Avaleht Uncategorized Samsung 75-tollise 8K Neo QLED Smart TV ülevaade – pidu silmadele ja...

Samsung 75-tollise 8K Neo QLED Smart TV ülevaade – pidu silmadele ja kõrvadele

1
0

Samsung 2022 Neo QLED Smart TV on lihtsalt hämmastav nii pildi- kui ka helikvaliteedi poolest, mis koos pakuvad teie kodus tõelist kinoelamust. Samsung on veel suutnud täiustada niigi suurepärast telerit funktsioonidega, mis muudavad teie sisu paremaks kui kunagi varem.

Plussid
  • Elegantne disain
  • Infinity ekraan
  • Parandatud pildikvaliteet
  • Üllatavalt head pardakõlarid
Miinused
  • 8K sisu puudumine
  • Kallis

Samsung leiab ikka veel võimalusi, kuidas oma juba niigi suurepäraseid Neo QLED nutitelereid täiustada ning 2022. aasta mudel on kindlasti pakkunud täiustatud ja parandatud meelelahutuskogemust.

Tech Guide veetis aega 75-tollise Neo QLED 8K nutiteleriga (QA75QN900BWXXY) ning oli uute funktsioonide ja kvaliteedi poolest vaimustuses.

Just teleri suuruse kohta tundub, et 75-tolline on Austraalia klientide jaoks, kes on uut telerit otsimas, uus standardsuurus.

Ja see uus Samsungi teler näitab tänu oma Infinity Display’ile, millel on servast servani ulatuv pilt ja millel puuduvad raamid, et 75-tolline teler ei ole füüsiliselt suurem kui teie vanem 65-tolline teler, millel olid suuremad raamid.

Seega ei tohiks olla muret, et 75-tolline teler on liiga suur – see võtab sama palju ruumi kui teie vana 65-tolline teler – teil on lihtsalt rohkem pilti, mida nautida.

Samsungi teleri disain on tänu sellele Infinity Display’ile tõesti klants, kuid see on ka üsna õhuke, 15 mm.

Kuid see on siiski piisavalt ruumi, et mahutada kõlarid ümber teleri ülemise ja vasaku ja parema serva. Need tulevad mängu mitmel moel.

Esimene on Object Tracking Sound Pro, mis suunab heli vastavalt ekraanil olevate objektide liikumisele.

Teine on Q Symphony, mis suudab sünkroonida teleri ja ühendatud ribakõlari heli, et pakkuda kuni 22 kanaliga heli. Sellest rohkem hiljem.

Samsungi teleriga on kaasas Slim One Connect box, mida saab kinnitada kas teleri tagaküljele statiivile või all oma meelelahutuskapis teiste allikate kõrvale.

Mõlemal juhul aitab see tõesti vähendada kaablisalvestust.

Mis puutub pildikvaliteeti, siis on Samsung taas kord löödud pargist välja.

Selles uues Neo Quantum protsessoriga mudelis on kasutusele võetud uus Shape Adaptive Light tehnoloogia, mis suudab analüüsida jooni ja kujundeid ning kontrollida Quantum Mini LED taustavalgustussüsteemi valguse kuju.

Selle kahekordne eelis on maksimaalne heledus ja kontrastsus, parandades samal ajal ka ekraanil olevate objektide täpsust ja teravust.

Sellised asjad nagu mustrid riietel ning inimeste ja objektide ümbruse selgus on selgelt paranenud.

Vaatasime Netflixi filmi “Spiderman: Far From Home” 4K-formaadis ja Peter Parkeri särgi ruudumustrid on selgelt eristatavad koos tema sõbra mütsi piirjoonega, mis eristub taustast.

Suurepärane näide lisatud detailide nägemisest on filmis Kong vs Godzilla, kus Kongi karvkate ja tema näo ümbruse tekstuuri erinevused on väga detailsed.

HDR (kõrge dünaamiline ulatus) läheb uue Samsungi teleriga samuti uuele tasemele tänu täiustatud 14-bitisele HDR töötlusele, mis neljakordistab Neo QLEDi halltaseme võrreldes eelmise aasta mudeliga.

Tulemuseks on ta veelgi paremad mustad tasemed ja kontrastsus ning võime teha veelgi rohkem detaile välja seal, kus varem ei olnud midagi.

Suurepärane näide sellest on filmis 1917 Colin Firthi stseenis, mis toimub poolpimedas kambris, enne kui noored sõdurid oma missioonile lähevad.

Saate näha veelgi rohkem üksikasju tema vormil, samuti on näha rohkem taustadetaile ja veelgi rohkem üksikasju tema taga seisvate ohvitseride vormidel.

Kontrast aitab objektidel ekraanil paremini esile tõusta ja paneb teid hindama peenemaid värvivahetusi.

Ka nahatoonid olid tabavad ja muud värvid näevad üsna loomulikud välja.

Kuid teine uus funktsioon, mis paneb sind rohkem pildi sisse vaatama, on Real Depth Enhancer.

See saavutatakse mitmeintelligentsuse algoritmiga, mis suudab ekraanil olevat objekti taustast eraldi töödelda, et luua sügavustunnet.

Isegi meile hästi tuttavad filmid olid selle funktsiooniga märgatavalt teistsugused.

Star Wars’i stseenis, kus R2D2 ja C3P0 on äsja Tatooine’ile maandunud, eristab see uus depth enhancer nad esiplaanil üsna selgelt nende taga olevatest liivaluikidest.

Sama kehtib ka Tom Cruise’i filmi “Oblivion” laeva kohta, mis domineerib esiplaanil üsna teravalt, kusjuures taevas ja pilved paistavad veelgi kaugemal taustal.

Nüüd on tegemist 8K teleriga ja ainus miinus on see, et 8K sisu ei ole lihtsalt palju ja tõenäoliselt ei ole seda veel mõnda aega.

Kuid see kindlustab teie ostu tuleviku jaoks, kui 8K-sisu lõpuks kättesaadavaks muutub.

Heli mängib meelelahutuskogemuses suurt rolli ja Samsungi teler teeb iseenesest suurepärast tööd tänu Object Tracking Sound Pro ja sisseehitatud Dolby Atmos’ile, mis loob virtuaalse ruumilise heli, aga ka suunatud heli tänu teleri ekraani ümber ehitatud kõlaritele.

Kuid meie vaatamiseks oli teler ühendatud Samsung Q990B 11.1.4-kanalilise soundbariga, mis viis asjad teisele tasemele.

Meile meeldis eriti Q Symphony funktsioon, mis kasutab kõiki soundbari pardal olevaid kõlareid ning subwooferit ja tagumisi kõlareid, kuid ühendab need telerisse ehitatud üllatavalt kvaliteetsete kõlaritega.

See lõi lihtsalt helisfääri, mis suurendas meie naudingut ja tunnustust filmile, mida me vaatasime.

Vaadates algse Star Warsi filmi algstseeni, kuulsime väiksemat laeva mööda suumida, kuid tundsime meie peade kohal müriseva tähehävitaja tohutut suurust.

Teine lemmikruumiheli stseen filmist “Master and Commander”, kus Russell Crowe mängib peaosa, kui Briti laeva tulistatakse. Kõik süsteemi kõlarid olid nii hästi sisse lülitatud, et me tundsime, et peame peitu pugema.

Ka stseen Oblivionis, kus Tom Cruise’i tegelane meelitatakse New Yorgi avaliku raamatukogu jäänuste juurde ja seejärel rünnatakse teda igast küljest, oli Samsungi teleri ja Samsungi heliriba poolt hämmastavalt lahendatud.

See ei oleks nutiteler ilma nutika operatsioonisüsteemita ja uus armatuurlaud teeb asjaajamise veelgi lihtsamaks ning võimaldab kiiresti midagi vaadata.

Samuti on lihtne oma enimkasutatavaid rakendusi oma eelistatud järjekorda ümber paigutada, mis seejärel kohandab selle all olevaid soovitusi, et saaksite veelgi kiiremini oma sisu juurde jõuda või jätkata seeriat sealt, kus te pooleli jäite.

Samsungi 75-tollise QN900B Neo QLED 8K Smart TV hind on 8000 dollarit, kuid kirjeldatud uued funktsioonid on saadaval ka 75-tollises 4K Neo QLED teleris, mis on alla 5000 dollari. Samsung Q990B helibari hind on 1995 dollarit.

VERDICT

Samsung 2022 Neo QLED Smart TV on lihtsalt hämmastav nii pildi- kui ka helikvaliteedi poolest, mis koos pakuvad teie kodus tõelist kinoelamust. Samsung on veel suutnud täiustada niigi suurepärast telerit funktsioonidega, mis muudavad teie sisu paremaks kui kunagi varem.

Eelmine artikkelRetro Tivoli Audio Model One AM/FM on nüüd Bluetoothiga varustatud
Järgmine artikkelSamsung 85-tollise 8K Neo QLED teleri ülevaade – igal moel uimastav

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia