Avaleht Arvutikomponendid Gigabyte NVIDIA RTX 4080 16GB Gaming OC läbivaatamine – DLSS 3 Maailma...

Gigabyte NVIDIA RTX 4080 16GB Gaming OC läbivaatamine – DLSS 3 Maailma valitsemine

5
0

NVIDIA RTX 4080 on siin, et võtta mõõtu kõigi teiste turul olevate GPUde peale selle suurema venna, RTX 4090, vastu. Paljudes aspektides on 4080 peaaegu identne 4090-ga. See on sama suur, uhkeldab 3080-ga võrreldes hullumeelsete jõudluse suurendustega, kasutab sarnast hullumeelset toiteadapterit ja tahab isegi DLSS 3 abil mängumaailma üle võtta.

Vaata Gigabyte NVIDIA RTX 4080 16GB Gaming OC ülevaadet allpool

Mudel, mida ma selles sisus vaatasin, on Gigabyte NVIDIA RTX 4080 16GB Gaming OC. 16GB mudel. Gigabyte’il on saadaval mõned RTX 4080 mudelid, sealhulgas see, selle AERO OC mudel ja Master seeria. Need kõik pakivad erinevat disaini, kuid peamiselt sama tehnoloogiat. See hõlmab 2535MHz tuumalaine taktimõõtu, 16GB GDDR6X 256-bitist mälu, 3. põlvkonna RT Cores ja 4. põlvkonna Tensor Cores.

Neile, kes ei ole tehnikajargooniga kursis, see RTX 4080 on koletis ja seab oma mõõdupuud maailma “mitte nii-nii-top-of-the-range-kui-mitte-nii-kategoorias”. NVIDIA nende uute 40-seeria kaartide silmapaistvaks omaduseks on kindlasti selle DLSS 3 tehnoloogia ja oh poiss, see töötab nagu unistus. Mul oli ausalt öeldes muljetavaldav, kui uskumatu on DLSS 3. Aga sellest rohkem hiljem. Selles ülevaates testisin võrdluseks ka sama Gigabyte’i graafikaprotsessorit selle RTX 4090 variandis, et saaksite aru, kui lähedane on 4080 võrdluses.

Gigabyte NVIDIA RTX 4080 16GB Gaming OC Design

See konkreetne kaart järgib Gigabyte’i üleliigset GPU disaini. See tuleb samas karbis ning sellel on sama püstolivärv ja tuulejõu tehnoloogia. Kui võrrelda seda näiteks oma AMD GPU-dega, siis on raske vahet teha peale massiivse suuruse ja kopsakate jahutusradade. Kaardil on kolm DisplayPort 1.4a porti ja üks HDMI 2.1 port.

Nii 4080 kui ka 4090 on identsed suuruse poolest ja tegelikult on neid raske eristada. Tegelikult pidin ma mudelinumbri üles kirjutama, lihtsalt selleks, et ma ei segaks neid kahte kaarti omavahel kokku, kui ma neid testide tegemiseks vahetasin. Üleval on kolm hiiglaslikku 110mm labaga ventilaatorit ja jahutusradiaatorid on üleval. Ventilaatorid pöörlevad erinevates suundades, et soojus aurukambrist eemale viia ja nad isegi ei lülitu sisse, kui pole vaja. Gigabyte ütleb, et ka nende eluiga on võrreldes eelmiste mudelitega kahekordne. Kahtlustan, et sa neid niikuinii kunagi ära kuluta.

Ventilaatoritel on ka RGB, mis sünkroniseerib RGB Fusioni abil kõik su muu kraamiga. Siiski ei olnud Gigabyte’i tarkvara ülevaatamise ajal valgustuse muutmiseks uuendatud, nii et kasutati vaikimisi stiili. See nägi, et ventilaatorid süttivad ja värelesid sõltuvalt pöörlemissagedusest.

Karbis saad GPU, mõned brošüürid ja kurikuulsa kolme 8-pinnise 12VHPWR adapteri. Pea meeles, et RTX 4080 kasutab kolme 8-poolset toitejuhet, samas kui RTX 4090 kasutab nelja 8-poolset pistikut. GPU kasutab veidi vähem energiat, seega on see mõistlik. Siiski on selle Gigabyte’i kaardi jaoks soovitatav vooluallikas ikkagi 850W. GPU-l on kaasas ka anti-sag klamber, mille kohta ma kohe räägin.

Gigabyte NVIDIA RTX 4080 16GB Gaming OC paigaldus

Seega arvasin esialgu, et selle RTX 4080 paigaldamine ei ole probleemiks, sest mul on üks suurimaid mängukarbid, mida saab leida, Cooler Master Cosmos 700M. Kuid ma avasin oma arvuti valmis, et seda paha poissi korpusesse paigutada, ja ennäe, see ei sobinud. Veetsin viis tundi, et kogu arvutit uuesti ümber korraldada, et see GPU sobiks korpusesse. Kuid kui teie korpus ei ole väga modifitseeritud, siis ei ole teil sellist probleemi.

Kaardi paigaldamine on küllaltki lihtne, kuid tõenäoliselt peate kasutama anti-sag klambrit. Tegelikult soovitan seda teha. See paigaldatakse, eemaldades emaplaadilt kaks kruvi ja asendades need augud kaasasolevate tasandushoidikutega. Seejärel kruvisin klambri plaadi külge ja kinnitasin teise GPU külge. Kui see on tehtud, peate lihtsalt GPU-d kinnitama ja kruvi kinnituse külge pingutama. Lisasin kaardi alla kaardi turvalisuse tagamiseks GPU varre, kuna minu emaplaat on paigutatud korpuse keskele.

Kaabeldamine nõuab muidugi adapterit, kui teil ei ole üht väga uutest turul olevatest toiteallikatest. Kuid isegi pärast korpuse ümberpaigutamist ja kaabli kasutamist paindus see ikkagi, kui ma arvuti ukse sulgesin. Ma ei tahtnud mingeid tulekahjusid, seega jätsin korpuse alati lahti. Ma soovitan teil väga teha oma uuringuid, enne kui investeerite nendesse 40-seeria kaartidesse. Nad on palju suuremad kui te arvate ja tõenäoliselt on PC korpuse uks probleemiks. Lihtsalt ärge painutage seda kaablit iga hinna eest.


NVIDIA RTX 4080 jõudlus

Tegin mitmeid teste, kasutades GPU-d. NVIDIA saatis ka mõned üksikasjad selle kohta, kuidas DLSS 3 toetatud mängude puhul lubada. See Gigabyte RTX 4080 on juba karbist välja tüüritud, mis on suurepärane inimestele, kes tahavad seda lihtsalt ühendada ja mängida.

Ma pean rõhutama, et DLSS 3 on suurepärane, kuid kahjuks on see saadaval ainult teatud tiitlitele. Samuti võtab kasutuselevõtt palju kauem aega kui DLSS 2, kuid minu esimeste tulemuste põhjal on see ootamist väärt.

Mõnel juhul nägin, et mängud toimivad kuni 60% paremini, kui DLSS 3 on sisse lülitatud. Cyberpunk 2077 näiteks. tabas tublisti üle 110FPS võrreldes 60FPS-ga, kui DLSS oli välja lülitatud. Me ei räägi siin enam viie või kuue kaadri erinevustest. Kasu on sellest maailmast hea.

DLSS 3 on ka tagurpidi ühilduv, kuid mängud, mis on spetsiaalselt DLSS 3 jaoks mõeldud, tulevad koos Frame Generationi võimalusega, mis töötab nii, et võtab eelmise ja praeguse kaadri ning genereerib vahekaadri. See tuleb küll viivituse arvelt, kuna need lisakaadrid tekitavad täiendavat viivitust, kuid NVIDIA Reflex püüab seda kõike tasandada.

Frame Generation võib põhimõtteliselt kahekordistada mängu kaadrisagedust, mis muudab mängu palju sujuvamaks ja ka mängutunnet paremaks, kui see on sisse lülitatud. Siiski suurendab see veidi latentsust. Nii et konkurentsivõimelised mängijad lülitavad selle tõenäoliselt välja ja jätavad selle asemel Reflexi sisse. Frame Generation lülitab Reflexi ka vaikimisi sisse, sest see tekitab lisaviivitust.

Verdict.

Fakt on see, et paljud mängurid ei ole valmis kulutama üle 1000 euro graafikakaardi eest ja see tähendab, et RTX 4080 oma ahhetama paneva +/- 1500-eurose hinnaga meelitab vaid väikest osa ostjaskonnast. Lisaks on need mängurid, kes on valmis nii palju raha graafikakaardile kulutama, tõenäoliselt ka valmis maksma parima mängukogemuse eest, mida raha eest saab osta. Ja see tähendab, et nad peaksid selle asemel lihtsalt hankima Nvidia GeForce RTX 4090, isegi kui see maksab 2000 eurot.

Eelmine artikkelNVIDIA GeForce RTX 3060 läbivaatamine: Kui sa leiad sellise, siis on see hea eelarve mängutehnika.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia