeria 9 NP900X4C ultrabooki ülevaade

1
0

Samsungi uus 15-tolline Series 9 sülearvuti võib olla õhuke ja kerge, kuid kindlasti ei puudu see ka kiiruse ja jõudluse osakonnas.

Üks asi, mida me oleme sellistelt ultrabookidelt oodanud, on see, et mõnikord peab midagi andma, et saavutada välimus ja kerge disain. Üks asi siin, üks asi seal.

Peale optilise draivi puudumise – neid ei kutsutaks ultrabookiks, kui neil oleks selline olemas – on Samsung Series 9 NP900X4C täielik pakett.

Kui mul oleks ainult üks sõna, millega kirjeldada Samsungi 15-tollist Series 9, siis oleks see elegantne.

Aga õnneks saan ma kasutada palju rohkem sõnu, et kirjeldada, kui õhuke (14,9 mm), kerge (1,65 kg) ja atraktiivne seade on.

Toote välispind on üks alumiiniumist kest, mis on liivapritsitud, et saavutada selle poolläikiv viimistlus.

15-tollise ekraani hing sobib nagu pusletükk klaviatuuri alusele, nii et liigend ei lisa ultrabooki 14,9 mm paksusele rohkem paksust.

Pordid – kaks USB 3.0, üks USB 2.0, microHDMI, mikrofonisisend, alalisvoolu sisend, VGA-port – mahuvad kõik aluse kõige paksemasse ossa.

Samuti on SD-kaardi pesa, mis on nutikalt integreeritud aluse kumerasse serva.

Nii kaane kui ka aluse servad muutuvad järsult teravaks ja moodustavad täpselt lihvitud hõbedase serva, mis moodustab ilusa kontrasti tumedavärvilise kaane ja alusega.

Kui avate kaane, näete täissuuruses viie reaga klaviatuuri koos täiendava funktsiooniklahvide ja otseteede reaga.

Samuti on sellel suur raideplaat, mis toetab multi-touch-žeste.

Sellel on ka vasaku ja parema hiirenupu funktsionaalsus, sõltuvalt sellest, kummal pool trackpad’i esiosas klõpsate.

15-tollise SuperBright-ekraani resolutsioon on 1600 x 900 ning see on terav ja selge.

Ekraan on pigem laiema kujuga kui kandiline nagu mõned konkureerivad mudelid, sealhulgas MacBook Air ja MacBook Pro koos Retina Display’ga.

See laiem kuvasuhe pakub veidi rohkem ekraanipinda multitegutsemiseks ja muudab ekraani veelgi sobivamaks filmide vaatamiseks.

JÕUDLUS

Kui te arvasite, et Samsung Series 9 on ainult välimus, siis te eksite.

Kuigi ultrabookil on välimus – tal on ka aju, kiirus, funktsioonid ja jõudlus.

Seal on Intel Core i7 3517U 1.9Ghz protsessor, mis ei jääks kiiruse poolest Usain Boltist kaugele maha. See on ka madalpinge protsessor, nii et see on palju akusõbralikum.

Kapoti all on ka 8GB DDR RAM ja 128GB SDD (solid state drive) mälu, mis samuti lisab töö- ja andmetele juurdepääsu kiirust.

Series 9 – alates hetkest, mil toitenuppu vajutatakse – on valmis tööle minema vähem kui 30 sekundiga.

Isegi kui see on puhkeolekus – vajutage mis tahes klahvi ja Series 9 ärkab sekundiga üles.

Graafika poole pealt on Samsung suurendanud Intel HD Graphics 4000-ga, nii et video ja pildi kuvamine on sujuv ja libe.

Klaviatuuril on mõnus tunne, klahvid on üksteisest hästi eraldatud, et oleks võimalik täpselt tippida. See on ka taustavalgustusega, nii et klahvid valgustuvad automaatselt vähese valguse korral.

Klahviplaat on piisavalt suur, et kasutada mitut puudutusliigutust, näiteks suumimiseks nipsutamist, kahe sõrmega kerimist, lehekülje üles- ja allapoole sirvimist ning töölaua avamist.

Puuteplaadi esiosa on tegelikult klõpsatav nupp, ja sõltuvalt sellest, millisel pool klõpsate, toimib see nagu vasak ja parem hiirenupp.

See oli veidi frustreeriv, kui me seda esimest korda kasutama hakkasime, sest klõpsasime akende sulgemiseks rajalauale, eeldades, et see töötab kohe, kuid avastasime, et klõpsame liiga kaugel paremal pool.

Maci sülearvutis saate klõpsata ükskõik kus track padil, samas kui paremale klõpsamine saavutatakse kontrollnuppu all hoides ja track padil klõpsates.

Aga meil on siin Windows 7 Home Premium, nii et me pidime silmas pidama vasak- ja parempoolset klõpsu nupul, mis ei olnud füüsiliselt jagatud vasakule ja paremale.

See oli vaevalt, et see oli probleemiks, kuid midagi, mis nõudis veidi harjumist.

Aku kestvus – paljude ultrabookide üks atraktiivsemaid omadusi – oli üle keskmise. Tavalise kasutamise korral sain täislaadimisega umbes peaaegu seitse tundi.

Kuid videote vaatamisel ja filmide redigeerimisel jäi aku tööaeg alla viie tunni. Ja seda kogu aeg, kui ekraani heledus oli umbes kaks kolmandikku.

Ka energiasäästurežiim on käeulatuses ja sellega saab veidi lisaaega.

Heleduse veelgi väiksemaks keerates saime ka ühe laadimisega lisaaega.

Samsung Series 9 15-tolline on Windowsiga ultrabookide seas parim valik ja ta vastab kõigile nõuetele nii disaini, funktsioonide, kiiruse kui ka jõudluse osas.

Üheks nõrkuseks on suhteliselt väike 128 GB mahutavusega SSD – millest vähem kui 100 GB on tegelikult saadaval pardasalvestuseks. Kuid pakutava pilvemälu hulga tõttu ei oleks seda probleemi raske vältida.

Kui otsite Windowsiga üliõhukest ja ülikerget sülearvutit, mis töötab sama hästi kui paistab, siis peaks Samsung Series 9 15-tolline olema teie nimekirja tipus.

Samsung Series 9 15-tolline NP900X4C

Eelmine artikkelRetro Tivoli Audio Model One AM/FM on nüüd Bluetoothiga varustatud
Järgmine artikkelSamsung 85-tollise 8K Neo QLED teleri ülevaade – igal moel uimastav

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia